Malé i větší diváky jistě potěší trio pohádek, které mají společný motiv - v každé z nich se objeví někdo, kdo dokáže pomoci a změnit život k lepšímu. V té první pomůže nešťastnému králi s výchovou jeho příliš rozverné dcery chudý kuchař, který princezně "nastaví zrcadlo poznání" a přivede ji tím na správnou cestu. Naopak v druhé pohádce pomůže dívka svému otci - nadějnému výrobci zrcadel - najít cestu i z těch největších potíží. Třetí pohádka má dobrý konec díky skutkům veselého kralevice, který hloupost princezny Vševědky i chamtivost jejího otce obrátí v lepší vlastnosti svoji jemností a vtipnou ironií.

1. Princezna Hihňalka
2. Královnino nejmilejší zrcadlo
3. Princezna Vševědka (oficiálny text distribútora)

rottencom

Nejsem znalec vína a proto rozlišuju na ty, které mi chutnají a nechutnají (dajú sa a nedajú)....U pohádek jsem na tom podobně a proto rozlišuju stejně tak - a u Potulného pohádkového divadla můžu říct "dá sa" Ale i když sa dá, tak sa ptám kde? V televizi naposledy v 2010, na netu zákaz (kvůli duševnímu vlastnictví asi pana Vanýska) a na DVD se to asi hned tak neobjeví...takže bod dolů za dostupnost. ()

D.Moore

Trojice netradičních pohádek, z nichž první je bohužel celkem nudná (kromě bezvadného Kopeckého ji zachraňuje ještě výstup Bolka Polívky a Arnošta Goldflama), druhá dobrá a třetí taková nijaká a příliš dlouhá... Pokračování Potulného pohádkového divadla, které Jiří Vanýsek s takřka totožným hereckým týmem natočil o rok později, dopadlo mnohem, mnohem lépe. ()

roswelll

Zajímavá pohádková trilogie, kde se objevili tři hlavní protagonisté filmového humoru u nás - Kopecký, Polívka, Donutil. Krásné spojení. ()

sator

Při schvalovaní obsazení bylo řečeno režisérovi  Jiřímu Vanýskovi že k Miloši Kopeckému nemohou obsadit tehdejší naprosto neznámého amatérského herce  Arnošta Goldflama, protože mistr by se urazil.Režisér ale odolal nátlaku a podle jeho slov si herci okamžitě porozuměli. 1.Princezna Hihňalka 2.Královnino nejmilejší zrcadlo 3.Princezna Vševědka ()