Poklad Dračej brány

• Česko Legenda o ztraceném městě (viac)

V Číne na konci dynastie Ming skorumpovaní úradníci terorizujú krajinu. Cisárski eunusi získali moc a vplyv nad východnou aj západnou oblasťou, ovládajú políciu, inkasujú úplatky a špehujú obyvateľov. Nemilosrdne popravia každého, kto by chcel cisárovi ohlásiť ich zločiny, korupciu a zneužívanie úradu. Jediný muž, ktorý sa im dokáže otvorene postaviť, je legendárny rebel Zhao Huai´an. Keď v boji porazí veliteľa Východného úradu, jeho hlavu vloží do škatule na výstrahu ostatným skorumpovaným úradníkom ako varovanie. Obzvlášť nemilosrdný je však Západný úrad pod vedením veliteľa Yu. A rebel Zhao Huai´an je jeho spoločensky rovnocenný súper. Cisárova hlavná konkubína požiada Západný úrad, aby nestrácal čas v boji o moc a vyčistil okolie cisára od zradcov. Popravia tri tehotné kurtizány, štvrtú prenasledujú na úteku. Úradníci zastavia riečny čln a chcú popraviť ženu na palube, ale zabráni im v tom maskovaný hrdina. Zhao je neďaleko a sleduje jeho zásah, pričom maskovaný hrdina tiež tvrdí, že je Zhao. Samozvaný hrdina pomáha kurtizáne utiecť do Dračej brány, skutočný Zhao a jeho nasledovníci sa rozhodnú bojovať proti Západnému úradu, aby ho zdržali a konkubíne pomohli získať čas na útek. Blíži sa piesočná búrka a pocestní sa ju rozhodnú prečkať v hostinci Dračia brána. Zároveň sa tam skrývajú hľadači pokladov, odpadlíci, zbehovia a rôzne zločinecké bandy. Búrka však odkryje nečakané tajomstvá starobylého mesta pochovaného v púšti a Dračia brána sa stane gigantickým bojiskom všetkých prítomných skupín, zloduchov aj spravodlivých hrdinov, miestom finálneho súboja síl dobra a zla. Ide v ňom nielen o zlatý poklad zo starobylého mesta, pochovaného v piesku púšte, ale tiež o nastolenie spravodlivosti v krajine. (TV JOJ)

VasaX

Slabota. Klasická wire-fu fantasy, jen zbytečně nadstavená zbytečnými intrikami a plochými vedlejšími zápletkami. Ale i přes to je největší kámen úrazu CGI - nmekvalitní, přehnané, do očí bijící a často nedodělané a nedotažené. Ve výsledku je to bohužel nad poměry nezáživné. Takže z mého pohledu - zklamání. ()

Vavča

Žalbohu příliš kašírované a umělé v některých momentech, což se týká některých bojových scén, střihu (skutečně by byly lepší dráty, souboje a koně bez cgi a kdyby vynikaly více skutečné reálné lidské schopnosti, než jen přemýšlet, jak donutit diváka k údivu). Potěšující je, že nejde o remake film z roku 92, příběh je dobrý, postavy výrazné, hudba celkem ok, ale sráží to dolů paradoxně, to co měla být nejsilnější složka = souboje. Tsui Hark se nechal příliš unést, když tam mám maséra jako je Jet Li a Fan Siu Wong, využiji naplno jejich kapacit přece! Himl hergot to mohl být parádní film, takhle je to jen nadprůměr, nicméně v dlouho trvající bídě asijského prostředí, kdy ročně je slušných asi 12 snímků a někdy ani to ne, tohle patří jednoznačně do vyšších pater. Mám dojem, že Tsui si zbytečně komplikuje svoji práci, před pár lety by s podobným obsazením vysekl, energičtější a svěžejší podívanou. Holt, budeme se všichni modlit(včetně ateistů), že Tsui nám vytře zrak při pokračování Soudce Ti. Amen. ()

MartinezZ

Nehorázně špatně kreslené efekty, navíc tupě antigravitačně přitažené za vlasy, více, než jakákoliv jiná čínská "létavice". Navíc to v podstatě nemá žádný příběh, je to dělané hlavně pro 3D efekt. Postupně se nabalují další a další postavy, které se sebou navzájem furt bojují. Ale to je vlastně celkem jedno, protože celkově jde o dost nesmyslnou nelogickou nudu. ()

Fr

,,RADĚJI ZTRACENÝ V JIANGHU, NEŽ DOSTIŽEN VE SVĚTĚ“..... /// Ty vole, tak už i žluťákům došli nápady! Že scénář…, ale kurvit i choreo? Tak to je sračka! Lítaj všichni a všechno (což by mě zase tolik nesralo, kdyby to mělo nějakej smysl…), orel (či co to bylo za hajzla) se promění v bojovníka, kterýho zplodil sám vynálezce vrtulníku (ostatně ,,jeho“ parchantů je tu mnohem víc…). Milión sedm set padesát tři tisíc, devět set šedesát pět černých vran, přeletělo přes zlatavou poušť a jednu střechu a naštěstí ten příběh začíná bej kapičku snesitelnej (hmm, a co ty vrány? neřeš, možná jich bylo o pár míň, hádat se nebudu…). Jen je třeba přetrpět (protrpět) spoustu kravin a pak může tahle pohádka o pokladu, lásce, jedný zdrhající těhotný , úřednickým strachu z nadřízenejch a zkorumpovaný čínský STB i trochu pobavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju pavoučí ženy. 2.) Jsem levitující maniak a když ve filmu nelítá i hospoda, tak ho prostě nedám! 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

corpsy

Úvodné titulky obsahujú skvelú dobovú hudbu. Navodia. Ale nie na CGI inferno, ktoré sa začne následne odohrávať. Očakávate niečo zo starej školy, ale aj taký Tsui Hark sa prispôsobuje dobe ( podobne ako jeho hollywoodsky protipól Steven Spielberg ) a vyžíva najmodernejšie technológie na spracovanie príbehu. Občas to pôsobí ako päsť na oko, občas to vyzerá, že nebolo inej možnosti. Ale aj v technicky chudých dobách, sa s takýmito problémami vedeli vysporiadať a to klasickou filmárčinou. A aby som nezabudol, preventívne to aj nudí jak ďas. ()

• Jedná se o první wuxia film s využitím technologie 3D. (beran-ek)
  • Před samotným obsazením hlavní filmové postavy, Zhou Huai'an, čínským hercem Jetem Li (Hero (2002)), byla tatáž role za tentýž honorář, částku činící takřka 12 mil. amerických dolarů, nabídnuta hongkongskému herci Donnie Yen (Kill Zone (2005), Ip Man (2008)). Ten nabídku odmítl se slovy, že si nepřeje vystupovat ve snímcích, v jejich nových zpracováních či v jejich přímých filmových následovatelích, v nichž se v minulosti, často také jako hlavní postava, již jednou objevil. Shodou okolností se herec v roce 2010 objevil v přímém pokračování snímku Ip Man z roku 2008, Ip Man 2: Legend Of The Grandmaster (2010). (Conspi)
  • Tsui ustanovil Chucka Comiskeye, jenž dohlížel na vizuální efekty pro Cameronův Avatar, do funkce 3D ředitele pro správu speciálních efektů. Comiskey povede tým 3D posádky z Číny, Koreje, Singapuru, Španělska, atd. (beran-ek)