V poschodí

(neoficiálny názov) (študentský film)
  • Kanada Upstairs
všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Mysteriózny
Kanada, 2006, 9 min

Mladík Jack Walker se svou přítelkyní Natalií koupí klidně vyhlížející rodinný domek, kde plánují vychovat své děti a vést spokojený život. Vše se ale změní o týden později, kdy v noci uslyší Natalie divné hlasy volající o pomoc. Tím se poklidný život rázem změní v neskutečný strach. (Dawid199)

Tom_Lachtan

.V poschodí má zcela unikátní postavu bělovlasého muže, který se snaží snaží tvářit démonicky, ale vypadá u toho jako zmatený senior, kterému někdo v Domově vysadil medikaci a on teď vidí po místnosti poletovat stáda ovčích očí. A není sám,kdo by se tak rád tvářil, například tu máme démonickou lednici a démonický mrazák! Bohužel, i přes jistou zručnost v řemesle je to do nebe volající hovadina, která je jen naprosto podprůměrným hororem, kterých jsou desítky (kecám, stovky), podobný nějaké oklešťené episodě z cyklu Věřte, nevěřte, jenže většina z dílů onoho pořadu je lepších a všechny mají mysterióznější hudební doprovod. ()

heyda

Velmi dobrý studentský počin, jen velká škoda absence nějaké pointy. Má to ale famózní atmosféru a 4 hvězdičky jsou zasloužené. ()

eraserhead666

To je všechno? Dobře, budu tedy brát, že to je opravdu jen nějaké školní cvičení někde v první fázi studia, kdy je třeba si to všechno ohmatat (ne, opravdu bych to určitě asi nenatočil dvakrát lépe). Rozjezd je fajn, sice trochu klišé (včetně té potřebné nutné hlášky, která by mě ale okamžitě z tdomu pakovala a rozhodně bych ho nekoupil), ale v rámci celé věci fajn, pár je příjemný, dům dostatečně tajemný a lednice mrazivá. Ale konec je nijaký. ()

SOLOM.

Pro tentokrát jsem zvolil kanadský krátkometrážní kousek a doufal, že si kanadští studenti povedou lépe, než většina jejich amerických kolegů. Jenže chyba lávky, ani tentokrát nenastala změna k lepšímu. Námět samotný není těžké pochopit, nicméně mi to celé přišlo hodně nedotažené. Zvláště ten závěr mohl být lépe natočený. Vyloženě zklamán neodcházím, ale ani nikterak okouzlen. ()

Handle

Když bereme v podtaz, že se jedná o studentský film, tak je to docela dobré, i když je celý film samozřejmně jedno velké klišé a do dokonalosti to má hodně daleko... ()

Bigwave

Jako studentský film to má jistě něco do sebe a možná by si autor vyžadoval trochu respektu za odvedenou práci. Z pohledu diváka se mi to zdá trapné a vcelku zbytečně promrhaných osm minut. Snad ho ze školy za to nevykopli. ()

Jean_Calid

Na horory nekoukám, ale řekl jsem si, že studentský film bych zkouknout mohl. A musím říci, že odvedli dobrou práci. Neděsil jsem se, ale šel mi mráz po zádech a to za použití minimálních prostředků. :D ()