Profesor Arnold, který je vedoucím archeologického výzkumu v Egyptě záhadně zmizí a tak se archeologická společnost pro kterou pracoval rozhodne poslat pro Charliho Chana (Warner Oland), aby to se ho pokusil najít. V Luxoru a na místě vykopávek se setkává s profesorovou dcerou Pat, Tomem, mladým archeologem a jeho společníky. Při běžném skenování sarkofágu se zjistí, že mumie byla postřelena, a po otevření je jasné kam profesor zmizel. Chan se snaží rychle vraha dopadnout, bohužel, jak se zdá profesor Arnold nebyl jeho jediná obětˇ. (topr harley)

Flego

Prípad č. 8 - svetoznámy detektív vyšetruje záhadné zmiznutie archeológa v Egypte. Po potvrdení profesorovej smrti a dômyselnom zavraždení jeho syna je všetkým jasné, že zostatok rodiny je v ohrození... Viac ako v iných filmoch je priestor aj na humor, postará sa o to bojazlivý černoššký sluha, ktorý mi pripadal riadne zhulený. Prvý komentár. ()

liquido26

Charlie Chan tentokrát vyráží do Egypta, aby vyšetřil zmizení slavného egyptologa. Je to prostě jednoduchá přímočará detektivka s jednoduchým dějem, ale rozhodně nenudí, i když na víc jak jedno podívání to není. Postava černošského sluhy je děsně otravná. Oproti tomu zaujme sedmnáctiletá Rita Hayworth coby zvědavá egyptská služebná. Kdybych nevěděl, že tady hraje (což byl hlavní důvod, proč jsem na film koukal), tak bych rozhodně nepoznal pozdější slavnou Gildu. ()