Bucking Broadway

• Veľká Británia Slumbering Fires
všetky plagáty

Na jedné venkovské farmě se krásná dcera majitele zamilovala do mladého honáka. Připravují se na svatbu, když tu na obhlídku stáda přijede svým nablýskaným automobilem nafintěný nákupčí. Dívka podléhne svodu bohatství a odjede s ním do města. Její snoubenec se jí rozhodne vyhledat a získat zpět, a tak se svými kamarády vyráží do víru města. Vše vyvrcholí rvačkou v luxusní restauraci, kdy konečně dívka pozná, kdo je ten pravý a jediný. (mortak)

Kass

Děj filmu je prostý, s řadou klišé, ale to u takhle starých filmů není vždy nutně na škodu. Líbila se mi hlavně úvodní polovina z divokého západu, kde se plně projevila krásná kamera. Druhá část z New Yorku je slabší a především závěrečná bitka byla na můj vkus až moc velká divočina. Film je velmi zručně natočený. Když nepočítám kraťasy tak šlo o teprve čtvrtý Fordův film. Ve filmovém byznysu se tedy během pouhého roku stihl etablovat na výbornou. V počátku kariéry točil výhradně westerny právě s Harry Careym, který byl pevně spjatý s postavou Cheyenne Harryho. V roli svého kurážného alter ega Harry strávil dvě desetiletí. ()

mortak

Tuctová historka o kovboji se zlatým srdcem, který vyráží do města dobýt svoji milou. Scény z hotelu připomínají Dundeeho, zatímco závěrečná rvačka jakoby vypadla z němých grotesek. Jenže hlavní myšlenku najdeme už v Platonóvi a jeho Zákonech - čistý venkov proti zkaženému městu. ()