Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

evca_007

Skvělý film. Osobně tenhle druh filmařiny zbožňuju. Gary Oldman tu bezchybně hraje svoji roli a ani ostatní herci nejsou vůbec špatní. Chvílemi mi jen přišlo, že mi tam něco chybí. Ale bylo to tak dobré, že si přečtu knižní předlohu, abych to dohnala. ()

ElFifo

TTSS mě přesvědčil že špionážní filmy nejsou skutečně můj čálek čaje a že Gary Oldman by se zas měl vrátit k rolím padouchů..ty mu prostě sednou nejlépe. ()

VLADEK

Velmi dobře zpracovaný film, když si člověk uvědomí, že natočit dnes exteriéry Evropy 70 let. je už asi zhola nemožné, Zástupy výborných herců - každý si prostě rád zahraje ve špionážním kusu. Ale stačilo jednou na 100% už film nemám potřebuje shlédnout znovu. A to je myslím málo, a proto mohu dát max 75%. ()

cejkon

Po prvnim shlednuti mne film uchvatil svou minimalnosti. Nemusi byt vsude za kazdou cenu tuny textu, kdyz lze pohodlne mlcet. Co mi ale vadilo bylo vyzneni celeho filmu. Nebyl to tak ani spionazni film, i kdyz to bylo hlavni tema, jako spis romance na homosexualitu. Mam pocit, ze pokud dnes nema film spetku homosexualniho tematu, nepujde do distribuce a mozna nebude ani natocen. Po druhem shlednuti mi nenabidl nic noveho. A i pres prvotni ohlasy, ze film je velice zamotany, je ve finale citelny a jednoznacne srozumitelny. Zadna zamotanost se nekona. Pokud se divak necha reziserem vest, on sam mu vse strci az pod nos. Nesnazte se tedy hledat vyssi smysl tam, kde neni. ()

Cascabel

Kdyby byl celý film na úrovni posledních 5-10 min, zasloužil by 5*. John Hurt a Benedict Cumberbatch byli skvělí, ale prkenný Gary Oldman a karikující Colin Firth táhli film dolů. ()

Obenny

Tak takhle přesně si představuji průběh bitvy mezi KGB a MI6, bezkonkurenční a neúprosná bitva informací. Chladný průběh a emotivní konec, přesně tohle je perfektní. Dramatická stránka filmu je snad od začátku až do konce na té nejvyšší laťce, proto je také potřeba jistá dávka přemýšlení nad průběhem filmu. Jednoduché momenty v tomhle filmu zkrátka nejsou, je to souboj elitních agentů dvou mocenských organizací světa o moc, peníze a hlavně informace vedoucí k diskreditování politické stability. ()

burton-ka

Vemte Švédský talent a noblesní Anglickou kvalitu a vznikne Vám dokonalé špionážní drama. Tomas Alfredson a Gary Oldman byli neprávem Oskarově nedoceněni! ()

Jeeri14

Už jenom název Tinker, Tailor, Soldier, Spy ve mně vzbuzuje dojem zajímavého filmu ,a to zápletka také byla. Avšak ze složité, propracované a tajemné zápletky, vyústil příběh v příliš prostý konec. ()

LoboNegro

Do posledního tahu vypiplané drama. Někdo by mohl namítat, že jsou tam i pasáže odtrhující od tématu, ale to právě dělá tento film tím pravým (viz vosa ve voze a jiné...) . Hádanky, úvahy, pohledy, zápletka a nakonec skvělé rozuzlení celého příběhu, dodá tomuto filmu grandiózní šmrc. Gary Oldman a Colin Firth spolu s Markem Strongem jsou tím pravým obsazením pro tento film. ()

Thomak

Tak takovej film sem dlouho neviděl. Divák je vhozen do děje a nic mu neni automaticky servírováno-pár minut mi trvalo než sem se naladil na správnou vlnu a pochopil, že musim opravdu aktivně následovat příběh. A od tadytoho okamžiku prostě nešlo odtrhnout zrak od plátna. Perfektní herecký výkony, stylový prostředí a supr muzika jsou jenom třešničkama na dortu strhující jízdy, která mi nedala byť na vteřinku oddechnout. Jasná druhá projekce možná rozkryje spoustu dalších věcí, přeci jen pochybuju že mi nic neuniklo. ()

gezper

Ihned zpočátku je divák nemilosrdně vhozen do nepřehledné směsice postav a jejich vzájemné interakce a to často na bázi jen různých pohledů, jemných náznaků ve větách či detailů scén. A aby to nebylo málo, tak se nám hlava nehlava mísí časové roviny s naprosto stejným vizuálním pojetím i stářím herců - resp. nejsou od sebe příliš vzdáleny. Pro ty, které je to dostatečná výzva a setrvají, naladí patřičně mozkové závity spolu s pozorností, tak se dostaví postupně - nečekejte zázraky po první čtvrthodince - obstojný příběh v podobě kvalitních výkonů všech zúčastněných. Nevýhodou pro někoho může být naprostá kapitulace tvůrců na jakoukoli větší akci, takovou, jaká je často v podobně laděných snímcích servírována běžně po tunách. I vlastní koncept kamerových záběrů je často prost divácké podbízivosti a sklouzá až k účelné strohosti. Prakticky se nevyskytují scény, které by nezapadaly pečlivě do celku postupně se vynořující skládačky. Toto mínus může být i plusem aneb tak nějak si lze představit práci špionážních služeb v té době. Suma sumárum je to zajímavý povedený kousek a pokud nejste přemlsání Bondem či Bournem, tak určitě dobrá volba. Bude-li po čase možnost, tak se druhé projekci bránit nebudu, protože očekávam, že objevím něco, co mi uteklo dnes. [80%] ()

Misterioso

Formálně možná dokonalé, ale obsahově neskutečně mdlé. Možná je to záležitost pro fajnšmekry, dobrá, v tom případě fajnšmekr nejsem. Takhle jsem se dlouho u žádného filmu nenudil, několikrát jsem měl dokonce pocit, že ten film nezvládnu dokoukat. A je to dáno nepřehledným scénářem, nezajímavými (stejně se tvářícími) postavami a neskutečným chladem, který jediný na diváka sálá. Snad jen hudba mne zaujala. ()

annash

Velmi důstojná špionážní lahůdka, která rozhodně nemá - NEMÁ - za úkol vyvolávat záchvaty smíchu. Nudné vám to samozřejmě připadat může, pokud vám nestačí Alfredsonovo precizní puntičkářství a dokonalé využití každého sebemenšího detailu. Gary Oldman je chvílemi ubohý, chvílemi ctihodný pašák; podle toho, co po něm scénář zrovna chce. Každá skulinka tohohle majstrštyku je vymazlená a propracovaná, abyste jenom valili bulvy nad filmařským a hereckým výkonem. ()

Paserak

Výtečné. Gary Oldman tasí své herecké kolty pěkně ostře. zachycení atmosféry 70.let je dosahuje orgastických výšin. Atmosféra mrazivá jako ruské vězení. Výtečné. Mám dojem, že bych si to měl dát ještě jednou abych vychytal všechny detaily... ()

lumpcz

Film je to zajímavý,dosti propracovaný, co se týče hereckého obsazení tak bych řekl brilantní. Bohužel dějová linie je dosti vleklá a to i v momentech kdy by nebylo vůbec naškodu zrychlit. Čekal jsem hodně od tohoto špionážního dramatu,ale nějak mě to neuspokojilo. Ale Gary Oldman, ten je jako vždy vynikající i ostatní herci paráda! Filmu škodí vleklost děje a také postrádá větší gradaci napětí a akce ve směru od začátku dokonce, proto je mé hodnocení pouze průměrnějšího kalibru! Hodnocení: 5/10 ()

david666

Retro atmosféra a provedení filmu je dokonalé. Gary Oldman vynikající. Co mě však vadilo byla nepřehlednost děje, kdy bohužel hlavně v závěru filmu jsem tak nějak ztratil nit. ()

JihadJoe

Asi tři dny jsem tenhle shit po kouskách dokoukával. Jednoduché, nudné, plné keců...ale na druhou stranu jsem rád, že plno lidí si udělením pěti hvězdiček o sobě pomyslí, jací nejsou filmoví odborníci...sebedůvěrá je zdravá věc:-) ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)