Flego

Charlie Chan je vymyslená postava čínsko-amerického detektíva od autora Earla Derr Biggersa. Zaujme svojim slušných a úctivým správaním, vyznačuje sa dokonalým pozorovacím talentom a dôvtipnosťou, rád používa príslovia a porekadlá a väčšinou sa jeho príbehy odohrávajú v rôznych mestách sveta. V rokoch 1931 - 1937 sa v spoločnosti Fox Film Corporation rozhodli zveriť hlavnú úlohu švédskemu hercovi Warnerovi Olandovi. Až jeho smrť prerušila dobre rozbehnutú sériu ( úlohu potom prevzal Sidney Toler ). Moje prvé stretnutie s detektívom dopadlo dobre. Príbeh z Paríža je 7. v poradí a vyznačuje sa premyslenou zápletkou, kde je potrebný um a logika. Detektív vyšetruje faľšovanie dlhopisov jednej parížskej banky. Po zavraždení tanečnice slepým žobrákom príbeh naberie rýchle tempo až do mysteriózneho finále. Prvý komentár. ()

liquido26

Musím říct, že ze všech Chanů, co jsem viděl, měl tento asi nejoriginálnější nápady na zápletku a její rozuzlení (některé aspekty pak byly kopírovány v dalších dílech), nicméně i tak to bylo až příliš statické a konverzační, takže nad tři nepůjdu, i když mě asi ze všech dílů zaujal nejvíc. ()