Na konci školního dne je škola až na pár studentů zcela opuštěná a právě v této chvíli, v temných chodbách a prázdných učebnách, čeká na studenty neznámé zlo, které se dere na povrch a přináší pouze smrt. Nyní nastává noc, která bude studenty děsit do konce jejich životů... (PetriK12)

Bloody13

A pak že děcka nejsou rádi po škole... jsou a baví je to! Když jim strčíte do rukou tyče nebo nože, dokážou si ten čas s kantory pěkně zpříjemnit. Už se ani nedivim, že jim to zabíjení jde pěkně od ruky, tamnímu personálu totiž chybí koule na to, aby se zmohl na sebemenší odpor. S tim násilím to neni až tak horké, všechno jde bohužel mimo kameru, snad jen ve dvou případech mi maskéři udělali radost. Nepočítejte s tim, že jim nahlédnete do tváře, tady by nepomohly ani halogeny. Smradi v kapucích jsou totiž tajemnější než hrad v Karpatech a ty jejich lezoucí a skákací "opičárny" slouží jenom pro efekt. Naštěstí nuda nehrozí, má to slušné napětí a ořízlou stopáž. Takže pro mě za tři, nebo spíš v tomto případě za C. ()

maddy

Neskutočná nuda ... 70 minút, ktoré sa ťahajú ako 3 hodinový film. Nesympatické postavy, otrasná hudba, takmer žiadna krv (až na jednu jedinú gore scénu), počas celého filmu ma nezaujímalo kto vraždí a prečo, tým sa film nakoniec ani nezaoberal a skončil sa bez akéhokoľvek vysvetlenia. Jedine, čo bolo fajn je kamera s klasickými modro-zelenými filtrami. 1,5* ()

kobejn

Takhle si představuju dobrej horor - žádný zbytečný vysvětlování kdo a proč začal vraždit na škole, na co něco vysvětlovat? A za všechny vysvětlování mluví samotná akce: pár týpků v kapucích, jejichž ksichty nevidíme, protože nejsou důležitý, neni ani důležitý vědět, proč se vydali vraždit do školy - koho to zajímá? Boj o přežití je dostatečně silný téma, kerý nepotřebuje žádný další berličky, samo se drží na nohou a tendle film stojí na pevných nohou. Takže jak jednoduchý, režisér si tu vystačí s pár anonymníma zakuklencema a s pár studentama a učitelama, ochrankou, školníkem a dvěma policisty, a vydoluje z toho maximum, ani na konci se nevobtěžuje cokoliv vysvětlovat, hroznej nešvar všech ostatních filmů, vždycky snaha všechno vysvětlit, většinou to jen zkazí a zničí to kouzlo, kerý do tý doby ten film mohl mít. Tady se tomu naštěstí tvůrce vyvaroval cokoliv objasňovat. Takže nevíme ani proč ani kdo to byl a to je dobře. Ten konec je taky jinej než u většiny filmů, žádný potrestání viníků nebo nastolení pořádku, vůbec, prostě někdo přežil, někdo ne a víc netřeba. Skvělej film. ()

Thomassi

Díval jsem se na to večer kolem desáté hodiny a když jsem se dodíval, nevěřil jsem, že to má jen 50%. V tu chvíli bych tomu dal nejmín 3 hvězdy. Komentář jsem ale napsal až další den a tak jsem měl čas nad tím ještě popřemýšlet. No a rozhodl jsem se, že i 3 hvězdy je málo, alespoň za mě. A to z několika důvodů. Tak zaprvé, má to hutnou atmosféru, která mě udržela v napětí po celou dobu. A tady se dostávám k délce filmu, která je sice něco přes hodinu, ale právě proto jsem to bral jedním dechem. Těch asi 70 minut je napěchovaných napětím a celkem dost lekavými momenty až k prasknutí. Příběh taktéž není úplně marný, konec pak šokuje takovým způsobem, který by nikdo nečekal a nenechá mě klidným, protože je cítit druhý díl. Nemůžu si pomoct, ale F je jedním z největších příjemných překvapení v oblasti hororu. ()

bourec

Další zajímavej kousek do podobný studnice filmů.Má ale několik záporů.Zaprvě ten konec.Sice taťka asi sázel na to,že mamku tam zabijou,a zachráněná dcera zůstane jen pro něj,ale jinak nedotažený,bez gradace,ten se teda nepovedl.Potom ty postavy těch dementů.Kapucy,bez ksichtu,divák ani nemá možnost jim přát to nejhorší.Ale celkově koukatelný,solidní průměr.60%. ()

• Film se natáčel během letních nocí, takže natáčení začínalo až v deset večer a končilo kolem třetí nebo čtvrté ráno. (hladass)
  • Film měl být původně v koprodukci USA a Velké Británie a mít tak podstatně vyšší rozpočet. Nicméně režisér Johannes Roberts americké peníze odmítl, aby si nad svým projektem udržel osobní kontrolu. (hladass)
  • Týden před zahájením natáčení si první asistent režiséra všiml jak místní děti cvičí parkour. Okamžitě je najali do filmu. (hladass)