Ve Wyomingu se schyluje k dobytkářské válce mezi starými farmáři a novými osadníky. Situaci chce využít ve svůj prospěch bezskrupulózní politik Jim Averell (William Bishop), který neváhá pro svůj cíl zneužít i svou bývalou přítelkyni Kate Maxwellovou (Maureen O'Hara). Uprostřed potyčky stojí osamocený šerif Stan Blaine (Alex Nicol), snažící se zabránit nejhoršímu. (ilclassico)

Flego

Zručne natočený western režiséra, ktorý svoju kariéru striedal medzi filmom a televíziou. Sympatickí herci, väčšinou málo známi, odviedli poctivú prácu. Lepší priemer. Tretí komentár. ()

TO

Katka dobytkářka zkupuje zatoulaný resp. kradený dobytek. Takže nejprve stojí na špatné straně, ale nakonec se samozřejmě přidá k šerifovi. Samé šachry machry s dobytkem, samé korporace a komplikace. Tento western může být rád, že ode mě dostal tři hvězdičky. ()

Mol

IF HE TRIES TO MOVE ANYWHERE LET HIM HAVE IT! NOW LIGHT IT!! Teda na western z roku 1953 je to nadčasové. Maureen O'Hara je fajn ženská a nemám k ní výhrady. Co ovšem předváděl šerif Alex Nicol byla paráda. Spravedlnost až za hrob. Všechny jeho scény kde mluví mají takovou sílu. Mno a závěrečný peklo ve městečku. Já čekal, že se bandity vzdají. Tedy tohle bych čekal od westernu z této doby. Tady ovšem rozpoutají divokou melu, kde se střílí, bojuje pěstma a dokonce se použije i řetěz. Velké a milé překvapení. ()

ilclassico

Dobře napsaná hlavní ženská postava. Ve westernu netradiční, energická šťabajzna, která uměla postavit všechny chlapi do latě. V rámci žánru za 3. ()

Martin741

Dalsi krasny dokaz, ze najlepsie westerny sa tocili v doteraz neprekonanych 40. a 50. rokoch minulkeho storocia. Dobytkarska vojna, bezskrupulozny politik...... pravy a namakany namet na western, Lee Sholem sa ukazal ako talentovany reziser  : 95 % ()