Desaťročné čínske dievčatko Mei (Catherine Chan) je matematický génius. Jedného dňa je násilne odvedená do New Yorku, kde má pri vydieračských kšeftoch slúžiť ako počítadlo. Luke Wright (Jason Statham), zápasník z New Jersey, pokazí zmanipulovaný zápas a na výstrahu mu ruská mafia zabije ženu a každého priateľa, ktorého má. Luke sa len tak potuluje ulicami, keď mu skríži cestu vydesená Mei. A on sa musí rozhodnúť, či bude pokračovať vo svojej ceste vedúcej do záhuby sám, alebo malej Číňanke pomôže a bude znovu bojovať... (TV Markíza)

Patroxi

Jason Statham má jedinečnej charakter chladnej !! přitom jeho humor je šilenej ! :D zabiják ochránce a všechno je to nejlepší ! jeden z nej herců v poslední době a proto jeho filmy kde má halvní roli jsou tak kvalitní pro mě 5 ()

Airon

Jason Statham tak ako ho poznáme ale až na jednu výnimku , film mal dobrý príbeh ,výbornú akciu aj samotnú zápletku.Nebolo to len bezcieľne zabíjanie počas celého film . Veľmi dobrý úvod ktorý pridal na dráme a posunul film do inej roviny.Milé prekvapenie pre mňa.Hodnotenie 75% ()

Abbysek

V prvom rade podotknem, ze som fanusik 'Stathamoviek'. Cize prijst zapletka vsetkych zlych pozabijat a skoncit :). Tento film mi uspokojil tuto vec, cize davam pekne 3*. ()

RomanBond007

Po princovi z Perzie od Boaza Yakina prichádza ďalšia, hoci aj oveľa menšia bomba. Jason Statham sa predvedie ako bývalí policajt a super bojovník, ktorý ochraňuje malého génia. Ako akčný film to nie je zlý nápad, no čakal som viac od Stathama, taký výkon ako previedol v Kuriérovi alebo v Rallye smrti, ktoré sú obidve veľmi dobré filmy. Takže zhrnutie: očákavanie veľké, herci dali dobrý výkon, no niečo tomu chýba.55%! ()

Vital

Další hezká akce.viděl jsem to bez titulků kdy se bavily Ćíňani,takže jsem byl zhruba na úrovni vědění Jasona Stathama,a nevim zda by se mi chtělo pomoct dívce kterou vůbec neznám,když zrovna plánuju odchod na druhou stranu ()

enoemis13

Logika kuľhá, uveriteľnosť hlboko pod nulou, akcia skvelá, toto totiž nie je ani thriller, ani krimi toto je čistokrvný akčný film... záverečné stretnutie Statham vs. Mount, tak takýto priebeh final fight som už dlho hľadal a hlavne kvôli tomu idem s hodontením nahor ... 70% ()

as-minor

Takto by mal vyzerať nadpriemerný akčný kinematografický snímok. Bolo tam mnoho akčných sekvencií, zaujímavá zápletka a rozpor niekoľkých záujmových skupín. Detailné vykreslenie Stathamovej postavy dodalo divákovi potrebné sympatie a dôveru v jeho charakter. Nehovorím, že sa jedná o absolútne originálne a invenčné dielo, ale všetky základné stavebné prvky dobrého filmu držia pokope a vytvárajú priestor pre celkom záživnú a akciou nabitú jazdu. ()

futislav

Poctivé tři hvězdy za akci. Je jí tam požehnaně a vcelku dobře zvládnuté. Bohužel předvídatelný scénář spolu s pytlem kiksů technicky-faktického charakteru tomu dvě hvězdy sundávají dolů. Opět přežijete, když si dáte někoho pod sebe při pádu ze druhého patra, opět se lze chránit před střelbou ze samopalu tím, že si někoho podržíte jako štít (taktéž schovávačka za dřevěnými kusy nábytku), opět létají chlapi vzduchem po zásahu kulky o hmotnosti cca 8g, opět šest chlapů čumí a fandí sedmému, místo toho, aby toho Stathama vyřídili najednou. Není čas vypisovat vše, ale jsou to tak časté chyby, že mě to docela otrávilo. ()