Zrození kontinentů

• Česko Jak vznikaly kontinenty? (viac)

Před sto miliony let se roztrhl superkontinent Pangea na jednotlivé světadíly. Podívejte se, jak se utvářely Afrika, Austrálie, Amerika a Eurasie... Před 250 miliony let Země vypadala jako něco z úplně jiné sluneční soustavy. Kontinenty, které známe dnes, byly koncentrované do jediné velké masy pevniny zvané Pangea. Tu obklopoval obrovský oceán, dnes nazývaný Panthalassa. Jenže asi před 200 miliony let se superkontinent začal rozpadat na kusy. Díky tomu vznikly nové oceány, hory vyrostly do nebes a během několika dalších milionů let vzniklo ze zbytků staré pevniny sedm nových kontinentů. Každý z nich je jedinečný. Dokumentární film Zrození kontinentů dává prehistorickou skládačku Pangey znovu dohromady, díky tomu odkrývá vzrušující příběh každého z kontinentů a vysvětluje, proč je každý jiný. (TV Prima)

easaque

po prvním shlédnutém díle o Africe si dovolím ohodnotit celou sérii, protože mě nenákal na zbytek. Dokument je působivý svými záběry, ale z moderátora jsem kromě spousty zajímavých informací citil i přehnanou snahu šokovat, zveličovat či urychlovat události o geologických procesech, které probíhají ve srovnání s lidským životem téměř nepozorovatelně. Přesto věřím, že se všechno vyvíjí a podobné změny svět určitě čekají. Já nebudu přehánět a zůstanu u silnějších 3 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

pevico

Iain Stewart se vydává po stopách dávných geologických změn, které vedly ke vzniku kontinentů, jak je známe dnes, a které ovlivnily vývoj rostlin, živočichů i nás samotných. Z mého pohledu jedna z nejlepších geologických záležitostí, co byla natočena! Odkazy na mé cz titulky v deníčku.. ()