Strážca spravodlivosti

• Česko Strážce spravedlnosti (viac)
Kanada / USA, (2011–2012), 19 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes (viac)

Elijah Kane (Steven Seagal) vedie tajnú policajnú jednotku, ktorá pôsobí v okolí Seattlu. Spoločne so svojou zástupkyňou Juliet a ďalšími troma členmi tímu – Masonom, Sarah, a Radnerom sa vydávajú do severozápadnej časti Spojených Štátov, aby sa stretli s nebezpečným zločincom. Bojujú s akoukoľvek kriminálnou aktivitou, ktorá sa v ich okolí objaví. Ich cieľ je jasný – dostať zločinca do rúk spravodlivosti. (TV Markíza)

SeanLSD

SS nielenže tu hrá, ale to aj produkoval a dokonca napísal, ale napokon to nebola až taká katastrofa, ako by si od toho niekto sľuboval. Ale ani žiadna výhra. Videl som kedysi zlomok, na viac ma nikto nedostane, nepozerám ani onakvejšie seriály. Na jednej strane je tu zrejmá esencia všetkého, čo zo Seagala urobili scenáristi za celú jeho kariéru, na druhej strane je Stevenovi jasné, aké trendy fičia - fičí telka, fičia seriály a fičia high-tech vedecké sofistikované kriminálky. No a tak sú zápletky krimi, SS s tajnou, temnou a drsnou minulosťou tu má dokonca svoj, celkom sympatický, vyšetrovací tím, kde oni sú pekní a on charizmatický (ale nie naopak) a riešia sa prípady. Ale všetko je to také nejaké... nijaké. Možno keby som sledoval tento typ televíznej zábavy, dám viac, hádam aj popri skutočnosti, že pri tom všetkom vyššie spomenutom je samozrejme vždy jasné, kto je tu najvác, a keď je potreba, šéfko vylezie z auta a všetci dostanú poriadnu nakladačku! ()

borec999

Seagal to skúsil v seriálovom svete, no ani tu kariéru znova nenakopol, čo asi už nikoho neprekvapí. Seriál sám o sebe, je taká priemerná béčkovina, v ktorom je Steven veliteľom tímu vyšetrujúcim rôzne kriminálne prípady. Akcie je pomenej (aj keď jej kvalita nie je úplne zlá) a keď je "najhoršie" tak sa do akcie zapojí aj samotný Seagal. I keď je pravda, že sa moc nepretrhne a väčšinou si vystačí len so zbraňou. V 90tych rokoch, keď mal Steven o 20 rokov a 50 kíl menej by to možno skončilo ako kultový béčkový akčňák, dnes ide skôr o miernu zbytočnosť, ktorá je síce sledovateľná bez väčších ťažkostí ale veľa fanúšikov si nenájde. Na hrane medzi 2*  3*. 45% ()

korbitch22 odpad!

Viděl sem 40 minut úvodního pilotu s podtitulem Deadly Crossing a už od prvního dialogu se mi protáčeli panenky.Seagal je dobrej scénárista asi jako já pilot F-16ctky.Dialogy jako ty jo Elijahu,to je hrozný ta práce,co jaká práce?No ta naše práce,hmm hmmm.Seagal se snažil okoukat styl Kriminálek Miami atd.jenže všechno je příšerně laciné,nemá to žádnou výpravu ani gradaci děje,tuny zbytečných záběrů a stroboskopických střihů na lidi,místa a události,jenž mají pro příběh nulový význam,vepřoknedlo zelovej výprdek s cejchou smrti blije z huby příšerný sračky,nechá se zastoupit kaskadérem v každý scéně,kde je potřeba byť jen zvednout ruku a usmívá se jak sjetej medvídek panda.Dost možná nejpříšerněji natočený kriminální seriál všech dob,dokonce i německý kriminálky jako Policie Hamburk,Wolf,nebo Šiška maj nějakou výpravu a systematický děj vyšetřování,tady se vůbec nic neděje a vypraveč s režisérem by se měli jít dobrovolně přihlásit na pracák se zájmem vo sbírání psích výkalů v parcích Seatlu.Pokusim se ten díl dokoukat ale dost možná si z nudy upletu z chlupů na prdeli dredy.Tak ne,to se fakt nedá,herecká plejáda co ó velkýmu Big Macoj sekunduje je opravdu prvotřídní a skládá se z herečky co jí nechtěli ani v televiznim soft pornu a Segalův tým detektivů je banda gay porno herců,co lítá z natáčení gay gang bang volume 10 na natáčení True Justice.Tmavej hošan s náušnící,mexickej hošan s podvíživou a drsnej bílej hošan s problémy se sebe kontrolou.Nejlepší je nechat jen tak ladem připoutaný drogový dealery v klubu a utíkat za bodyguardem co si dovolil sundat namachrovaný fízla.Ze svejch skoro 4 tisíc hodnocení jsem všechno viděl,ale tohle je teprve snad třetí věc v životě,kterou už jen z principu odmítám dokoukat do konce,jelikož mě nejen každej záběr strašně nudí,ale přímo nepříčetně vytáčí a to už mluví samo za sebe,jedna z nejprimitivnějších věcí která může běžet snad fakt jen na H@vně.10% ()

Radiq

Hned v prvnim díle Seagal ukáže, jakej je to borec. Umí se mlátit, mluvit čínsky, být chytrej jak z CSI a tučnej jak kybl sádla. I když asi trochu shodil. Jinak je to takovej lepší Walker Texas Ranger. Křupání končetin už k Seagalovi taky tak nějak patří, takže to nemá jak překvapit. Všichni se chcou hrozně (nechat) mlátit a vyvolávají konflikty, až je to hrozně okaty. Nevim, obě série jsem sledoval jenom tak na pul oka, ale stačilo mi vnímat, že se tam pořád jenom střílí nebo mlátí a mezitim se řešilo, kdo koho podrazil a pro koho pracuje... a oni jako jakási tajná jednotka mužou všechno... No hlavně že se najde dycky dost pohůnků, kteří se rádi nechaj sejmout. A hlavně že v pozadí figuruje béčkovej záporák, kterej je většinou tajemnej nebo hodně zlej a dělá zly věci a zaslouží si, aby jim někdo pořádně naSeagal. No ten děj mě prostě nebral, takže než abych tady reptal, řeknu, že to točil babral, ale né že by mě zrovna nasral, prostě jenom trochu hovna kolem huby matlal... ()

darkreider odpad!

Hrúza! V čase môjho hodnotenia má tento crap 62 percent. 62!!! Neskutočné. Chcel som dať aspoň jednu hviezdu za Seagalov obojručný skill držania zbrane, ale ten film si to fakt nezaslúži. Herecké drevo na každej strane a to aj za kamerou. Akcia je stelesnenie tragédie a strih je už len posledný klinec do rakvy. Seagal nevyzerá dobre, jeho baculatosť je snáď ešte monstróznejšia než bola. Aspoň sa dá dívať na tie dve modelky, ktoré prvý krát držia v ruke kvér a je úžasné sledovať ako kĺbia beh so streľbou a pritom ešte čučia cez mieridlá. To už hraničí s paródiou, ale inak sa na tomto filme ani zasmiať nedá. Tri krát hrôza a kartón Ultra Fit and Slim pre Seagala! ()

• Pracovní název seriálu byl "True Justice". (ssfan)
  • Natáčeno ve Vancouveru v Kanadě od července do prosince 2010. (ssfan)
  • Seriál byl původně vydán jen na DVD a svou premiéru si dříve odbyl na českých stanicích než v USA, kde později seriál koupila stanice ReelzChannel. Tam se poté stal nejsledovanějším pořadem televizní stanice, která později následně požadovala natočení druhé série. [Zdroj: Gorilla.cz] (ČSFD)