D2: Vlakem až na konec světa

• angličtina D2: Train to the End of the World

Celovečerní film D2: Vlakem až na konec světa je o partě čtyř lidí, kteří vlakem projedou z Ostravy až do Vladivostoku. Tato train movie režiséra Petra Babince vede po nejdelší železniční trati na světě a hlavní dopravní tepně Ruska. Transsibiřská magistrála se ve filmu stává výletní destinací party čtyř lidí, která zde společně stráví jedenáct dní. Trasa Ostrava – Varšava – Moskva – Vladivostok nabízí nekonečné koleje, nekonečnou cestu, ale také nejedno překvapivě ukončené přátelství. D2: Vlakem až na konec světa je dech-beroucí train movie, kde na konečné končí úplně všechno. 11 dní ve vlaku, 11 tisíc km cizí krajiny, 4 lidské osudy, 2 zastávky a 1 cílová stanice s neočekávaným tragickým zvratem. (CinemArt)

Prubner

Těch deset dní vlakem na cestě z Ostravy do Vladivostoku bych se asi nudil méně, než při sledování tohoto hodinu a čtvrt dlouhého filmu. Nevím, jestli jsem kdy viděl nudnější a nenápaditější road movie. Je s podivem, že za tak dlouhou cestu tvůrci vůbec nic zajímavého nenatočili. Ani jediná povedená scéna, ani jediný nápad. Závěrečná pointa vyznívá spíš jako zoufalý pokus o nějaké zakončení, než jako vyústění děje (který tu stejně v podstatě neexistuje). Ze dna to zdvihá jedině Petra Hřebíčkova a hudba. ()

Alden_Larson

Celkem zajímavý snímek. Zápletka mi přišla zajímavá, postavy už ale moc ne, nepřišly mi dost rozvinuté. Prezentace se mi ale moc líbila, použití záběrů z nekvalitní kamery bylo docela efektivní. Herecké výkony byly fajn a herci mezi sebou měli dobrou chemii. I hudba byla dobrá. 7/10 ()

Robbi

Pokud je D2: Vlakem až na konec světa dech-beroucí train movie, pak jí může být i dramatický přejezd důchodkyně Košťálkové z Nespek do Čerčan na skládacím kole. Nevyváženost, přehrávání a celková roztříštěnost, značné nelogičnosti až nesmysly jsou totiž natolik do očí bijící, že by se mohly odehrát během dvaceti minut. Jak jsem uvedl ve své recenzi, nebyl jsem příliš nadšen snímkem Montenegro, ale ve srovnání s D2 se mu musím dodatečně omluvit. ()

Psycho.R

Napsal jsem dlouhý koment, který se mi smazal, ale byl hodně smířlivej oproti recenzi v Cinemě - zvlášť k Petře Hřebíčkové. Pointu jsem čekal trochu pozměněnou již od začátku, ale ok. Ale za největší minus počítám sympatický hlas vypravěče, který má patřit k týpkovi, který se objeví jen párkrát, jinak drží kameru a vůbec mi k tomuto pánovi neseděl vizuálně :D. ()

becki_tu

Jedna hvězda za živelnou Petru Hřebíčkovou, jinak bohužel není moc co pozitivně hodnotit. U mnoha záběrů z "amatérské" kamery není hercům rozumět, scénář zde prakticky neexistuje, závěr vyznívá dost nelogicky a z potenciálně velmi zajímavých cestopisných informací se dozvíte maximálně to, kolik stojí láhev vodky na Krasnojarském nádraží. ()

• Snímkem nás provází skladby kladenské skupiny Zrní. (Skarface)