Silný příběh vypráví jeden z nevětších milostných příběhů 20. století: vztah literárního génia Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. V hlavních rolích uvidíte Nicole Kidman a Cliva Owena. Film Hemingway & Gellhorn z dílny Philipa Kaufmana s Clivem Owenem a Nicole Kidman v hlavních rolích, vypráví o vášnivém milostném románku a následném bouřlivém manželství Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. Příběh sleduje dobrodružné spisovatele skrze sedm zemí v období Španělské občanské války. Vzájemná přitažlivost Hemingwaye a Gellhornové z nich udělala jeden z prvních vlivných slavných párů a otevřela jim cestu do vyšších společenských kruhů, včetně Hollywoodské smetánky, aristokracie literárního světa i prezidentské rodiny Spojených států amerických. Příběh zároveň na pozadí ukazuje některé z velkých konfliktů tehdejší doby. (HBO Europe)

rigby

Velmi povedený televizní film, jak jinak taky z produkce HBO. Hemingway se nádherně povedl, má charisma, má koule. Nicole Kidman hraje také velmi dobře. Bohužel co vázne, to je scénář. Vypjaté dramatické chvilky ve vztahu obou hlavních postav jsou skvělé, černobílé záběry z války jsou efektní jen na začátku, pak působí trochu lacině. Prostřední část filmu se vyloženě utápí v beznaději a o nevydařené poslední scéně filmu bych nejradši pomlčel a rychle ji vystřihl. A přitom stačilo tak málo a mohlo to být dokonalé... 3+ ()

ludovit14

Tak,tento film vôbec netreba vidieť,je to strašne zle napísané a sfilmované-veľmi nezaujímavo podané a príšerne nudné!Ničím nás tento dej nestrhne ani nezaujme.Ernest Hemingway tu celý film len chlastá,ale nie iba on všetci.A ešte k tomu tá pichačka počas bombardovania je fakt niečo úbohe-a nie romantické.Ja si počkám na Hemingway & Fuentes s Anthony Hopkinsom.HOD:25%.Po hodine som mal už dosť tejto uspávanky,tak som to iba popretáčal.Tento film nezachránia ani dobré herecké výkony-NICOLE ako aj OWENA.PS: čo tu neuvidíte-ERNESTA depresia 2. júla 1961 dohnala až k trinástemu pokusu o samovraždu, ktorú neprežil.A Marthy Gellhorn v 1998,tiež spáchala samovraždu! Tomu,hovorím láska:)) ()

klapqua

Mám rada Nicole a aj Clivea, ale toto ma proste neoslovilo. Nudila som sa, možno keby bol inak spracovaný scenár a celkovo to inak natočené... Výkony hercov boli v poriadku. Nuž a, nerada síce hodnotím vzhľad nejakého herca či herečky, ale musím povedať že voskový ksicht a nepodarene nafúknuté pery Nicole ma začínajú dosť iritovať... je mi to veľmi ľúto a nechcem pôsobiť ako nejaká svinská povrchná sekera, skôr sa tým snažím dať najavo, že ma mrzí čo so sebou Nicole nechala porobiť, pretože to bývala fakt krásna žena. ()

Wade W.

Pekne zobrazený životný štýl a zvyky E. Hemingwaya. No záver (od časti rozchodu Hemingwaya so svojou predposlednou manželkou) mohol byť menej od veci a ždímajúci emócie, pričom je tam preskočená i dosť veľká časť jeho života, aby to hralo do motívu filmu. Taktiež mnohé časti filmu sú dosť pútavé pričom iné pôsobia zdĺhavo, prevažne ide o tie opakujúce sa myšlienky zobrazené len v inej situácii. Ako film pobaví no kvôli väčšej informačnej hodnote sa oplatí skôr pozrieť dokument zaoberajúci sa spisovateľovím životom. ()

albiebennett

Jak nemám rád Hemingawaye, tak tento film o něm mám velmi rád. Perfektní vyobrazení "velkého" spisovatele, tak jak jsem si ho vždy představoval, jako maskulinní hovado. Když Brad Pitt v Klubu rváči říká, že by chtěl mít zápas s Hemingwayem tak jedině s tímto. Jako bonus výborná Nicole Kidman, která v roli válečné reportérky neměla chybu. ()

matkoslav1

Film dobrý, akorát ho zbytečně sráží zbytečně přehnaná délka a některé zbytečné pasáže. Jinak Clive Owen a Nicole Kidman podali standardně velmi dobrý výkon ;o) ()

Upswing

Zaujímavé nahliadnutie do súkromia tak preceňovaného Hemingwaya. Clive Owen to pre mňa prekvapivo celkom zvládol a porcelánová Nicole Kindman ako vojnová korešpondentka Marthy Gelhorn bola výborná. Ale najlepšia novinárka u mňa ostane navždy aj tak Oriana Fallaci !!! ()

ferda12

Kdyby tento film byl o 40 minut kratší a děj nebyl tak nezáživný (děj se táhne a od poloviny filmu divák neví co by roupama dělal). Zachraňuje to úžasná Nicole Kidman s Clive Owenem, ale jinak je to zajímavě podaný film Hemingwaye a jeho jedné manželky. ()

APLSMLS

Filmy o spisovatelích mě skoro vždycky zklamou - snaží se být filmové i literární zároveň, a nakonec nejsou ani jedno pořádně. K mému velmi milému překvapení se tomuhle dílu povedlo obojí! Ani malé nedokonalosti na kráse (hodně špatně udělané retro záběry například) mi tenhle dlouhatánský opus nepokazily, opravdu mi to sedlo a marně přemýšlím, zda jsem někdy viděl lepší film ze světa knih?? Jak mi jen takhle pěkné dílo mohlo tak dlouho unikat chápu skoro tak málo, jako jeho zdejší vlažné hodnocení - nedejte se zmást, prosím! ()

peproch

EH symbolem inteligentní a současně muskulární maskulinity, která však ničí sama sebe. MG symbolem suverénní a současně krásné femininity, která však profňuka sama sebe. EH je kolbištěm chtíče, katolictví, pompy, slavomanu a alkoholu. MG je koktejlem hedonismu, neklidu, emancipace, sexappealu, slabého libida, zvědavosti a nikotinové neurastenie. Prožijí spolu jen omezený čas, trvalosti soužití nejsou schopni i kvůli vzájemné rivalitě. Výborně zahraná studie osobnostní a vztahové elegie. ()