Silný příběh vypráví jeden z nevětších milostných příběhů 20. století: vztah literárního génia Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. V hlavních rolích uvidíte Nicole Kidman a Cliva Owena. Film Hemingway & Gellhorn z dílny Philipa Kaufmana s Clivem Owenem a Nicole Kidman v hlavních rolích, vypráví o vášnivém milostném románku a následném bouřlivém manželství Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. Příběh sleduje dobrodružné spisovatele skrze sedm zemí v období Španělské občanské války. Vzájemná přitažlivost Hemingwaye a Gellhornové z nich udělala jeden z prvních vlivných slavných párů a otevřela jim cestu do vyšších společenských kruhů, včetně Hollywoodské smetánky, aristokracie literárního světa i prezidentské rodiny Spojených států amerických. Příběh zároveň na pozadí ukazuje některé z velkých konfliktů tehdejší doby. (HBO Europe)

Johnny.ARN

Dlhé ako týždeň pred výplatou. Historické, s autentickými zábermi. Obsiahle, podrobné, a gradujúcou atmosférou, skvelými výkonmi, pôsobivou hudbou, fantastickými dialógmi, trefnými hláškami a podmanivou výpravou. Človek sa aj pobaví, aj zamyslí a aj sa niečo naučí. Owen a Kidman, chémia medzi nimi úplne dokonalá, výkony skvelé. Možno trochu zbytočne naťahované, v určitých momentoch ťažkopádne ale aj tak zaujímavé a pozerateľné. 4 z 5 ()

ecceHOMMO

Na jednej strane skvelé vyobrazenie života Hemingwaya a vplyv jednej jeho manželky na ňho, na druhej strane neuveriteľne dlhá stopáž spôsobujúca mnohokrát nudu a pasiu. ()

venison

Neobyčejná love story na pozadí válečných dramat a prolitá hektolitry alkoholu.. Příběh o vztahu, ve kterém se milenci titulovali více sprostými slovy, než by si vyznávali lásku a přesto se hluboce milovali.. Avšak jejich láska nebyla silná, aby porazila nudu všedního dne, upřednostnila se před kariérou a potlačila vyšší smysl životního poslání.. Nicole Kidman a Cliva Owena jsem celou dobu hltala.. I přes délku stopáže se do filmu nevešlo vše, co by mě zajímalo.. Další příjemná záležitost z produkce HBO :-) ()

strelenaL

Zklamání. Čekala jsem víc...Ani Nicole s Clivem to nezachránili. Takhle odbytý scénář, který mohl divákům nabídnout daleko víc. ()

Rapikk

Jak již název napovídá, dominantním elementem celého filmu jsou dvě hlavní postavy - Ernest Hemingway a Martha Gellhorn. A bylo to poznat i na plátně, protože Clive Owen a Nicole Kidman absolutně ovládli celý film herecky i emocionálně. Hrozně se mi líbila hra s kamerou, barvami a celkově s obrazem. Navíc filmaři do toho vložili i desítky černobílých dobových záběrů. Co dodat? Tradičně vysoká úroveň HBO. ()

Kanca

No tak to byla teda kravina...Sex při bombardování hotelu, kdy na hlavní hrdiny padá střecha a vše kolem nich hoří, můžou natočit fakt jen Američani! A nejhorší byl ten střih, kdy si náhle po sexu povídali v naprosto čistým pokoji, kde nebylo po bombardování ani stopy. Navíc Nicole Kidman jsem ani chvíli nevěřila, že je drsná, kouřící a pijící spisovatelka. 20% ()

kolemjdouc

film mě dosti zklamal - takhle natočený milostný příběh mohli natočit o komkoliv ale Hemingway byl pro filmaře tvrdý oříšek.Kdo četl knihu Stařec a moře musí vědět že Hemingway by se choval trochu jinak.Kidman která dokáže famózně zvládnou každou roli tohle neustála.Přišlo mi jako by měla chuť hrát ale něco ji svazovalo ruce.Buď ji nesedl režisér anebo Owen. ()

Hanys_

Hemingway byl zajímavá persona a v podání skvělého Owena rozhodně nenudí, problém je, že film je vysloveně o vztahu s Marthou Gellhornovou a to už zas tak zajímavé není. Navíc těch 148 minut je na životopisnou romantiku docela dost. ()

Harapes

Silný příběh,který vyšuměl naprázdno.Tak jsem se cítil u sledování tohoto filmu.Herecké výkony dobré,ale ty nezastínily rozvleklý scénář se spoustou hluchých míst. ()

prezdivaka

Bohužel se toto televizní zpracování nevyhlo barvotiskovému podání. Sice jsou zde vidět větší finanční možnosti, ale to není záruka kvality. Scénář je povrchní a omílá známé Hemingwayovy životní etapy. Nevyhnul se ani momentu zachycení snímku Roberta Capy - Smrt republikánského vojáka, který je už dlouho zpochybňován. Snímek vznikl jinak než v boji. Na počátku příjezdu se všichni plácají po ramenou a pijí notné dávky rumu - taková válečná idyla. Až kýčovitě působí první milování během bombardování hotelu. Nikol Kidman se v roli nenašla a její reportérka je křečovitá a nevěrohodná. Snaží se tlačit na pilu, ale výsledkem je jen přehrávání. To Owen je mnohem lepší. ()

barteca

Cliw Owen se výborně hodí pro roli Hemingwaye, chemie mezi Kidman funguje. Jejich generaci se říkalo The Lost Generation, měli ideály a ztratili je... zdá se, že dnes se situace opakuje, ztraceno si připadá hodně lidí, kteří bohužel nemají ani ideály. Nejvíc oceňuji dobové dokumenty , které jsem nikdy neviděla a jejich zdařilé skloubení s nově natočenými záběry. Pro mě objevný snímek, jsem ráda, že jsem ho viděla. ()

Fridecka

Jak to tady čtu, tak si říkám, zda jsme viděli stejný film? Záleží na tom co je očekáváno. Po přečtení zdejších komentářů jsem měla očekávání minimální. A vyklubal se z toho skvělý příběh vášnivého vztahu na pozadí důležitých historických okamžiků. Svižné tempo filmu udávala odpovídající hudba. Měnila se kamera, sem tam byly scény černobílé nebo zastřené. Autoři filmu si skvěle pohráli. Spousta věcí zde nevypadala reálně, ale to přece vůbec nevadí. Není to dokument. Šlo hlavně o vykreslení dvou hlavních postav a jejich vášnivého vztahu a porozumění. Myslím, že cílem bylo ukázat co se mezi těmi dvěma odehrávalo a ostatní už bylo jaksi na pozadí ikdyž také důležité. A povedlo se. Škoda hořké pachuti a vzájemné nenávisti na závěr. Ale taková je a byla realita, vášeň skončila a zůstali dva sobci. Uznávám, že Nicol Kidman je trochu křehká pro tuto roli, ale věřila jsem jí vše. Clive Owen zvládl Hemingwaye na jedničku a nevím, kdo by se hodil na tuto roli lépe. Rozhodně je to film, ke kterému se budu ještě vracet. ()

Lucas87

Tenhle film se povedl hlavně kvůli hlavním postavám, Nicole Kidman se role Marthy Gerhonové vžila velice dobře. Musím pochválit i napojení dobových záběrů do dějové linie. Tento film si zaslouží rozhodně lepší ohodnocení. Záleží co od filmu očekáváte, já poznal jeden střípek ze života Hemingwaye a taky pro mě doposud neznámou válečnou zpravodajku Marthu Gelhorn. ()

Hpatrik

Ale jo, docela dobrý životopisný snímek, který ale není tak úplně o Hemingwayovi, ale spíš o jedné z jeho manželek Martě Gellhornové. Válečné reportérce, která za svůj život prošla nespočtem konfliktů pro mě byla daleko zajímavější postavou, a nebál bych se od ní i něco přečíst. Samozřejmě oba herci skvělí, líbilo se mi časté změny prostředí, a taky začlenění dobových záběrů do filmu. ()

Dovlatovka

Naprosto zbytečně natahovaná romance, která (vzhledem k významnosti postav) postrádá hloubku a tempo, snaží se pracovat s historickými záběry a zasazovat do nich herce, na což technicky nemá a neumí to. Bez té snahy o obrazovou pestrost a vylepšení s hodně nepovedeným výsledkem (snad kromě Dachau) by to bylo možná o kousek lepší. Od HBO bych ze zkušenosti čekala něco lepšího. ()

odvedle

Asi zbytočne dlhý film, trochu mi vadili anglicky hovoriaci neameričania, neangličania, len ťažko sa mi verí, že by sa medzi sebou rozprávali anglicky (aby dialógy pôsobili dôverihodne, tak angličtinu samozrejme pekne domrvili).. ale štýl a spôsob rozprávania sa mi páčil (hoci občas film strácal dych a občas zábery pôsobia až amatérsky), tiež dialógy, postavy, Kidman úžasná ako vždycky 80% ()

Petus

Herecké výkony skvělé, ale ten zbytek! Tak neskutečné životní osudy dvou lidí a natočené tak neskutečně nezáživně, jakoby se tvůrci snažili vykousnout z jejich životů to nejmíň zajímavé. Takový potenciál a tak průměrný výsledek. Velká škoda. ()

miki68cz

Velice, velice zajímavé. Zpracování, kamera, herecké výkony vše nadstandartní. Tam kde hraje Lars Ulrich bicák z Metalliky to bývají dobré kousky:-) doporučuji vřele ()