Psychicky narušený zabiják, posedlý po dokonalé rodině je opět na svobodě. Utekl z vězeňského ústavu a pod novou identitou vyhlíží další nezadanou ženu s dítětem. Na stopě mu je však bratr jeho poslední oběti a jeho okolí je také podezřívavé. Začíná boj s časem. (matestlust)

chlebo

A tak žalostne neúspešný rodinný vrah udrel za tónov svadobného pochodu po druhýkrát. Túžba tohto ľudomila založiť funkčnú rodinu musí opäť prejsť mnohými skúškami. Čo sa musí nechať chlapec na to išiel dobre a opäť sa mu podarilo nájsť stupídnu piču, ktorá by mu snáď uverila aj že je povolaním Sauron. Pár svetlých momentov a inak nuda, nuda, nuda, s kravkou z prvej časti a jej roztomilou famíliou neporovnateľné. ()

Colonist

Je až k neuvěření, že Otčím závěrečné zúčtování z minulého dílu přežil. Sice přežil, ale jako kdyby to nebyl on. Oproti prvnímu dílu je pokračování o dost slabší. Úvod v psychiatrické léčebně je stylový a celý film má několik zajímavých míst, ale ačkoliv vražd přibylo, je to chvílemi docela nuda. Mrazivá atmosféra z prvního dílu zmizela někam pryč. I Terry O'Quinn byl v minulém díle tak nějak lepší. Zde si sice Otčím musel svou novou rodinku doslova vybojovat přes mrtvoly, ale pořád tomu něco chybělo a bylo to dosti stereotypní. Prostě první díl byl mnohem lepší. Sice jsem mu dal jen tři hvězdičky (které byly blíže ke čtyřem), ale mezi těmi třemi hvězdičkami tam a dvěma u tohoto dílu je veliký odstup! Na třetí díl (navíc bez Terryho) se už nepodívám... ()

Terva

Kdo by mohl být lepším poradcem na manželské vztahy než náš otčím ? Po útěku z léčebny si " založí " psychologickou poradnu pro rozvedené ženy a hned začne shánět nějakou oběť. Není to žádný problém a dokonalá rodina se začne rodit. Divák pak už jen čeká až náš psycholog Gene ( Terry O' Quinn ) začne zase vyšilovat a vraždit. Tak se posaďte a sledujte osud Carol Graulandové ( Meg Foster ) a jejího syna. Gene však udělá několik chyb a tak se příběh trochu zamotá a zkomplikuje. O' Quinn zahraje úplně perfektně ty své proměny Hodný vs. Zlý a já mu za ně musím zatleskat. Jinak je to ale průměrný až podprůměrný snímek. Ve filmu zazní songy Graduation a Tiffany od skupiny Parousia. ()

cariada

Po připomenutí závěrečné scény z prvního dílu ve formě noční můry nám hned bez řečí vysvětlí co a jak je to s hlavní postavou Jerrym. Po menčí čistce v blázinci kde je zavřený se dostává na svobodu ,kde to chudák odnese ještě jeden týpek. A může se směle vydat hledat se svou další "vytouženou rodinu" tentokrát se vydává za cvokaře a paničky se mu chodí svěřovat co a jak. Jednu rozvedenou s dítětem si vyhlédne a vetře se do přízně ,jenže se objeví manžel a chce se vrátit což samozřejmě musí udělat po svém a tak bývalý manžel to má za pár a ještě si vyzkouší jak se lisujou auta. Jako vždy je tu někdo kdo mu nevěří a to kamarádka jeho "nastávající" poštačka a tak je třeba jí domluvit zvlášt po té co mu čte poštu a zjistí ,že její instink je správný. Aby se to hnulo ,tak udělá otčím několik osudných chyb ,kterého připraví opět o to o co stále tak stojí o rodinu. ()

folklorman

Druhý díl bych označil za stejně kvalitní jako jeho předchůdce. Mimo první části v blázinci je děj velice podobný prvnímu dílu a s tím i duševní pochody hlavní postavy. Terry O'Quinn opět skvěle ztvárnil roli otčíma posedlého dokonalostí. Oproti prvnímu dílu přibylo vražd, ale zase se nejedná o nějaké detailní záležitosti. Tuto ztrátu ovšem kompenzuje dobře budovaná atmosféra. Písničku, kterou si otčím neustále píská, nedovedu pustit z hlavy. Stepfather II bych označil za další (lehce) nadprůměrnou záležitost, jenž dosahuje stejných kvalit prvního dílu. ()

• Na post režiséra byl zvažován Max Reid. (henrycruel)
  • Film se natáčel v Calabasas, Burbanku, Los Angeles, Pasadeně a ve Vancouveru. (henrycruel)