Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

kaposlav

Pekne natočená kok**ina. Nudné a deprimujúce. Film je vhodný pre ľudí trpiacich nespavostou. Takúto blbosť nevytrhne ani nazvučenie, kamera, strih a herecké výkony. ()

Caminzind

Nebudete tomu věřit, ale tohle byl můj první film s Radcliffem. Asi se shodneme, že ten kluk je dobrý herec. Film je sice žánrově blízký španělským duchařinám, které moc nemusím, ale je precizně zvládnutý. Nikde nepřečnívá a má i pointu. 60% Poctivé řemeslo. ()

Nifgai

Na tento film jsem byla hrozně zvědavá. Sice nemusím horory, jelikož patřím mezi ty lidi kteří se leknou snad v každé "lekací" scéně, ale byla jsem zvědavá na Daniela Radcliffa v této roli. Jak si Harry bude vést a nebylo to špatné. Nevadil mi a byl i přesvědčivý. Konec byl, ale pecka! Chudinka měl trošku naivní představu jak si udobřit zlé duchy i rozzuřené vesničany. ()

zbyshek

Tak Harry Potter si bez své hůlky moc úspěšně nevedl. Nejenom, že ho strašila paní v černém a zřejmě by ho vyhodili i z práce, ale ani kouzla ho nedokázala ochránit před jedoucím vlakem. Kdybych to vzal trochu vážněji, rozhodně bych ocenil atmosféru filmu, anglánské prostředí vždy zabere. Děj ničím zajímavý není, ale není nudný. Párkrát jsem si i lekl. Film splnil účel, jaký jsem si představoval. 71%. ()

peiton

Opäť som sa raz nechala zviesť modrými očami DANIELa RADCLIFFa a to som sa zaprisahala,že na podobné snímky nesúce sa v tradičnom duchu akými sú duchárske snímky si viac nevspomeniem.Jedno staré hojdacie kreslo + elegantná žena v čiernom ešte z duchárskej snímky excelentne fungujúcu ducharinu nerobí.Jediné plus v tomto snímku som videla v ošumelom prostredí toho obdobia,perfektne sa hodiace k príbehu. Lenže to je dosť málo.Sklamaná a vystrašená už vôbec nie. ()

Martin741

Reziser James Watkins /Eden Lake/ natocil tentokrat uz len priemernu ducharinu. Lakacky su na urovni, ale Daniel Radcliffe /seria Hery Poter/ nevie hrat. Takze rezia sice slusna a pribeh ma cosi do seba, ale hororovy divak, ktory videl desiatky a stovky ducharin sa pri tomto filme bude dost nudit. Pre mna zatial najlepsi film Jamesa Watkinsa je Eden Lake. 60 % ()

Havaj8

Daniel Radcliffe v době, kdy ještě dotáčel HP, tak se tu objevil v roli otce, pamatuju, že už jenom to mě kdysi vadilo. Když jsem to tak viděl znova, tak tu atmosféru to nemá zas tak špatnou, ale nevyužitou naplno. Spíš to prostě jenom nefungovalo, to pomalý tempo tomu taky docela škodilo. A konec nedával vůbec smysl, ačkoli je mi jasný, jak se to zamýšlelo. Moje původní hodnocení se měnit nebude. ()

William_

Absolutní klasika. Ano, i těmito slovy se nebojím označit film z roku 2012, kterým se D. Radcliffe odprostil od čaroděje z Bradavic. Naprosto dokonalé zasazení, atmosféra úžasná a napjatá jak struny, film si s Vámi hraje, pomalé scény kdy se kamera plíží jak hlemýžď Vás budou iritovat (v tom pozitivním smyslu) a historické zasazení budete obdivovat. Tedy pokud máte raději atmosferičtější kousky, a už jste unavení ze všech těch Annabelle a zajetí démonů. 9/10. ()

Caym

Rozpačité a nedotažené. Mladší a o krapet méně charismatická verze Ichaboda Crana, trocha té naprosto neopodstatněné ingredience ve formě náboženských obrázků a vpisků, krvavé nápisy, zombie děti a naprosto famózní dům s hutným, dusivým, zdobným a pře-pavučinovaným interiérem. Radcliffe roli zvládá víc než obstojně (a oproti většině lekaček má do 3/4 filmu celkem uvěřitelný racionální přístup ke všemu logicky nevysvětlitelnému - žel bohu jeho obrat k mysticismu v jeho nejryzejší podobě aneb "teď to musíme udělat takhle - zcela obvykle se věnuju záhrobním záležitostem a tak to prostě je" výsledný dojem trochu kazí). První třetina se utápí v pomalém dopisovém rozjezdu á la Ospalá díra, druhá třetina se snaží dostat do kolen lekačkama (za zmínku stojí tak tři), konec vyznívá zbrkle a přijde tak nějak příliš rychle. Čekám další díl (nebo se to tak aspoň tvářilo) s ještě více ohranýma plyšovýma zvířatama (chci toho králíka!). Btw.Janet McTeer ve své mini-posedlosti u stolu válí. (a Radcliffovi by neměli pořád nalejvat tu whisky, pokaždé jsem měla chuť říct "nezletilým se přece alkohol nemá podávat!) ()

Mefistofelle

Málokdy se mi stane, že by mě nějaký trailer zaujal tak, že bych měla potřebu jít na daný film do kina. The Woman in Black se to povedlo, ale jak už to tak bývá, trailer sliboval mnohem víc, než jsem ve výsledku dostala. Příběh je jednoduchý a víc klasický už ani být nemůže. Strašidelný barák odstřihntý od zbytku města, hlavní hrdina, který se vyrovnává s nějakým osobním problémem, a temná historie jedné rodiny. Plus umírající děti... Jak je vidět, nic nového a objevného se čekat nedá. Co poněkud vyčnívá nad jiné filmy podobného žánru je pěkné prostředí a kulisy. Zvláště ten dům působí místy opravdu děsivě. Daniel Radcliffe v hlavní roli sice nezklamal, ale na druhou stranu ani kdovíjak nenadchnul, což ovšem bylo dáno taky tím, že tam vlastně ani nebylo pořádně co hrát. Co však trochu zamrzelo byl způsob, jakým se v tomto filmu straší. Očekávala jsem trochu víc než jen předvídatelné lekačky typu "hraje dramatická hudba, hrdina se blíží k místnosti kde se ozývají divné zvuky - BAF! - objeví se nějaká divná baba". Zvlášť ta předvídatelnost to trochu kazí. Naštěstí je tu však i přesto dost dobrých hororových, byť ne zrovna strašidelných scén na to, abych to definitivně neodsoudila jako podprůměrný film. Shrnula bych to tak, že jsem očekávala pořádně strašidelný horor, ale dostala jsem vizuálně velmi přitažlivý film, který bohužel moc postrašit nedokázal. ()

shyster

Takový průměrný horor, kde herci hrají skvěle, ale jakoukoliv vypovídací hodnotu ubíjí nelogičnost v motivaci "Ženy v černém". ()

Nach

Svěží horor z viktoriánské Anglie, který sice není na jednu stranu originální, na druhou zase nesklouzává do zbytečně patetických scén, což divák ocení hlavně v samotném závěru tohoto filmu, který není typicky epicky zakončen nějakým překvapivým rozuzlením nebo neočekávaným dramatem. Lekačky zde fungují na osvědčeném principu ticho a křik a hororová atmosféra se živí ponurosti a neznámým, všudypřítomným nebezpečím. Tedy opět nic nového, ale o to v žánru funkčnější klíč, u kterého by divák milující tento styl hororu měl skoro chrochtat blahem. Daniel Radcliffe dokazuje své herecké nadání a ač z něj stále vyzařuje ten Potterovský duch, kterého se jen těžko už bude zbavovat, je tato role dobrou cestou, jak světu ukázat, že dokáže zahrát daleko víc, než "jen" čarodějnického učně. P.S. Po Jezeru smrti (Eden Lake) další skvělý, žánrový zářez režiséra Jamese Watkinse. Jen tak dál. 75% ()

cariada

Čekal jsem od toho mnohem víc, hodinu jsem se docela nudil, pak se to sice rozjelo, ale už to celek nezachránilo. Dle mého názoru to má tak vysoké hodnocení jen kvůli Danielu. Já si tak říkal, kdy už konečně vytáhne hůlku a začne čarovat....Nic převratného navíc ta stará Anglie mě moc nesedí.(nepopírám, že k tomu to děsný počasí dodá docela slušnou ponurost) ()

Pugo

Pre mňa jednoznačne horor roka. Film s vynikajúco gradujúcimi jednotlivými scénami. Ľakačky fungujú na sto percent i napriek klišovitým postupom a predvídateľnému deju. Radcliffe, o ktorom hereckom nadaní stále pochybujem, ma príjemne prekvapil a bez problémov film utiahol. Vôbec som ho nevnímal ako odrasteného Harryho. ()

Flaxik

Nečekal bych, že se v roce 2012 dočkám gotického hororu jak ze staré školy, jenom s tím rozdílem, že je to v lepších barvách a s minimem hereckých nedopatření. Tradiční duchařina, silná jak řemen z nejlepší anglické hověziny. Konec solidní jak základy viktoriánských budov a nezbývá mi nic jiného, než nadělit pět přízračných, bažinatých hvězd. ()

Streeper

Podruhé se na tenhle snímek asi nepodívám, ale nebude to tím, že je tak špatný nýbrž tím, že horory prostě nemusím a u tohoto jsem se vážně bála a několikrát jsem se lekla. Velké pozitivum je ta ponurá až děsivá atmosféra (trošku ve stylu Tima Burtona). Daniel Radcliffe ukázal, že umí být i někým jiným než Harrym Potterem a svojí úlohu zvládl na jedničku. Navíc mě hodně překvapil konec filmu, který skončil nečekaným způsobem špatně, ale zároveň i hezky. ()

enjoi

Skvěle natočená lekačka. Prostředí staré Anglie a atmosféra starého opuštěného domu v bažinách, to všechno do sebe zapadá. Radcliff dokázal, že nemusí hrát jenom Pottera a dokázal to s přehledem. Původní film jsem neviděl, takže nemůžu srovnat. 75 % ()

Joges

Film postavený na efektech, působivém prostředí, dobových kostýmech. Radcliffe a Hinds jsou dokonalá dvojice. Žena v černém je slušně natočená, atmosféra je mimořádně napjatá od začátku do konce. Malou vadou na dokonalosti je jen to, že příběh je jednoduchý a pointa předvídatelná. ()

humanbeing

Žena v černém mě příjemně překvapila. Je skvělé vidět, že dnes stále dobře funguje téma strašidelného domu v provedení staré dobré školy. Samotné scény s lekačkami jsou naprosto výborné, v kině i díky zvuku mají dostatečný náboj opravdu slušně vylekat. Díky pomalé, či spíše důsledné, režii má atmosféra možnost se správně navrstvit a pak v těch správných momentech na člověka nepříjemně zapůsobit. Kupodivu ani představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe to nekazí, až bych možná řekl, že tu vůbec nehraje špatně, jen možná působil moc jako Nebojsa. Být v jeho kůži, tak řvu strachem o sto šest. :) Jediné, co je trošku slabší, je asi původní příběh, který tedy není moc nápaditý, na dnešní dobu určitě ne (původní televizní film ve své době asi působil originálněji), ale zase je správně horrorový. A závěr je taky takový. Kdyby mi tu něco malinko nechybělo, byla by to jasná osmička. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)