Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

MatoVMartin

Nepozerať!!! Prečítajte si knihu Mraziar, v tomto filme neni ani odmocnina z pr... nuly z toho čo bolo v knihe alebo lepšie povedané z toho aký dobrý ten film mohol byť! Z jeho príbehu, ktorý som neraz prečítal idú dva smery jeden smer je smer psychopata, nájomného vraha ktorý sa priznal k vražde 200 ludí, chlapíka ktorého keď sa pýtali či niekedy cítil nejakú emóciu odpovedal že "áno, pri sexe". A druhý smer ktorý chcem zdôrazniť, smer malého chlapca ktorému bol celý súcit, pocity a dobrá stránka života doslovne terorom, násilím a týraním vymlátená z hlavy. Rodičmi, okolím, známimi... Je k neuvereniu že existuje tolko príbehov, príkladov ako spraviť z nevinného dieťaťa bezcitný mechanizmu a pritom ide len o zanedbanie výchovy bezbranného dieťaťa ktorého dokonca mlátili lebo mu odstávali uši... Naozaj smutné a velký POZOR pri tomto. No čo sa týka filmu samotného, naozaj nič čo by stálo za zmienku, nuda, tuctové, neni nič horšie ako odfláknuť niečo čo sa dá spraviť milionkrát lepšie a pritom životopis a celý scenár môže mať každý v rukách, vedel by som si predstaviť 5 celovečerných filmov, nie jeden odfláknutý jasná vec že do 2 hodín životopis nenapcháte. Takže čo je to dobrý film? Film s prepracovaným nápadom, scenárom + ostat. Ale čo je zlý film? Film ktorého scenár máte napísaný, ktoré je "Oscarový", môže byť geniálny a spraví sa (nech je dôvod aký chce) ...absolútne s nechuťou, odfláknnutý, keď každý vie že má naviac. ()

M.Fish

Ross Gellar s ponny tale jako drogový překupník....to mě vcelku rozesmálo, ale příběh Kuklinského je působivě zpracovaný. Mrzí mě když v příběhu vidím podobně smýšlející ženu jako byla manželka Kuklinského. Růžový brýle nasadit a nesundat je pravděpodobně motto takových bytostí. ()