Britské drama z produkce HBO vypráví o vztahu excentrického milionáře Elliota Grahama (Michael Gambon) a mladičkého Joea (Danny Lee Wynter), syna vrátného a uklízeče v domě, který Elliot zdědil. I když je to luxusní rozlehlé sídlo, Elliot v něm nedokáže žít, protože ho pronásledují příliš bolestné vzpomínky z minulosti, v nichž hlavní místo zaujímá jeho mrtvý otec. Nemluvný Joe, jenž se o palác stará, je Elliotovou spojnicí s okolním světem, ale když v prázdném domě najdou úkryt ministr Richard (Rupert Penry-Jones) a jeho milenka Charlotte (Kelly Reillyová), události naberou spád. Nastal čas, aby Elliot zjistil pravdu o svém otci, vyrovnal se s temným tajemstvím, jež tíží jeho srdce, a začal znovu žít. Režii má Stephen Poliakoff. (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Mdlý nepříliš věrohodný příběh. Vztah podivínského milionáře k mladému vrátnému, do toho dostaveníčka záletného ministra se svými milenkami, vše v prostředí luxusního domu - jakoby tu zavanula atmosféra harlequinovské Rosamundy Pilcherové. 55letý Stephen Poliakoff (scénář a režie) by se asi cítil dotčen, protože mířil výše. Jeho ušlechtilé úmysly však mě jako diváka nezajímají. Já se radši kouknu na tu Pilcherovou. Bude to zábavnější a dopadne to stejně. ()

Arsenal83

Trochu ťahavá dráma, ktorú pri živote ale udržuje aspoň Kelly Reilly vo forme, v ktorej ju páni radi vidia. Cítiť z toho typický britský smrádek a inak pomernú nudu zaháňajú maličké horúce scény, hlavný herec ale slabučký a ospalý. Pán dedo ale naozaj pán. ()

jhrasko

Nudne senilná historka, ktorú by bola prakticky nedopozerateľná nebyť skvelých hercov, ktorí ale nemajú v podstate čo hrať. Zaujímalo by ma, ako dlho trvalo Poliakoffovi napísať scenár, resp. koľko tých nerealizovaných spojil do jedného ?! ()

Olík

Britské komorní drama natočené v produkci HBO vypráví příběh mladíky Joea (D.L.Winter) starajícího se opuštěný dům výstředního boháče Elliota (M. Gambon). O vzrušení v jinak nudné práci se mu starají občasné návštěvy mladého politika (R. Penry – Jones), kterému dům slouží jako úkryt jeho milostných dobrodružství a zvláštní vztah s podivínským Elliotem, hledajícím pravdu o původu bohactví nabytého jeho otcem. ()

mira.l

Jedna hvězdička za Rebeccu Hall, jinak mě opravdu nebavilo koukat skoro dvě hodiny na jednoho vejra, kterej má otevírat dveře u milionáře. Nebo to bylo jinak?? ()