Ako už názov Viditeľný svet napovedá, film na pozadí samotného príbehu tematizuje sledovanie či voyérstvo ako fenomén súčasného moderného sveta. Na jednej strane súvisí s médiami, ktoré toto všetko umožňujú a vytvárajú v nás akýsi hlad po informáciách, súkromí a intímnostiach iných ľudí, ale predovšetkým je to mnohokrát naša vlastná prázdnota, ktorú treba čímsi zaplniť, a neschopnosť žiť svoj vlastný život či  zaoberať sa samým sebou.
Oliver dlhodobo sleduje mladú rodinu, ktorá obýva byt v náprotivnom paneláku – jej členmi sú muž, žena a dve deti. Idealizuje si ich životnú situáciu a zo začiatku obdivuje ich šťastie a zdanlivú rodinnú pohodu. Postupne však zisťuje, že navonok prezentovaný stav vecí je veľmi vratký a ľahko ovplyvniteľný. Pokúša sa teda – najskôr náhodne, potom celkom zámerne – ovplyvňovať ich život. (STV)

anli

Psychologické drama,které připlulo ze Slovenských vod a které se snaží proniknout do pohnutek chování některých jedinců.Celé se to ale zasekává někde na půli cesty,protože už sám scénář je velmi nevýrazný a režie to moc nevylepšuje.A ač se herci(zejména vynikající Ivan Trojan-na kterého se tady asi velmi spoléhalo- a Jana Hlaváčová)velmi snaží,jejich postavy jsou u mě jen velmi těžko k uvěření.Příběh je navíc vyprávěn velmi těžkopádně,nudně a příliš minimalisticky.Dialogy jsou také nemastné,neslané a neustále puštěná televize začne velmi brzy rušit.Také stopáž je tady přehnaná a zkrácení o 20 minut by velmi prospělo.JIstě,je tu určitá snaha o přiblížení jednoho z problémů dnešní doby a tím je soukromí,tedy spíše otázka,jak si ho udržet.Tuhle sondu do duše jednoho podivína beru na sobotní večer na ČT2 a zadarmo,nikoliv ale na plátně v kině a za peníze.Jen díky hercům dávám 45% a můj astrologický dalekohled v okně,je opravdu astrologický. ()

Wargoo

Hodinu a trištvrte pozeráte na film, kde Trojan hrá asociála, Turjanová a Mňahončák len na diaľku bľabotajú na balkóne, kde čo sa udeje, prázdna scéna strieda prázdnejšiu (predajcia ďalekohľadu), a na konci vám film aj tak dvojnásobne zlomí väz. Absolútne nepochopený, a podľa môjho názoru nevydarený koniec filmu, ktorý to mohol ako tak zachrániť na priemerné hodnotenia... Ale nestalo sa. Režisér si vzal až príliš veľké bremeno, ktoré mu rovnako ako nám na záver zlomilo väz. Ivan Trojan je vynikajúci herec, Kristína Turjanová je sympatická herečka, ale chcieť od nich majstrovský kúsok v takomto nevydarenom "psychologickom thrilleri" je ako plýtvať kýblom vody proti lesnému požiaru. 2 **, za Trojana a Turjanovú, za scénu "Tak ja jí vyřídim, že ste se stavil..." a za lokalitu natáčania, keďže tam bývam... :) PS: Žiadam vysvetlenie závernečnej scény... 45,146% ()

Tominni

Někdo se dívá. Osamělý život letového dispečera, který dalekohledem šmíruje rodinu naproti v paneláku, který má své trauma, které se postupně odhaluje, stejně tak, jak se hlavní hrdina postupně odhodlává k činům. Na začátku dost pomalé tempo, zvláštní - až nevěrohodné dialogy. Naštěstí pak Kryštúfek začne trochu více s hlavní postavou pracovat a leccos (ne vše) se vyjasní. Film jednoznačně táhne Ivan Trojan. ()

salalala

Asi budu výjimka, ale mě to přišlo docela dobré. Atmosféru to má od začátku do konce a nesklouzne to ke karikování. Je ale pravda, že nebýt tam Trojan, nestojí to za moc. On ten film vytáhl jednoznačně. Sám ho utáhne a vytváří děsivou postavu, ze které skutečně jde strach. Pár věcí je tu nevysvětlených (pistole, proč střílel na dálnici, motivace sousedky), myslím ale, že si to nezaslouží tak jednoznačně odsoudit. Podle mého svěží vítr do našich vod, na kterém je znát taková poctivá autorská práce se vším všudy. Tudíž i to, že Krištúfka nikdo nekrotil a neřekl mu, co by udělal jinak. Za zmínku stojí i povedená kamera a solidní hudba. Po delším rozležení v hlavě musím hvězdu ubrat, protože těch chyb je tam opravdu až moc. 60% ()

saillor

Bez Ivana Trojana by film dosáhl sotva na dvě hvězdy. Strašně nudné a rozvleklé šmírování. Ale Trojana je zábavné sledovat za jakýchkoli okolností a tady je skutečně mrazivě odpudivý. Existence člověka parazitujícího na štěstí druhých a neschopného vlastního života je opravdu děsivá, poslední dobou důsledně zatahuji závěsy na oknech, co kdyby... ()

• Režisér Peter Krištúfek spomína, že keď sa vracal z Lotysška s cenou za najlepšiu réžiu, na letisku ju pokladali omylom za nálož, takže musel vyše hodiny čakať na batožinu. (Raccoon.city)
  • Ivan Trojan (Oliver) si napriek svojej bohatej filmovej kariére zahral v Slovenskom filme po prvýkrát. (Raccoon.city)