Ľudí už od počiatku fascinovali neobyčajné prírodne úkazy a miesta na Zemi. Niektorí z nich sa určite neubránili otázke ako to všetko dokázala príroda vytvoriť. A práve tento dokument, z radu projektov o našej domovskej planéte pre kanál History, zachytáva, ako vznikli jedny z najzaujímavejších útvarov.
Spolu s odborníkmi nahliadneme na najvyššie a najhlbšie miesta, dozvieme sa ako vzniká jedna z najničivejších síl - Tsunami, ale taktiež zistíme, ako príroda stvorila také krásy akými sú napríklad Hawai či Yellowstone. Nazrieme i do vesmíru a dozvieme sa niečo viac o asteroidoch a ich vplyve na formovanie našej planéty. S pomocou najmodernejšej techniky si vychutnáte zábery, ktoré vyrážajú dych. (HaceR)

pevico

Skvělý seriál, který celkem podrobně vysvětluje vznik jednotlivých útvarů zemského povrchu, soudržnost různých horninových komplexů, výskyt anomálií a ukazuje lidem, že geologie není nudná věda, ale dobrodružství... Ale zase ten český dabing, proboha! I v geologické historii je milión a miliarda let poměrně rozdíl.. ()

arbitr

Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato. ()

Domonte

Vynikající a naučný dokument o vzniku všeho okolo nás včetně naší planety. Například epizoda o Velkých jezerech, kde se dozvíme, že v oblasti, kde se dnešní Velká jezera vyskytují bylo kdysi dávno moře a zanechalo tu po sobě obří solný důl, který je dnes největší na světě. Vůbec bych neváhal pouštět tyto epizody všem studentům geologie ve školách. ()

LolopelS

Dokument nenudí ani na chvíľu, veci podáva z vedeckého hľadiska, doplnené o názorné ukážky na pokusoch a spôsoboch, ako to funguje na jednoduchých príkladoch. Nie je tam síce pokrytá každá téma a vedel by som si predstaviť aj 20krát toľko dielov, no čo som dostal, nezostane pri jednom pozretí. Definitívne. ()

MM_Ramone

Výborný dokument pojednávajúci o tom „Ako vznikla Zem“. Prostredníctvom odborného, ale zrozumiteľne spracovaného výkladu a za podpory názorných animácií a kamerových záberov je divákovi vysvetlené ako mocné prírodné sily formovali počas miliónov rokov našu krásnu, modrú planétu. Pre mňa osobne to bol cenný zdroj informácií, ktoré ma zaujali a rozšírili moje všeobecné vzdelanie. Teší ma, že si Spektrum Channel stále drží svoju úroveň. **** ()