Irena Dousková (např. próza "Hrdý Budžes") napsala scénář k pohádce podle klasických pohádkových schémat. Princeznu (Marika Šoposká) má dostat drak, kterého přemůže chudý loutkář Vítek (Ondřej Novák). Jeho zásluhu ale díky náhodě shrábne namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír (Vojta Dyk), třesoucí se na královský titul. Aby to všechno dobře dopadlo, musí zasáhnout kouzelnice Micimutr (Libuše Šafránková), která má v kapse nejeden nečekaný zvrat. Kromě pořádků v pohádce má ale ještě na starosti jeden malostranský činžák, kde dělá domovnici a kde se zrovna desetiletý Jirka trápí pro svého nemocného psa Dódu. Kouzelnici Micimutr nezbývá, než oba světy propojit a všechny tak trochu popostrčit ke šťastnému konci. Vždycky se ale drží jasného pravidla, musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci. (oficiálny text distribútora)

Linsang

Nic než nuda. Děj v podstatě o ničem, postavy naprosto nezajímavé (jediný, kdo měl trochu šťávu byl Vojta Dyk) a to prolínání se současností mě totálně dodělalo. Kdo to proboha vymyslel, že službou v pohádkové kuchyni si může kluk vydělat tisíce na operaci svého psa? Jasně, nějaký důvod, proč ho zatáhnout do pohádky vymyslet museli, ale tohle??? Tenhle průšvih nespasí ani Libuška Šafránková ve svém hippie outfitu. ()

jdosek odpad!

Bylo by to tak na jednu hvězdu, ale tu musím ubrat za toho neskutečně špatného "herce" Dyka. Proč tohoto nýmanda někdo obsadí nedokážu pochopit. ()

Toreador

Tosim psal: Ta současná dějová linka tam byla jako proč? A z jakého důvodu hrála Libuše Šafránková spíše do počtu, když na ní propagace přímo stavěla? Obrázky dobrý, ale jinak dost velké zklamání a nuda. -- já píšu: přesně bylo to docela dobrý ale proč tam byla zamotaná ta současnost???? ()

Jevablo

Problém této a řady nových českých pohádek je to, že vlastně nevědí, co (nového) vyprávět. Takže jsou dvě varianty - buďto obšlehnou nějakou starou pohádku nebo vytvoří nastavovaný nesourodý guláš. Micimutr je čistá druhá varianta. Ve skutečnosti v ní není žádné drama (čarodějnice mohla celý konflikt vyřešit sama a Ondra Novák si mohl na hradu válet šunky) a když už dojde tento děj, tak jsme najednou v současnosti (bez jakéhokoli důvodu). Takže doteď tak na jednu a nepatrný kus druhé hvězdičky. Zbytek hodnocení jednoznačně přidává skvělý Vojta Dyk - hraje tak o 100% líp než hlavní postavy a navíc je fakt vtipnej. ()

lapatata

Velmi pěkná pohádka. Zajímavá snaha znovu zkombinovat pohádkový a reálný svět jako například kdysi v Arabele nebo Jak utopit dr. Mráčka, přesto pohádka zůstává tzv. klasickou. Za zmínku určitě stojí snad bez výjimky výborné obsazení (obzvláště musím pochválit Martina Dejdara, kterému role velmi sedla), vynikající kamera a nádherné, opravdu pohádkové lokace. Velmi obstojně si poradilo také grafické studio ČT s výrobou draka. Scénář mohl být ale rozhodně napsaný lépe, zejména prvních dvacet minut filmu je "nekonečných" a spoléhajících na důvtip a inteligenci diváka, což od dětí, pro které jsou pohádky určeny především, ještě v takovéto míře těžko očekávat. Ikdyž se teda řadí k lehkému nadprůměru, určitě neurazí a rozhodně potěší víc než např. poslední Troškův kinohit Čertova nevěsta či desítky let staré, tisíckrát ohrané vánoční evergreeny. ()

dalberg

Tak tohle opravdu neeeeeee. Nemám rád v pohádkách součastnost a nikdy mít nebudu... Jednou jsem viděl a vícekrát už nechci. ()

Stupet

Když jsem si četla recenze, tak jsem očekávala nějakou nesmyslnou slátaninu, ale byla jsem mile překvapená! Díky propojení reálného světa s tím pohádkovým nechyběl snímku vtip. Nejvíc jsem se pobavila na konci, kdy se zlý princ Vladimír v podaní Vojtěcha Dyka objevil jako udřený popelář. Pohádka mě hodně bavila. ()

Spike86

Dobrá hudba, pěkné efekty, obzvlášť let draka z pohledu draka je efektní, ale ne příliš dobrý casting. Přestože je obsazení, co se týče jmen, nabité, tak v jednotlivých rolích to příliš dobré není, příkladem budiž např. Dyk. 65% ()

spalep

Současná dějová linka byla naprosto zbytečná. Pohádková byla o poznání lepší a celkem se na ní dalo koukat. Hlavně na naše české poměry dobře zvládnuté efekty draka. I kostýmy a kulisy nebyly špatné. Příběh sám o sobě nebyl nijak světoborný. Nic co by tu v tísíci obměnách už k vidění nebylo, ale celkovou kvalitu zvedají herci a sem tam i nějaký ten vtip. Celkově vzato lze říct, že jednou ale stačilo... ()

Eisenmann

V poslední době se snáší těžká kritika na moderní české pohádky. V tomto případě by ovšem kritika byla opravdu na místě. Jediným světlým bodem pohádky je Martin Dejdar, který se téměř každé role zhostí s opravdovostí jemu vlastní. Zbytek je, stručně pojato, neustále upadající suspenzí nepodařeného filmu pro děti a tragicky pojatého pohádkového příběhu. Doba krásných princezen je ta tam, Vojtěch Dyk je bohužel ve své tak jednoduché záporné roli bezpřeze kýčovitý a celé prostředí působí nesmyslně a nesourodě. Tvůrci zkazili snad všechno, co možno zkazit bylo a myslí si, že to zachrání dojemným příběhem umírajícího jezevčíka. Za Martina Dejdara jednu hvězdu, za všechno ostatní: odpad. ()

dave91

Pohádka je celkem solidní. Šafránková,opravdu skvělá herečka,moc se mi líbila,ale do role jakési čarodějky bych ji ještě dlouhou řadu let neobsazoval.Výborný byl i Bartoška a Kretschmerová.Šoposká mi dvakrát neseděla.Domnívám se,že máme dost jiných princeznovatějších kandidátek.Největší výtku bych měl v přechodu z pohádky do reálného světa.To teda nemusím. ()

Himbajz

Moje milovaná Šafránková tam vypadá, jako když dostala roli jako prémii k výplatě, že je jako zasloužilá. Tak to působilo :-(. Efekty jsou tragédie... ()

Signore

Na této pohádce je třeba v prvé řadě ocenit originální syžet; a koneckonců po všech stránkách jde o celkem příjemně strávených devadesát minut. ()

a-ja

Klasická pohádka Princ Bajaja - vykradená tvůrci a zprzněná rastawomankou Šafránkovou, špatnými triky, výletem do současna (myslela jsem, že nám přeskočily na TV programy), moc tomu nepřidaly ani renesanční kostýmy v kombinaci s youtuberskou mluvou... Vcelku hnus... ()

soukyd33

Nosit sebou draka jako klíčenku? 🤔 Poznámka: Martin Dejdar zde perlí. 😀 Hláška "Kde je Lednice." A odpověď: "Asi na Moravě." 😁 (Myšleno Zámek). Herecké výkony zde podává jen Martin Dejdar, ostatní se spíše snaží přizpůsobit svým rolím. Hvězdiček 2 ()