Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

Beawish

Kdyby... to... nebylo... tak... strašně... pomalé... zasloužilo... by... to... mnohem... mnohem... lepší... hodnocení... Ale kupodivu nenudil jsem se ani v těch chvílích, kdy jsem se nebavil. Bon. ()

Bondík

Po dlouhé době perfektní špionážní drama. Kdo je fandou tohoto žánru tak bude nadšen. V hlavní roli také super hráč Gary Oldman. ()

R-2

Gary Olgman mě naprosto dostal svým výkonem. Přesvědčivě zahraná role stárnoucího, unaveného a vlastně i odstrčeného agenta, před kterého je postavena výzva najít zrádce ve vlastních řadách..... Působivě pracující kamera a střih, která nás vrací v době do času, kdy se příběh odehrává podtrhuje celý příběh. To celé zabaleno do úžasných tónů doprovodné hudby. Není dnes moc filmů, kdy relativně poklidné tempo příběhu vás vtahuje hluboko do děje. 90% ()

PurGator

musel som si tento film pozriet az na 3x lebo ma mrte uspaval... super herci, aj napad aj vsetko ale neviem proste nemalo to nejaky sveng nieco coby urobilo poriadnu akciu... :( skoda 50% ()

Mort09

Tenhle film rozhodně nejde jen tak mimochodem shlédnout. Musíte si k němu sednout, vypnout si mobil, a dvě hodiny mu věnovat 100% pozornost. Pokud to uděláte, budete odměněni úchvatným zážitkem z perfektně napsaných dialogů, skvělých hereckých výkonů a paranoidní atmosféry. Jediné co vám může sledování znepříjemnit, je místy až moc pozvolný děj. Vřele doporučuju každému, kdo má více mozkových buněk, než průměrný divák tv Nova. ()

nydahl

Dobry snimek a presne podle meho gusta - pomale tempo , ktere sice nepridava na rychlosti avsak na sile urcite.Podle me velmi dobre uchopene spionazni a vyzvedne drama jehoz ustredni postavou je duchodce Smiley (Oldman) , ktery je povolan zpet do akce za ucelem odhaleni ruskeho super krtka v nejvyssich patrech britske MI5 (mozna MI6 ale jeji existenci britove popiraji takze...) behem 70tych let.Nekolikrat v prubehu prvni hodiny Vas uz skoro napadne , ze to bude jen utahane tema o nicem , ale druha polovina zacne dodavat skvely pocit nutkani dokoukat snimek a konecne se dozvedet kdo je vlastne krtek Karla - myslim ze rezijne skvele zvladnute a naservirovano presne jak si zada zanr - zamotane , nejasne a ocekavajici odhaleni. Hlavni hvezdy Oldman , Firth a Hardy nehraji nic zapamatovani hodneho , ale rozhodne kvalitu , ktera se po nich chtela - podle me i vzhledem k volnemu plynuti pribehu bylo rezijne zadano , ze neni potreba nijak extra vybocit a prezentovat jakoukoliv postavu nejakym "vytazenym" hvezdnym vykonem - ale stale kvalita jak jinak. Horici ptak byl zbytecny , protoze divak byl urcite schopen uverit ve schopnosti tereniho agenta MI5 i bez nej , ale kdyz nezvladnes mouchu zabit tak ji otevri okno se mi moc libilo (okno samozrejme otevre mozek Oldman ).Scenar je vypracovan na zaklade novely , kterou jsem necetl takze nemuzu rict , ale nejak se mi asocioval spionazni skandal 70tych let v MI5 (Burgess/Philby/McLean/Blake/Fuchs) a predpokladam ze pocet 5ti hlav v nejvyssim vedeni nebyla nahoda. Hodnotim prisne a zde jsou 3 hvezdy urcite film , ktery by jste si meli pustit. Dobry film ()

Shaman::..

Ne dlouho před zhlédnutím této verze jsem viděl tu starší, minisérii ze 70. let. Už tehdy jsem se pěkně ztrácel a zamotával. Kdybych ji neviděl, věřím, že bych byl po projekci pěkně ztracený a nevěděl o co šlo. Souhlasím s názorem, že režijně je to zpracováno velmi dobře, dech „bakelitových“ 70. let zde je všudypřítomný. Ale ten zbytek… Když to srovnám se starou minisérií od BBC, jedná se prakticky o totéž, jen pětidílný cyklus je verván do dvou hodin. A to je hlavní kámen úrazu. Množství postav, málo prostoru, výsledná zmatenost tento realisticky pojatý špionážní film potápí. Věřím, že knížka musí být perfektní. Možná si ji dokonce přečtu. Ale jinak na tento film, na který jsem se opravdu těšil, raději zapomenu… Navíc odhalení krtka mi připadalo naprosto bez emocí, bez překvapení. ()

Lucerok

Gary Oldman a velmi milý doprovod bylo jediné, co mě udrželo v pozoru a napětí celou dobu. Jinak jsem bohužel ztratila, nebo lépe, ani nechytila laťku, o čem to vlastně bylo a kdo měl jakou roli. ()

surprise

Na tohle by James Bond nestačil, na tohle bylo třeba pensionovaného vysloužilce s pozorovacím talentem a sledovat a sledovat a sledovat. Výborné komorní drama okořeněné sem tam výhružkami, vraždou a krásnou ženou. ()

fabregas1

Omlouvám se některým,ale jsem jeden z těch,co se nudil,Tohle není můj šálek kávy,kdyby v tom nebylo takové obsazení,tak si tohohle filmu ani nevšimnu. ()

fox_karol

Těšila jsem se až se na tento film podívám, ale nebyla jsem tak nadšená, jak jsem očekávala. Příběh je vyprávěn na můj vkus až přiliš složitě a určité scény by ve filmu vůbec nemusely být (i když vypadají dobře). Měla jsem menší problém vyznat se ve špionech a po hodině sledování jsem usoudila, že příběh už se poutavým nestane, jednoduše...něco tomu filmu chybělo. ()

barbarossa

Jméno autora předlohy(a protagonisty jedné z epizodních rolí) Johna le Carré dává tušit, že tady nepůjde v žádném případě o nějakou "bondovku" a tudíž se připravte, že se většina děje odehrává v zakouřených kancelářích, či zaprášených archívech. O to víc překvapí obsazení bouřliváka G.Oldmana, který se dokonale proměnil v suchopárného anglického úředníka(jinak se to nazvat nedá). Filmu v podstatě není co vytknout. Mnozí jsou jistě zklamáni jistou "syrovostí" a náročností děje, ale osobně jsem tohle ocenil nejvíc. ()

ragtime

Nech Vás neodradí pomalejšie tempo rozprávania. Toto je lahôdka, na ktorú je treba celého človeka a opakované zhliadnutie je odporúčané. Je pozoruhodné, ako sú všetci tí veľkí herci v pozadí (okrem Garyho Oldmana) a ustupujú príbehu. Britské, výživné a atmosféricky pohlcujúce. PS: Ak sledujete kariéru Marka Stronga, tak budete spokojní. Výčet jeho postáv za posledné mesiace je pozoruhodný a sledovať ho je radosť. ()

gonzo

Řemeslně brilantní, snad i překonávající Fincherův perfekcionismus. Nejde o to, že je příběh komplikovaný, ale že neumí diváka dostatečně vtáhnout. Možná by bylo dobré místy v té technické dokonalosti a chladném odstupu polevit. UPDATE: Po druhém shlédnutí dávám 5 hvězd. ()

Epco

Pomalé tempo a statické zábery nemusia zákonite znamenať nudu. Špiónsky film kde nič nevybuchuje, striela sa len málo a predsa sa človek nenudí a sedí ako na ihlách v očakávaní čo bude ďalej a kto je vlastne mole. ()

pokoutnice

Zařazuji se mezi mimózní diváky tohoto filmu. Vážně mě to mrzí, ale nic si z něj nepamatuju a nic jsem nepochopila. Jediné, co mi přijde zvláštní je, že mi ty dvě hodiny poměrně rychle utekly. Možná mě uspala hladká britská angličtina. Z filmu jsem si odnesla dva poznatky - chcete-li udělat z Benedicta Cumberbatche gaye, dejte mu blonďaté vlasy. A chcete-li, aby Gary Oldman předvedl výkon hodný Oscara, udělejte z něj minimálně sedmdesátiletého důchodce. ()

ELDoctorow

Viem si predstaviť, že ako seriál to muselo byť ešte lepšie, pretože ten mal priestor prehĺbiť charaktery postáv a predstaviť nám aj tie, ktoré vo filme pre nedostatok času pôsobia len ako výplň dobrá akurát tak na to, aby sme si mali z koho vyberať podozrivých (napr. postava, ktorú hrá Ciarán Hinds). Napriek tomu aj v tejto osekanej verzii lahôdka, akých sa dnes už netočí veľa. Ten studený, odťažitý Alfredsonov štýl k tomu príbehu dokonale sedí. Výborný herci, výborný soundtrack, výborný film. ()

Big Daddy

V rámci špionážního žánru asi dobře odvedená práce, ale musíte ho mít rádi. Mě přišel film utahaný a viděl jsem ho upřímně řečeno na třikrát. Nekonečné dialogy o tom kdo vlastně koho zradil asi patří k věci, ale je potřeba na to mít zrovna chuť a bystré smysly. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)