Nadaný mladý dramatik Lope de Vega se vrací z války do Madridu plný ambicí a žízně po životě, psaní a uskutečnění svých snů... Ale protože je bez peněz, musí pracovat jako skromný opisovač. Lope se setká s Isabel, krásnou, vznešenou ženou, která ho od dětství miluje. On se ale zamiluje do Eleny, dcery svého šéfa. Jeho šéf, který řídí nejúspěšnější divadelní soubor ve městě, by jejich vztah nikdy neschválil, a proto jej musí tajit. Ale Elena má ještě jedno tajemství: už je totiž vdaná. Když to Lope zjistí, požádá ji, aby své manželství ukončila a jejich vztah veřejně oznámila. To Elena odmítá. Raněný Lope pokrytectví Eleny a jejího otce veřejně odhalí a oni ho v rozhořčení nahlásí úřadům. Se zákonem v patách Lope utíká... Jen jediný člověk mu pomůže, Isabel, která pro lásku poruší veškerá pravidla. (Filmbox)

radektejkal

Bylo to svěží, milé, i když ne moc přesvědčivé; pěkné postavy i zápletky, i když ne ty zásadní. Ale možná v té době ani takové nebyly a věci se řešily víc zpříma a jednou pro vždy. O skvělé prozaiky, básníky a dramatiky ze zlatého století není nouze. Není tu jen Cervantes či Lope de Vega, ale také Francisco Quevedo, Tirso de Molina, Pedro Calderón a další (a to vynechávám křesťanskou literaturu, i když ona nevynechává mě). Siglo de Oro ostaně pro mě nekončí sedmnáctým stoletím, ale táhne se až do devatenáctého, k Jose Zorillovi a jeho jedinečnému zpracování Dona Juana. Chci tím říct, že v této seriálové době, by se to dalo sfouknout najednou a mohlo by to být docela zajímavé. Třeba bylo kolem roku 1600 mezi nimi nějaké propojení a ideová výměna?... Film pojednává krátkou výseč z mládí jeho divokého života, jinak to u něj a jemu podobných, být ani nemůže. Pro mě by asi zajímavějším obdobím by mohlo být, dle Wikipedie: V roce 1614 Lope de Vega vstoupil do bratrstva Orden tercera de San Francisco (Třetí řád svatého Františka) a přijal kněžské svěcení. Prožíval v té době existencionální krizi, zřejmě umocněnou i dramatickými událostmi v osobním životě v předchozích letech. Spousta konkvistadorů a dobrodruhů, mezi nimiž byli velcí básníci té doby, končilo svůj život v klášterech. Život chce svou rovnováhu... O Vegovi by se dalo natočil tolik filmů, kolik sám napsal komedií a dramat. ()

Big Bear

Tak zase jednou první ! :-). Španělé tímhle filmem vysekli parádní poklonu svému velikému básníkovi, spisovateli a mistru pera Lope de Vegovi. Film však nezachycuje celý jeho vskutku plodný život nejen co do literárního odkazu, ale i vztahů se ženami, jen část jeho mládí. Přesto i ono období jeho zralých let nepřináší nudu. Nebyl totiž žádným palácovým pisálkem a když na to přišlo - díky tomu, že prošel armádou, uměl to dobře i s kordem. A že bylo v té době tohoto umění občas třeba o tom není pochyb ! Hlavní jeho zbraní byly ale jeho myšlenky, jeho verše a u lidu tolik oblíbené komedie. Hlavně ženy neměly proti těmto zbraním a jeho charizma žádné obrany...! :-). Mně se tohle pozdně renesanční historické životopisné drama moc líbilo. Elena i Isabela byly správně žhavé jak se na Španělky sluší a těžko bych věru vybíral kterou, výprava byla velkorysá a nikde jsem neměl pocit, že koukám na nějaké jako renesanční retro. Film prostě renesanční byl. Měl jsem pocit, že tomu bylo lehce napomoženo i okrovým filtrem, což mi k sluncem prohřátém Madridu a okolí moc sedlo. Tahle se mají točit historické filmy o slavných osobnostech. Mít to více hlubších emocí, dal bych za další husí brk, takto je to ,,jen'' za 4! * * * * ()

solisoli

Tak trochu TV charakteru naivne ladený, životopisný príbeh dramatika Lope de Vegau o jeho tvorivých časoch, mileneckých manierov, nakoniec nadobúdajú skutočnú tvár jeho tvorivého života. Príbeh poukazuje na pohnuté roky jeho mladosti trochu aj tvorivej činnosti, ktorá však nelíči jeho umeleckú nadanosť v zmysle art prvkov, ktoré mali byť väčšou súčasťou dramatického deja, ktorý možno bez tejto súčasti pôsobil pútavejšie a zaujímavejšie, hlavne pre väčšiu časť divákov. ()

DrifterSoul

Historické filmy, pokud jsou kvalitní, stojí za to vidět. Minimálně se člověk dozví alespoň něco o tehdejším životě a osobnostech. A tohle je i tento případ, ač se mnou celkově film nijak mocně nezamával. A pokud jde o samotného básníka - jméno "Lope de Vega" jsem samozřejmě v souvislosti s uměním/literaturou, kdysi dávno zaregistroval. Ovšem bez bližších podrobností. A tak to nyní ihned doženu via Wiki. ()