Reklama

Reklama

V objatí hodvábu

(seriál)
  • Turecko Gümüş
Telenovela
Turecko, (2005–2007), 150 h (Minutáž: 90 min)

Réžia:

Kemal Uzun

Hudba:

Cem Erman

Hrajú:

Songül Öden, Kıvanç Tatlıtuğ, Güngör Bayrak, Ekrem Bora, Serdar Orçin, Ayça Varlıer, Sevinç Gürşen Akyıldız, Kayra Simur, Elif Akşar, Barış Bağcı (viac)
(ďalšie profesie)

Série(3) / Epizódy(100)

Obsahy(1)

Jedného dňa sa život pôvabnej, láskavej a jednoduchej vidieckej dievčiny Gümüš (Songül Öden) nečakane zmení – v ten deň sa totiž dozvie, že si ju bohatá istanbulská rodina Šádolu vybrala za manželku pre dediča rodinného impéria, problémového fešáka Mehmeta (Kıvanç Tatlıtuğ)! No a keďže tohto krásavca Gümüš už od detstva ľúbi, nenašli by ste v tej chvíli šťastnejšej ženy nielen v Turecku, ale hádam i na celom svete! Jej úprimnú radosť však pomerne rýchlo zhatí poznanie, že jej manželstvo sa nezrodilo pod šťastnou hviezdou... Mehmet je totiž od smrti bývalej priateľky Nihan (Hilal Uysun), s ktorou dokonca čakali dieťa, zlomený muž, ktorý sa odmieta opäť zaradiť do života a cielene sa vyhýba akémukoľvek zblíženiu, nieto ešte láske! Navyše systematicky pracuje na zničení seba samého – spíja sa, stretáva sa s nesprávnymi ľuďmi, necháva sa vyprovokovať k bitke... Jeho milujúci starý otec, mocný a vplyvný Mehmet Fikri Šádolu (Ekrem Bora), sa už vnukovmu trápeniu nemohol len tak nečinne prizerať a rozhodol sa ho, hoc aj proti jeho vôli, zachrániť pred ním samým. Práve preto mu vybral za manželku Gümüš, o ktorej bol od počiatku presvedčený, že je preňho tou najvhodnejšou životnou družkou. No hoci sa starý múdry muž nemýli, primäť oboch mladých manželov k šťastiu nebude ľahké, práve naopak – Mehmet je totiž zo svojej svadby, ktorú sprevádzalo viacero dramatických okolností, veľmi nešťastný! Pretože si vzal ženu, ktorú by si sám isto-iste nikdy nevybral - a hoci je Gümüš pekná, milá a príjemná spoločníčka, jeho doráňané srdce voči nej dlho ostáva chladné... No napriek jeho odmeranosti a ponižujúcej skutočnosti, že sa jeho manželkou stala len pred ľuďmi a na papieri – nie v srdci a pred bohom -, a tiež napriek neskrývanému nepriateľstvu časti rodiny, do ktorej sa vydala, sa Gümüš nemieni vzdať viery, že jedného dňa sa jej vysnívaný sen o šťastí predsa len naplní. Je odhodlaná vypracovať sa po všetkých stránkach, čo sa týka jej fyzického vzhľadu i vzdelania, pretože neprestáva dúfať, že si získa nielen Mehmetovo priateľstvo, rešpekt a obdiv, ale i to, po čo túži najviac – jeho lásku...! (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (6)

krapek odpad!

všetky recenzie používateľa

Smrť všetkým Tureckým huslistom, klavíristom a gitaristom! Aby ich porantalo aj s tými ich geniálnymi slučkami. Normálneho človeka to po polhodine prestane baviť a po hodine ho to začne nenormálne srať. O obrazovej časti vám nič nepoviem, na ušiach nemám oči (vďaka Bohu). ()

TheDarKnig odpad!

všetky recenzie používateľa

viděn jeden díl, který trval asi 4 hodiny (pojetí času zde opravdu není takové, jako normálně), celou dobu jsem umíral, bud smíchy nebo pláčem a říkal jsem si proč? Díl byl vůbec poslední díl celé telenovely, ale samozřejmě to vůbec nevadilo. Celou dobu jsem se modlil, at tam někdo umře, že pak dám v klidu i hvězdičku jako odměnu.... A pak jak začal ten nekonečný epilog plný blábolů o plynutí času a povahovém dospívání, ale to jsem už jen rezignovaně zíral a ani moc nevnímal. Umřelo mi nějakých pár milionů buněk, ale ok, hlavně, že jsem to přežil. Humus ()

AxelWers 

všetky recenzie používateľa

Oh Alah, Alah. Tuctová telenovela akých sú milióny, ale dal som 2* za pekné prostredie Bosporského prielivu, cez ktorý som mal česť sa preplaviť. ()

Galéria (18)

Zaujímavosti (1)

  • Dům, který se v seriálu objevil, byl použit i v další turecké telenovele Čas tulipánů (od. r. 2011). (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama