Policie zatýká dva bratry, Artura a Martina, v maloměstském motelu jejich tety a eskortuje je do vězení v hlavním městě. Ve zpětně odvíjeném ději autor pátrá po pohnutkách jejich zločinu. Kdy a proč vzklíčilo iracionální zlo v chlapcích z dobré rodiny? Matka Tereza miluje nejen své dva syny, má pochopení i pro manžela Huberta, traumatizovaného zážitky z vojenské mise v Iráku. Je vstřícná i ke studentce hudby Evě, která s nimi sdílí domácnost a pečuje o její autistickou dcerku Jadzu. Milosrdná je také k zatoulaným kočkám, jichž je jejich byt ve starém činžáku plný. Dvaadvacetiletý syn Artur, fascinovaný psychotronikou, propadá iluzi o vlastní výlučnosti. Totálně si podrobuje mladšího Martina, balamutí matku. Pocit nadřazenosti v něm utvrzuje i stupňující se nemohoucnost otce, jímž pohrdá… Jde však o motivy nesouměřitelné se závažností činu, jehož rekonstrukce zahrnuje i ovzduší doby jeho spáchání, pro niž je příznačné znehodnocení tradičních hodnot. (MFF Karlovy Vary)

Devitka

Zde bychom si měli připomenout jednu obyčejnou, ale o to zásadnější pravdu. Totiž, že každý následek má svoji příčinu. A tu by se hodilo v tomto filmu alespoň částečně zmínit. ()

hanagi

Jak se srovnat s tím, že z vašeho "sladkého broučka" vyrostl manipulativní, zákeřný a sadistický psychopat, který jak žíravina rozkládá celou rodinu. Jak se srovnat se ztrátou válečným konfliktem poznamenaného manžela. Jak si přiznat, že každá snaha je marná. Jen ty kočky projevují vděk. Další důkaz toho, jak moc vás dokáží zranit ti nejbližší - další ukázka rodinného pekla. ()

bila.tecka

Současný polský film ve mně vzbuzuje usmívající se nadšení. Ahoj, Terezko a teď Matka Tereza od koček. Sociální průzkum se dá zprznit mentorským upozorňováním na zřejmá fakta, neomluvitelný zločin je zde podán nezúčastněně, bez lkavých výčitek. I díky zpětnému chodu (děj se odvíjí retrospektivně) má divák nebývalou šanci přemýšlet nad vlivy a motivacemi postav. Je těžké vypozorovat plíživé zlo a impulsy, které jej vyvolají a následně spustí. Zajímavější o to víc, když vraždící není běžně poznatelný sociopat. Vedlejší a i docela důležitý je motiv špatného vlivu na mladšího sourozence, který by dokázal vydat na samostatný snímek. ()

NeosinneR

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Deprimujúce aj hodinu po skončení. Ešte k tomu sme sa ani nedozvedeli prečo a ako ju zabili. Čierna mágia mi tam moc nesedela a celkovo bol Artur dosť nepríjemný človek (čítaj chuj). Mám z toho zmiešané pocity. ()

tereza_p

LFŠ 2011: "Kdy a proč vzklíčilo iracionální zlo v chlapcích z dobré rodiny?"...to se bohužel nedozvíme, vlastně se nedozvíme takřka nic. ()

DannyBoy80

70%. Docela zajímavý styl natočení ala Zvrácený. Informace se k nám dosávají postuně. Každopádně některé informace jsou vynechány úplně, pro mě docla podstatné informace. Taktéž nadpřirozeé schopnosti jednoho z účastníku jsou trochu přitažené. Pak je otázka nakolik je to podle skutečnosti. ()

Ondracius

LFŠ 2011: Prý výborné psychologické drama, které mě nenechá v klidu, se zajímavou zápletkou, kontroverzním tématem a originálním (haha) plynutím děje (od konce k začátku). Psychologie nulová, v klidu jsem byl, zápletka byla obyčejná a filmů, kde se dozvím konec a končí se na začátku je mraky, tady mi přišlo, že to asi nebude mít konce. Hvězdičku za tu oživlou kočku - POZOR SPOILER - ve výsledku stejně umře! :) ()

Domec

Opet film, kde se nelibilo zpracovani. Odvijen filmu od konce se jim nepovedlo a pusobilo tak prazvlastne. Uz od prvni chvile je jasne jak to dopadne a atmosfera, herci a celkove se me to moc nedotklo. *MFF KV 45th* ()

GodKnows

Last minute pokladna ma nikdy nesklamala a tak tomu bolo aj teraz. Solidny film, rozhodne jeden z tych lepsich, ktore som mal moznost vo Varoch vidiet. 3.5* ()

mauinka

Abych pravdu řekla,v tom sledu událostí jsem se ke konci filmu úplně ztratila, ale asi to nebylo důležité. Zajímavé téma, slušně zahrané (hlavně od představitele Artura). Film byl inspirovaný skutečnými událostmi a o to mě ještě více udivuje, kde se bere v člověku to zlo a agrese. No,podruhé bych si to nedala. ()

spelunka

zklamani. cekala sem od tohohle filmu hodne, dostala sem malo. zato otazek po skonceni projekce bylo vic nez dost. nevyuzitej potencial a naprosto zasadni nedostatek filmu v podobe nezodpovezenyho otazniku: proc se to vubec stalo??? ()