Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

MartX

Celý film drží hlavně úžasná atmosféra a skvělá lokace. Lekačky jsou a fungují dobře, byť spíže díky zvuku, ale i to se počítá. A herecký výkon Redcliffa je fakt dost dobrý, člověk i zapomene, že to není tak dlouho co běhal s hůlkou a křičel expeliarmus ()

michald99

Já, jako správný hororový posránek, jsem si film náležitě užil. Stačilo prvních deset minut, na plný pecky ve sluchátkách a o půlnoci, aby moje sebejistota z bezpečí pomalu a výsměšně odplula pryč a nechala mě samotného a ironicky opuštěného, s peřinou až u krku, aby jsem si musel hrubě slovně ulevovat pokaždé, co se cokoliv pohnulo a vydalo větší hluk než šepot listí. Ani chudák Redklif mi nijak nevadil, i když mě fascinoval svojí odvahou, která se s jeho tichou a pobledlou postavou moc nesnoubí. 80% ()

VyViteKdo

Velmi dobře zvládnutý horor, u kterého opravdu zůstanete sedět až do konce, protože vás naprosto pohltí. Nejedná se tady o nějaké bezduché naháněčky s nožem v ruce ani zběsilé honičky s duchy, kteří se hlavní postavu snaží zabít. Prostě a jasně jde o film, který staví na mysterióznosti, tajemnosti, temnosti a úžasných prostředích. Musím říct, že z leckterých záběrů mi běhal mráz po zádech. Samozřejmě jako ve většině hororů i zde najdete několik lekaček, ale není to něco na čem je film postavený. Ten totiž stojí na neustálém napětí, které povolí pouze v několika málo scénách a i tyto váš velmi rychle vrátí opět do děje. Rozhodně musím vyzdvihnout kameru, scénář a zvuky. U hororů je totiž právě kombinace těchto tří, dá se říct, veličin velmi důležitá a naprosto určují dojem z celého filmu. Tady je to zvládnuto na jedničku spolu s opravdu nečekaně dobrým výkonem Daniela Radcliffa. Doporučuji a dávám 9/10 ()

KafuR

Taková anglická víska před sto lety, to je díra k popukání! Věří se tam na bubáky stejně jako na právníky, přičemž není zřejmé, který z nich tam budí větší hrůzu, mlhy nad blaty jsou tam takové, že každé zaštěkání kdejakého Alíka zní jako pes Baskervillský, a k tom barabizna se soukromým hřbitovem s otvírací dobou závislou na fázi Měsíce, co víc si přát? Snad jenom lepší scénář, protože film nenabízí víc než zjištění, že zhrzená matka je horší než anglické počasí. ()

emdvojka

Tie všade prítomne zvuky a neskôr nepríjemné postavy v tmavých zákutiach šedivých chodieb vyvolávali u mňa ako diváka neprekonateľné potešenie, že niesom priamy účastník takýchto úkazov. Radcliffovi, to však bolo asi u prdele,pretože nevidal zo seba ani trochu zdesenia, ani trochu mrazenia. Ok bol ostražitý a po starých vŕzgajúcich schodoch sa presúval postupne, a však pri tom čo sa okolo neho dialo by asi iný smrteľník okamžite vypustil exkrementy priamo na podlahu a prinajlepšom by sa zbláznil od strachu. Preto sa mi táto hra na zmysli, zdala nezmyselná a postava hlavného hrdinu až príliš pokojná a bohužiaľ to pokazilo celý dojem z hororu, ktorý mal okrem diváka postrašiť aj herca. Nestalo sa. ()

tranquill

Podařená režie, která dokázala nastolit skutečně temnou a mysteriozní atmosféru. Jinak celkem klasický duchařský příběh. Zde šlo ale skutečně především o jeho podání. ()

helraiser

Téměř bezchyná atmosférická duchařina, pastva pro oči. Osamělé sídlo, mlha, bažiny, všudepřítomné nadpřorozeno, doslova pohádková gotická atmosféra, Hammer v plné síle. Žena v černém byla ztvárněna slušně a pokaždé když se objevila, tak to stálo za to. Lekačky podařené, některé stály opravdu za to, ale naprostá topka byly sekvence při procházení sídla, hra stínů, očekávání na zjevení dámy v černém, prostě nádhera. Tohle já prostě miluju. Nebýt pár drobností a především závěru, tak jdu do plnejch. Gotická atmosférická lahůdka, která potěší každého fanouška starého Hammeru. ()

stratocasta

Dneska už si u těch hororů nemůže být nikdo jistý. Nechte to radši na conquistadorech a mužích s příjmením Wang, Lee, Yang a Chung. Tohle Paranormal Activity navlečené do zaprášené a bahnité Anglie vám žrát nehodlám. No hlavně, že chlapec, který přežil zase přežil a publikum se spontánně lekalo, když zvukař řádně ohulil úder celé na babiččiných kukačkách. Bojím se... že Hammer prostě s úctou neskoná. ()

Margarettka

Klasická duchařina, nicméně výborně řemeslně zpracovaná - rozhodně nepůsobí nijak trapně, což se u duchařských hororů dost cení! Dobrá hudba, pěkná výprava, mrazivá atmosféra, ani ten Radcliffe moc nevadil - ačkoli bych neřekla, že by byl pro tu roli jako stvořený - o něco charizmatičtější herec by určitě neuškodil. Film hezky svižně plynul, stopáž byla také tak akorát. Několikrát jsem se i opravdu lekla :). Jediné, co mi trošku vadilo, byl předvídatelný konec - ale tak už to holt u hororů bývá. Každopádně skvělá podívaná - 85%. ()

Searison

Bál jsem se, že neuvěřím D. Radclif. tuto roli a uvidím v něm stále Harryho.... obavy se nenaplnily, zahrál perfektně. V rámci žánru dávám 5* i když jsem se ze začátku nemohl do filmu nějak dostat, první cca 20 min. filmu je totiž dle mého názoru opravdu nudná, ovšem s první "lekačkou" se proberete a pak už vás jen tak nenechá vychladnout. Příběh sám o sobě je jednoduchý ale dostačující. ()

Werde

Dějově trochu prázdné. Lekačky spíše zvukového rázu( naštěstí ale účinné). Atmosféra v skutku zdařilá. Herci mě též bavili. Shrnul bych to na slabší 4. ()

miroslav6

Tento film musím hodnotit především jako horor a ten byl výborný. Skvěle jsem se bavil, ikdyž to znamená že jsem byl po.... až za ušima. A když jsem po filmu zbystřil pavouka, který lezl kolem televize, myslel jsem že vyskočím z okna. Když člověk nebude řešit proč se hlavní hrdina ničeho nebojí a že je moc hodný ve světě podivných a zlých lidí, bude se mu film líbit. ()

Joseph4

Naprosto skvělej horor s hutnou atmosférou při které tuhne krev v žilách, odehrávající se v ponurém prostředí Anglie 19. století. Daniel Radcliffe zahrál svoji postavu solidně i když na otce vypadá poměrně mladě. Jediné mínus filmu je nedostatek originality, který mě nakonec odradil od nejvyššího hodnocení. (83%) ()

eMatt

Naprosto skvělé zpracování! Vcelku nevšední film s horrorovým tématem, který postupně graduje. Herecké obsazení bylo skvělé a hudba a celkově zvuky zde pro mne hrály velkou roli. Stojí za zhlédnutí. ()

Oonika

Myslela jsem si, že se Daniel té jizvy na čele bude jen těžko zbavovat, ale stačilo k tomu ještě sundat brýle a hned je to úplně někdo jiný. Pravda, že vypadal na taťku dost mladě, ale stane se. Horory moc nemusím, ale u tohodle jsem si jen spokojeně mumlala, jaká je to fajnovka. Mám ráda filmy z téhle doby, kulisy byly udělány fakt skvěle a věrohodně. Jen by si film zasloužil mnohem lepší plakát, spíš mi evokuje novější dobu. ()

quip

Je velice těžké nehodnotit Woman in Black pro zážitek, který mi přinesla, ale pouze jako film. Upřímně, scénáristicky nenabízí nic nového, příběh končí tradičně a (alespoň pro mne) nelogicky. Atmosféra je ale skvělá, ještě lepší pokud započítáte bandu puberťáků v kině, natahující si vystrašeně mikinu přes hlavy (kluk vedle mne v polovině utekl) a rum s kolou, které obvykle vylepší jakýkoli film. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)