Land of Confusion

všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia / Dráma
Česko, 2010, 16 min

Pejpr

Neotřelý a zajímavý snímek, který není rozhodně pro každého a zcela chápu odpadová hodnocení. Confusion sice znamená v češtině zmatek, ale mně by se k filmu více hodilo spíše něco jako Země zklamání než Země zmatku. Ve filmu se dějově takřka nic neděje a je to vlastně nuda, na druhou stranu jak jinak lépe zobrazit zklamání, než tím, že něco očekáváme (např. děj) a z toho očekávání se nakonec vyklube NIC? Neříkám, že jsem film pochopil správně a nikomu nechci cpát svou (možná chybnou) interpretaci. Připočtěme k tomu naprotosto perfektní formální složky - kameru, hudbu a zvuky (zpěv ptáků se mi zdál okopírovaný z Operace Flashpoint, ale ruku do ohně bych za to nedal :)). To vše tvoří dohromady skvělou poetickou atmosféru. Musím se přiznat, že na podobné lyrické filmy moc nejsem, ale Land of Confusion se mi skvěle trefil do nálady. ()

swamp

Skvělá hudba a kamera - škoda, že jsou ty téměř dokonalé záběry občas vystřídány shoty naprosto obyčejnými, to trochu kazilo celkový dojem. Jinak teda rozhodně zajímavý počin. ()