Každú noc milióny ľudí zaspávajú s tým, že zmenia svoj život a zajtra urobia konečne niečo inak. Petr Kraus je jedným z toho milióna. Cestuje za prácou do Hongkongu, kde dohaduje výrobu vecí pre svojich zákazníkov. Medzitým si dohodne na diaľku niekoľko rande na slepo, čo sa vôbec nepáči jeho najlepšej kamarátke Tereze... Po návrate sa vydáva na cestu po Česku, počas ktorej zistí, že pred problémami nemôže utekať večne, pretože tie si človeka vždy nakoniec nájdu. (Itafilm)

tterez

Páni, tak já nechápu to hodnocení tady. U největších propadáků je vysoké a zrovna tady je to taková bída. Jeden z nejlepších českých filmů, které jsem v kině viděla. Fakt mě to pobavilo a za celou dobu jsem ani nepomyslela na konec. Omračovací scéna byla top! ()

peetriss

Neprve si dovolím rozbor zde uváděných žánrů: komedie - po této stránce zcela nefunkční, road movie - nesmysl, to že se ve filmu často vyskytuje vozidlo, automaticky nedělá z filmu road movie, romantický - po této stránce film alespoň částečně, i když s obrovským skřípáním funguje, což mě nakonec spolu s přimhouřením oka vůči dubutujícímu režisérovi obměkčilo dát druhou hvězdu. Napříště to chce dát do scénáře více nápaditosti a výrazně zapracovat na dialozích. Jistou naději však Havlík napříště poskytuje - leč historicky bohužel u drtivé většiny českých režisérů zůstává pouze u nadějí! Výrazně zapůsobilo kouzlo Vicy Kerekes, která dokáže prozářit nejeden (i nepovedený) film. Naopak Michal Kavalčík by měl zůstat u Rudy, protože na filmového herce opravdu nemá! ()

filipvrbik

Jako přežít se to dá, ale nic světoborného- občas vtípek (s tím prasetem se to povedlo, taky hodička ve Štatlu je fajn, jinak celkem o ničem)...40% ()

Prochy38

Celkem pěkně natočený film. Sympatické obličeje, dobrá zápletka. P. Batěk je v pohodě, V. Kerekes nádherná jako vždy a tady i dost hrála... Pobavil J. Lábus v roli záporáka. Potěšila K. Issová v maličké roličce. Toť klady. Jeden velkej zápor. Proč mají dnes Češi tendenci točit filmy, kde je hlavní postava někdo, koho nemůžete vystát a ono se to celý film nezmění?? Proč třeba postava V. Kerekes je zamilovaná do takového hovada, sukničkáře a nezodpovědného chlapa?? A na konci máme jako tleskat? Jen důkaz dnešní doby, kdy holky prostě potřebující hazjly... takže asi tak... Celý film bylo jasný, kam to spěje a já celou dobu doufal, že to tak není. Spletl jsme se... Škoda, protože kromě příběhu fungovalo vše na 100%. ()

mira007

Tak nevím, začne to docela zajímavě, ale pak se z toho stane málo vtipná story, která je hrozně předvídatelná a málo originální. ()

noelcoward73

Od Zejtra napořád jsem čekal trochu něco jiného, ale ve výsledku nejsem zklamán. Na to, že se jedná o režijní debut, film není vůbec špatný. Je výborně natočen, dobře obsazen a se skvělou hudbou. Vica Kerekes, kvůli které jsem se rozhodl na film kouknout, mohla dostat více prostoru a vedlejší dějová linka mohla být propracovanější. Jedna z nejlepších scén byla s Michalem Kavalčíkem alias Rudou z Ostravy, jejíž zakončení bylo stylové. Vtipná byla postava Karla, kterého výborně ztvárnil Jan Přeučil. ()

Brtniik

Kolega Vančura mi mluví z duše, ale dovedl bych vyjmenovat mnoho dalších podivností, leč nestojí mi to za to. Aha, je to v kategorii "Road movie", tak to jo - to sedí. Škoda času před obrazovkou. ()

Matthew01

Po skončení premiéry ve Velkém sálu v KV, jsem byl téměř nadšen. Vydrželo mi to částečně do odchodu ze sálu, ale noc už to nepřežilo. Film je plný klišé, bizarní scény jsou až k pláči (jak typické pro český film) a jediné co film vytahuje z podprůměru jsou herecké výkony. Filip Blažek opět ukazuje, že umí a kdykoliv se objeví na scéně, je film zachráněn. Ještě stojí za zmínku Pavel Batěk, který by mohl být v budoucnu příslibem lepší herecké školy. 40% ()

MickeyStuma

Snímek o podivínovi balancujícího životem který ani neví co vlastně chce a zoufale se snažící tím svým zatrpklým životem nějak prokopat je natočen překvapivě dobře. Každá scéna funguje na výbornou, nic nevypadá trapně a místy to dokonce hlavně vlivem vypravěčského filozofování spadá až do artu. Za zmínku stojí i výborný soundtrack, který je vskutku pastvou pro uši. Jenomže to je na veškeré kráse asi tak vše. Scénář je jinak plný děr a nedovyprávěných sekvencí, že vlastně na konci celého příběhu zůstává plno nezodpovězených otázek. Proč je kamarád hlavní postavy Petra Pavel tak obětavý ve dne v noci? Co ho k tomu vlastně vede? Proč ta podivná loajalita mezi Petrem a Terezou? A co daleko sympatičtější Jana? To se prostě jen tak objevila a zase zmizela? Atd. atd. Myšlenka toho všeho jako celku je tudíž stejně záhadný jako Petr sám. Jeho nelogičnosti v jednání a vůbec celé jeho životní sebemrskačství je takřka na pováženou. Diváky si to však snad přeci jen najde a to takové, kteří se nebojí popřemýšlet na logikou situací zde vytvořené. ()

Rockerman

Na debut to fakt není špatné, ale žádný zázrak to také není. Rozehrává se tu příběh, který jsme tu už párkrát měli. Chlap hledá tu pravou lásku všude po světě, hledá na internetu a setkává se se ženami naslepo, aby pak zjistil, že tu pravou ženu má takříkajíc pod nosem a zná ji od malička. Je to ozvláštněno jednou zakázkou "kvalitních" čínských triček, které se k ničemu nehodí a to jak se nakonec daly využít a se ziskem prodat, je to nejvtipnější na jinak málo vtipném filmu. Jo, ještě omračování Rudy z Ostravy je k pousmání. Jsem zvědavý na Pohádky pro Emu a na novinku Po čem muži touží, jestli si pan Havlík povede lépe, než je tahle rozháranost. P.S. Takového kamaráda, jakého měl Petr ve Filipu Blažkovi by si přál každý! ()

landsman

Neměl jsem se dívat na trailer. Po jeho vydání jsem byl na film celkem natěšený. Dnes jsem si jej ve vlaku pustil a konalo se zklamání. Děj nudný, zápletka prakticky žádná a konec nesmyslně "zbastlený", tak aby to "nějak pěkně dopadlo". Bohužel to ani moje oblíbená Vica nezachránila, ze které udělal scénárista hloupou puťku. Nestojí za shlédnutí. ()

Plechpetr

Snad nejlepší na tomhle filmu byla muzika. Úvodní soundtrack byl opravdu výborný. To ale nezachránilo poměrně dost zvláštně nudných scén. Další dvě hvězdy si zasloužila Vica, jejíž prsa a sladký hlasový tón mám nejraději. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (viac)

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)