Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

MyrnaAlec

Tentokrát mě Almodóvar nenudil. Koncept a logika ooět poněkud přitažené za vlasy /v kontextu jeho tvorby jako vždycky/ ovšem kvalitní herecké výkony a atmosféra to zachrání. ()

MaxForValue

Almodovar opäť ničím výrazným neprekvapil. Na jednu stranu si ho veľmi vážim, keďže jeho filmy sú náročnejšie a poskytujú vždy veľa zaujímavých a často nezodpovedaných otázok, na stranu druhú mám pocit, že všetkým Pedrovým filmom chýba akýsi "boooom" moment, niečo čo by z už aj tak skvelého filmu spravilo úplnú extratriedu. La piel que habito je rozhodne skvelý film, ale ten "boooom" moment sa opäť nedostavil. ()

Brumlak

Všichni zkrátka máme u sebe nějakou tu zbraň. A nezapomínáme. Taky milujeme, znásilňujeme a přetváříme. Nebo spíše tvoříme. Z muže ženu, z žen muže. V konečném mi přijdou ty dvě hodiny jako takový prolog k velmi emočnímu příběhu několika žen. Bez mužů, neb všichni skonali. Jako takový flashback, který nám řekl, co se stalo, proč se to stalo. Rychle, rychle, emoce stranou. Ty přijdou. A kdy? No ve filmu, který nikdy neuvidíme. ()

Verunka84

Aneb jak mit z filmu extremne neprijemny pocit. Plus ma Pedro za zmenu stylu, stal se z toho skoro horror. Moje chyba je, ze jsem se spoilnula s koncem a tudiz jsem prisla o ono "sokujici" ve dvou tretinach filmu. Vadil mi i misty chaoticky strih, ale hlavne tu nebyla zadna postava, se kterou by se mohl clovek ztotoznit, vsichni byli na tak "na pobliti" ze se mi na to jako na jeden z mala filmu od Pedra nechce koukat znovu. ()

Swayne

Vskutku provokatívne, myšlienkovo vzďaľujúce sa všetkému čo by ste snáď mohli čakať, filmársky veľmi zručné, až priam perfektné. Ostáva iba nevýslovný "what the fuck" pri zistení kto je kto a pri závere filmu. ()

miki68cz

Pedro, Pedro ty mi dáváš a ještě si bereš na pomoc Antonia. Tak tohle přátelé je síla, umělecká řezničina to tady dlouho nebylo. A příběh, to je rána jak z děla. Povedlo se ve všech směrech, scéna, kostými, kamera, načasování, hra s časovými pásmy, zvuk, herecké výkony. A hudba .......? Hudba je dalším hráčem na jevišti, už tak povedeného představení. Bravo, vivat, DOPORUČUJI VŠEM MILOVNÍKŮM DOBRÉHO FILMU ()

uodevr

Pro španělskou tvorbu mám slabost už nějakou tu středu, a tenhle film je epitomem důvodů, proč tomu tak je. Psychicky náročná, neotřele a pozvolna odvyprávěná story o tom, co všechno je takový obyčejný šílený zbohatlík ochoten udělat pro trochu té lásky (což se jeví jako pouze podřadný motiv kdesi v nížinách jeho mysli, ale ve výsledku je právě to tím nejintenzivnějším motorem pohánějícím jeho akce). Zahráno bravurně, audiovizuální stránka věci dokonalá, hudební doprovod úchvatný. Scénář sice trochu pokulhává, ale Piel que Habito je jedním z těch filmů, u kterých jsem ochotný přehlížet a odpouštět. Hodně. ()

Hrabovo

Nebudu to hodnotit, jen napíšu komentář, protože pocity z tohoto i dalších Almodóvarových filmů jsou rozporuplné. Dráždí a znechucuje mě okázalost, to, s jakou pompou prezentuje okrajová témata. Ještě více pak to, že se cítím manipulována, zneužívána krásou a technickou dokonalostí (v tomto filmu nejvíce) jeho vyprávění, abych cítila silné emoce, které jako by si autor vypočítal, kalkuloval je, jako by zobrazil to, co jistě zabere způsobem, který jistě vyvolá to, co chce. Já mu nevěřím, že mi vypráví to, co zaujalo jeho duši. Všechna čest hercům, všechna čest kráse obrazu. ()

gicous

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem viděl tak originální film s tak specifickou a zvláštní atmosférou. Tentokrát Almodóvar do svého kouzelného hrnce namíchal psychologický mix o pomstě, lidské sexualitě, znasilnění, etických hranicích v lékařství a dalších tématech, které jsem při prvním zhlednutí zřejmě nepochytil. Příběh na sebe nabaluje takové dějové zvraty, že ke konci jsem už opravdu nevěděl, jak to všechno skončí. Herci jsou výborní. Banderas tady vystřihl kreaci někde mezi šileným doktorem a milujícím manželem a krásná Elena Anaya naprosto přesvědčivě ztvárnila rozervanost duše a těla. Almodovara jsem nikdy nevyhledával a jeho filmy se mi nijak zvlášť nelibily. Kůže, kterou nosím, ale překonala mé očekávání a já nemůžu jinak, než jít na plné hodnocení. ()

jov

Výborný Toník Banderasovie, ktorý si túto rolu vyslovene užíval, úchylnosť, ktorá predčí aj skrytú ľudskú fantáziu, až to dráždivo mrazí a človek mu skoro fandí. ()

obscurite

Kůže je můj čtvrtý film od tohoto úchylně šíleného Španěla...a já se těším na další! To jak dlouho měli ve Španělsku diktaturu a cenzuru prospělo tomu, že nová vlna kinematografie vrhla do světa s tabuizovanými tématy a nestydí se přikořenit realitu. A já tento Almodóvarův styl prostě žeru. ()

Jerris008

Po delší době skvělej Banderas. Bez jeho charisma by to bylo o hvězdu slabší. Nicméně Pedro je dobrej úchyl.. v dobrém slova smyslu. ()

DeNighty

Recenze zněly dobře, nápad se zdál být originální a příběh zatím první svého druhu. Bohužel zpracování bylo - alespoň podle mě - trošku nudné. Kdyby příběh jako takový nedržel moji pozornost, asi bych film opravdu moc pozorně nesledovala. Chyběl tomu ten správný ráz, ten říz, který je tak často potřebný. Přes tohle všechno je to pěkný film s krásnou herečkou v hlavní roli. Znovu se na tento film ale asi nepodívám... ()

habertek

Toto je přesně ten typ filmu, na kterrý se dodíváte a řeknete si, že to byl takový průměr...ale když se vám to celé rozleží v hlavě, zjistíte, že ten film má v podstatě "koule" a že má fakt dost do sebe! Klobouk dolů.... ()

niquen

Pedro Almodóvar mi asi nesedí. Postavy absolútne psychologicky nerozbrané, nevyvíjajúce sa. Tú zápletku hlavného hrdinu s niekým, koho tyranizuje vo svojom dome beriem ako frašku. Môže sa niekto zamilovať do niekoho, o kom vie, že je muž a ktorého poznal predtým? Dobrý námet, dobre natočený film, ale milostná zápletka a záver nebol podľa môjho gusta. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)