Dokumentární televizní série televizní stanice History Channel. Od roku 2008 se můžete setkávat se třemi investigativními reportéry, kteří se věnují nejznámějším a nejkontroverznějším případům v historii fenoménu UFO. William J. Birnes, přední autor literatury o UFO, a jeho tři spolupracovníci hovoří se svědky rozličných pozorování v konfrontaci s důkazy podrobenými odborným analýzám, které implikující četná fascinující odhalení. K nejznámějším případům patří havárie UFO u Roswellu, únosy mimozemskými entitami, oblast AREA 51 a mnohé další. (MarekLucin)

Phex

Seriál, který má nulovou informační hodnotu. Očekáváte tedy, že to vzhledem k tématu přebyje důraz na tajemno a zpochybňování konvečních teorií. Bohužel - chlapci nastoupí na záhadu, nimrají se v ní vším možným co současná věda nabízí aby na konci každého dílu řekli zhruba: "Sehnali jsem nové důkazy, vyslechli nové svědky a možná se skeptikové pletou. Já jsme znepokojen tím co jsme zjistili a tento případ pro mě zůstává otevřenou záhadou". Proč pak na takový seriál koukat, že? Za 15 let může naběhnout jiná tv parta ufologů na stejné problémy, udělat o tom pořad bez výsledků a tak pořád dokola. ()

oje

Sympatický seriál, který se nezabývá jen doměnkami nebo nepotvrditelnými výpovědmi svědků, ale žene se po fyzických a těžko zpochybnitelných důkazech. Jdou na to vědecky a ohání se všemožnými analýzami, ale já si z pořadu odnáším hlavně zajímavé případy havárií, únosů a blízkých setkání, vylíčených vždy do těch nejmenších detailů. V každé epizodě se většinou zabývají pouze jediným případem, což může být lehcé táhlé, zato ale nejde o stokrát omleté incidenty, jako je například Roswell. Podobným pořadem, který se zabývá důkazy existence tohoto fenoménu, je UFO Files. Alternativa: UFO Files. ()

Big Bear

Asi takhle, na tohle na History HD kouká ten, kdo věří, že v Nevadě v Area 51 pitvaj emzáky a rozšroubovávaj spadlý ufounský koráby. Jen s tímto vědomím může akceptovat všelijaká ta tvrzení a dohady. Kdo si myslí, že jsme ve vesmíru sami, ať na to ani raději nezkouší koukat :-). Kleplo by ho! * * * ()

dmk odpad!

To, že je by se díli dali notně zkrátit, že se neustále opakují a že případ do hloubky neproberou to bych ještě překous. Nicméně to jak v jedné episodě(případ z devadesátých let devatenásctého století, doutníkovité ufo, studna...) hledají hrob, kde prý pohřbili mimozemšťana, najdou ho aNěkoho možná toto tajemno láká odejdou tak to je moc. Někoho možná toto tajemno láká, já bych však raději vyděl jak tělo vykomou a dokáží, že to celé je podvrh(/pravda, ale na to bych se nespoléhal). Po čase: Zhlédl jsem další dva díly přimělo mne to snížit hodnocení z jedné hvězdy na odpad tímto jsem s tímto pořadem skončil. ()