Starověká kletba ožívá. Laskavá legenda z odvrácené strany. Svatého Mikuláše zná snad každý! Rok co rok se děti těší na hodného dědouška v červeném hávu, který rozdává sladkosti. Ovšem jen hrstka zasvěcených ví o tajemství přísně střeženém církví a vládou, že Mikuláš byl ve skutečnosti kacíř a masový vrah. Vlivem pradávné kletby se navíc každého 5. prosince, když je měsíc v úplňku, vrací ze záhrobí a s bandou věrných zlotřilců pořádá krvavý hon. Policista Goert, kterému v dětství Mikuláš vyvraždil rodinu, se snaží dalšímu krveprolití zabránit. Jenže nikdo mu nevěří... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Přestože má tento slasher spoustu slabých míst, jeho hlavní doménou je právě postava chlapíka v červeném, který na svém bílém oři, peláší po střechách amsterdamských domů a všude kolem sebe rozsévá smrt a zkázu. I přes viditelně slabší digitální efekty (místy), jde o opravdu zajímavou podívanou, ve které samozřejmě nesmí chybět ani řada gore scén. Některé z nich jsou opravdové laskominy, které vám zachutnají určitě víc než tvrdé cukroví. Ve finále jsem spokojený tak napůl. Myslím si, že se dalo vyždímat ještě mnohem více z potenciálu, který film potažmo tvůrčí myšlenka měli. I tak si však Sint zařadím do seznamu kousků, které jsem určitě neviděl naposledy. ()

Astaroth12

NECH ŽIJÚ LEGENDY-ALEBO NECH SÚ TAM A NEVRACAJÚ SA K NAM.Videl som Diabolského Santu, Jacka Frosta a teraz Mikulaša a tento film sa od histórie krásne líši.Ale to je asi jasné,keď to je horor.S ničím novím tvorcovia neprišli,je tam kliatba,veľa krvi a veľmi zlých dialógov.Raz som sa docela zľakol ale inač má film moc nemal čím vystrašiť.Nič som od tohoto filmu nečakal a ani som nič nedostal,Už len čakám že niekto príde s hororom,kde je hlavná postava Veľkonočný zajac,tak to bude zaujímave vidiet. ()

Terva

CITÁT - Rodiče vám právě řekli, že neexistuje.......... 1492 5. prosince to je historicky první údaj o Mikulášovi, zde začíná jeho pověst o "rozdávání dárků". Tento počátek je hodně krvavý a rozhodně bych k tomu nepouštěl děti. Příběh se pak rázně přesune přes rok 1968 opět 5. prosinec a opět plno krve až do současnosti. Amstredam datum....no, hádejte....5. prosince. CITÁT - Ale ta ještě furt věří na Mikuláše............ Jednou za čas je na svátek Mikuláše úplněk a nesvatý se vydává do ulic, ne dávat dárky, ale brát, plenit a zabíjet. Bomba, křesťani musej z toho snímku šílet. Mimochodem Mikuláš je perfektně namaskovanej a jeho kůň mu prostě sluší. A najde se i pár lidí, kteří na krvavého Mikuláše věří. A když mluvím o tý krvi, nebojte bude jí prolito dost. CITÁT - Toho pravého poznám hned............. Upřímně řečeno jsem se několikrát nefalšovaně i falšovaně leknul. Líbila se mi i práce kamery. Některé záběry za to stojí. Například průchod kamery ze zasněžené ulice do teplého obýváku. Nebo honička po střechách Amstredamu. Vím, že triková stránka je slabá, ale viděl jsem i o dost horší. A z téhle vyzařuje síla. CITÁT - On nejede autem, má koně............. Ve filmu zemře i několik desítek dětí což možná v někom vzbudí empatie, ale to je prostě Mikuláš. Dobře zpracované, krvavé a někdy i humorné. ()

Šakalík

„Co se rýmuje s luck?“ - „Fuck!“ Jejda, tak takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil. :-) Svatý Mikuláš a armáda (ne)mrtvých – to tu teda ještě nebylo. Holanďani, nedbaje na povídačky o mecenáši, vzali legendu za pačesy a vytřeli s ní zrak každému divákovi, který má alespoň trošku smysl pro humor. A já si vždycky říkal, že to s tím blahosklonným křesťanem bylo trošku jinak... :-) Ale pozor! Film obstojí i jako solidní horor, přestože v každém gore prvku je zároveň špetka ironie, takže mi pořád lehce ucukávaly koutky, přičemž několikrát jsem se neudržel a vyprskl smíchy. Když už jsme u toho gore. Některé mordy se skutečně povedly, především vyhlazení rodiny v roce 1968 je neskutečné žrádlo, až jsem si to musel pustit 2x. :-) Filmu postupně přece jen maličko dochází dech, i když samotné finále je velmi zdařilé. Tenhle druh filmů já prostě můžu. ()

Z0oMb3E

Padá sniežik padá, ej mentálna vada, keďže zo striech padajú kone. Konečne na svetlo sveta vyplávala pravda, ktorú som tak nejak tušil už v detských rokoch. Podvedomie mi vždy nejak nahováralo, že s tým červeným bradáčom s veľkou palicou nebude všetko košer. A je to tu! Vláda a vždy skazená cirkev zametá stopy a ohýba históriu. Ani som netušil, že 5.december berú v Holandsku až tak vážne. Sranda však musí byť aj keby na chleba nebolo, takže zlý Mikuláš a jeho čierny Pretri (ďalšie OMG zistenie) dostanú celkom slušný počet záberov, takže z toho vzniká celkom slušná nádielka fórkov. Smozrejme, že je to blbosť a béčko spĺňajúce najťažšie podmienky. Plusové body mu pridáva fakt, že sa ani nesnaží hrať na nič viac. Už aby bol opäť December. Toto bude trhák na nejakej predvianočnej párty s partiou. ()