Ennio Morricone v Benátkách

(koncert)
  • Taliansko Ennio Morricone - Peace Notes: Live In Venice
Hudobný / Dokumentárny
Taliansko, 2008, 104 min

10. září roku 2007 se v Benátkách uskutečnil jedinečný koncert, na kterém zazněla filmová hudba proslulého italského skladatele Ennia Morriconeho. Koncert se konal pod širým nebem v atraktivním prostředí na Náměstí svatého Marka, které diváci zaplnili do posledního místečka. Ennio Morricone, který koncert sám dirigoval, sestavil pět suit speciálně pro tuto příležitost ze známých i méně známých melodií z filmů, k nimž skládal hudbu. Vyslechneme je v podání orchestru Roma Simfonietta a benátského pěveckého sboru La Fenice a sopranistky Susanny Rigacci. (oficiálny text distribútora)

ydenbroy

Věc, která mne naprosto nadchla a jen připomněla, jak krásný byl koncert v mistrově podání v roce 2011 v Praze. Disk s nahrávkou je naprosto nutná věc, kterou musíte mít, pokud milujete filmovou hudbu. Všechny velké hity Ennia Morriconeho v nádherném balení. ()

migeldiablo

Výnimočný koncert, skvelé prostredie, skvelá atmosféra, skvelá hudba (hoci nie som veľkým prívržencom orchestrálnej hudby). Chýbal mi "Man with the Harmonica". ()

billcarson

Fantastický zážitek v podání živoucí legendy světového formátu. Kousek i pro laiky. Výborná kvalita zvuku. Pink Floyd 1989 Ennio Morricone 2007 - dva fantastické večery z Benátek. ()

pan Spock

Pro milovníka filmové hudby to je jistě nezapomenutelný zážitek, a kvělý průřez tvorbou mistra Morriconeho. Pro laiky to bude a si těžší oříšek, ale i tak bych jim doporučil. Nezbývá než závidět těm, kteří se tohoto koncertu z náměstí svatého Marka mohli zůčastnit osobně. ()

Lenykov

Hodnotit pěti hvězdičkami je málo... Ennio je prostě geniální... (Vím, že závidět se nemá, ale závidím všem, kdo zažili koncert v Benátkách i kdekoliv jinde...) ()

Vaso

Jsem na rozpacích, jestli záznam z koncertu hodnotit jako filmové dílo. O hudební stránce nebudu nosit dříví do lesa - pro mne je to top filmové hudby. Co se týká vizuální stránky, na té mohu ohodnotit snad jen snahu režiséra trochu (ale opravdu jen trochu) divákovi u televize představit Benátky. Takže kdybych to měl shrnout - hudba 6* vizualizace 3* v průměru tedy slušné 4 a1/2* ()

tom.czechrep

Kdybych mohl dát 6 hvězdiček, tak bych to udělal. Ale přiznávám že mám pro Morriconeho hudbu slabost, takže by to bylo velice neobjektivní hodnocení. Nicméně i tak si myslím, že je to ůžasný záznam koncertu především pro ty, kteří neměli to štěstí vidět mistra Morriconeho naživo. Osobně jsem navštívil poslední dva koncerty v Praze, takže můžu aspoň trochu porovnat a musím říct, že i z toho DVD se to dá poměrně dobře vychutnat (není to sice jako naživo, ale aspoň přibližně ano). Uslyšíte v podstatě stejný repertoár, který Morricone běžně hraje posledních pár let, sem tam proložený záběry na Benátky a zakončený jako již tradičně těmi největšími hity (tj. z filmu Mission a úplně nakonec Here's to you). Takže až přijde ošklivé podzimní počasí a vám se nebude chtít nikam z domu, tak si prostě udělejte pohodu, pusťte si tenhle úžasný koncert a se zavřenýma očima se přeneste do Benátek na náměstí Sv. Marka(kde tohle úžasné představení vzniklo) a vychutnejte si ty nejlepší melodie, které maestro Morricone složil. ()