Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

sigi2

Možno príliš náročné pozeranie na večer po náročnom dni, keď viečka oťažievajú každou ďalšou minútou a nezachráni to ani nadpriemerná snaha režiséra a jeho hercov. Azda niekedy inokedy... ()

Shaqual

Bože, tohle je alespoň Film! Žádná uhlazená sázka na jistotu typu Most špiónů s akcí, dramatem, akcí, patriotismem a se vším, co nutně uspokojí komerční masy, ale zcela ryzí, upovídaný, zdlouhavý a vůbec autentický krimi thriller. Jeden by u toho teda v nesprávném rozpoložení nejspíš opravdu usnul, ale už jen z úcty k hereckým legendám, které ve filmu hrají to podle mě ani nejde. K tomu působivé dobové kulisy a scénář, jaký se urodí jen jednou za čas, schopný režisér a máte dílo, které se snad jednou zapíše do filmové historie. Jenom je tedy pravda, že téma tajných agentů za Studené války je už opravdu ohrané (a že tomu tak bylo už i v době, kdy film vyšel) takže není divu, že nemá zrovna nejrozsáhlejší fanouškovskou základnu. I tak si ale myslím, že ze své konkurence (alespoň tedy té současnější) Tinker Tailor Soldier Spy s přehledem vyčnívá a měl by být řazen mezi klenoty žánru. ()

MarsVl

Film byl zajímavý, nicméně se mi nelíbilo lítání z minulosti do přítomnosti a občas jsem se ztratil, ale jinak jsem spokojený. Zaujal mě výkon Marka Stronga a hlavně Colin Firtha, výborný herec, po King's Speech další vážná role ve které jsem ho viděl, a doufám, že jich bude mnohem víc. 4* ()

situs

U tohoto filmu mě napadlo přirovnání ke starší generaci počítačových her. Perfekcionistický důraz na detail dobových reálií, inteligentní příběh, který nutí diváka k absolutnímu soustředění a přemýšlení, skvělě napsané, respektive zahrané postavy, jejichž přirozený lidský přesah navozuje pocit reálnosti....opravdu mě nenapadá nic, co by se dalo vytknout. Film mi připoměl seriál The Company, který, ačkoliv se zde dočkal vyššího hodnocení, z hlediska celkově navozené reálnosti, zůstává v pozadí hodnoceného snímku. Osobně se těším na druhé shlédnutí, které už mě nebude nutit tak pozorně sledovat dialogy a umožní mi naplno se ponořit do dokonale navozené dobové atmosféry a hereckých výkonů. ()

Mr.Roman

Po rozporuplných reakciách vďaka ktorým som, paradoxne, prekonal počiatočnú nechuť a pozrel si Tinker Tailor Soldier Spy, sa pridávam k tým, ktorých film vyložene nadchol a už teraz sa teším na to až ho uvidím znova, aby som dohnal detaily, ktoré mi unikli. Zatiaľ teda možno trochu nadnesené plné hodnotenie, dojem je totiž výborný. ..... Po pár dňoch predsa len nadšenie mierne ustúpilo. ()

miki68cz

Příliš komplikované, člověk aby prodělal alespoň základní výcvik u BIS, aby vše zde pochopil. Trochu nuda, ale zajímavá atmosféra a film jako by byl natočen před třiceti lety. Doporučuji jen ostříleným a skalním fanouškům špionážních piklí a špinavých podloudných praktik :-) ()

Solverino

Plný počet! Film je super, jen se u toho musí spíš přemejšlet, než jenom civět a chroupat popkorn, jako u akčních filmů. Velice pěkně a do detailu udělané. Fantastické reálie, exteriéry i interiéry. Napětí až do konce, naprosto vynikající Gary Oldman. Fakt naprosto parádní, i s tou tečkou (pod okem) Colina Firtha na konec! Nedoporučuji mladším ročníkům, mohli by se dost nudit. ()

Marty20

Krásně vypadající a napínavé, ale taky bohužel mírně chaotické špionážní drama s výbornou hudbou a patrně nejkrásnějším průstřelem hlavy ve filmové historii. :-) ()

borohub odpad!

Nevim co na tom všichni vidí, ale já po shlédnutí tohoto filmu jsem byl dost těžce znechucen. Zápletka filmu byla velmi slabá a na to že byla slabá se film musel táhnout dvě hodiny. Film začal docela akčně tak jsem čekal že to bude nějaká pecka, po 20 minutách jsem byl totálně ztracenej v příběhu, který i přes svojí jednoduchost obsahoval spoustu jmen které se mi prostě pletli. Chytit se pak už nebylo možné, dost často jsem měl problém abych neusnul, nakonec jsem to přežil a litoval jsem těch 120 kč co jsem vyhodil za lístek do kina.. ()

sniperjozef

Velmi dobře zpracovaný snímek. Plus výborně vybraná doba pro špionáže, podvody, dvojité agenty apod. Hlavně já osobně mám rád dlouhé záběry na hrdinu beze slova, odlesky v brýlích a napětí ve vzduchu, které by se dalo krájet. Jako to například umí Refn.//// Musím ale přeci jen přiznat, že ze začátku, jsem se v příběhu ztrácel, až postupem času, sem tomu všemu přicházel na chuť a nakonec se mi to velmi líbilo. /// Dávám ovšem jen 4*, jelikož kvalitou na klasiky jako například LA Přísně Tajné to nemá. ()

Dashiella

Nemám rada filmy o špiónoch, veľa ich nepozerám, akosi ma tie ich ťahanice a večné prezliekania kabátov nezaujímajú, preto nemám veľmi s čím porovnávať. Každopádne zaujímavá atmosféra, elipsoidné strihanie občas trochu na škodu, občas ale vynikajúce. K hereckým výkonom niet čo (kvôli Temným rytierom som takmer zabudla, že Gary je ešte stále dosť hot), záver podfarbený tou francúzskou piesňou dokonalý, to ma naozaj dostalo. ()

Kopite

Výborná „detektívka“ oblečená do kostýmov 80tych rokov, postupom času do seba zapadajúca ako také puzzle. Postavy ktoré sa spočiatku zdajú byť menej výrazné nadobúdajú, tak ako minúty plynú, svoju hodnotu a opodstatnenie, až spolu vytvoria skvostné divadlo s pútavým príbehom majúcim svoju myšlienku a atmosféru. Záverečný soundtrack filmu dodáva poriadnu dávku vítazstva, ktorú je naozaj cítit a ktorá vyčarí úsmev nie len na tvári Smileyho. ()

radaauer

Vynikající film. škoda, že jsem nevydržel nejít na něj, dokud si nepřečtu knížku. Teď už mne nebude bavit, kdzž vím, že krtek je Gary Oldman. ()

Ernie_13

Film bol sice zaujimavy a plny hereckych vykonov, avsak mne tam vo velkej miere chybala poriadna spionazna zapletka. Videl som ovela putavejsie spionazne filmy s menej dobrymi hercami.Skoda. ()

Brumlak

Jedním slovem brilantní. Zde funguje vše, od kamery a režie, přes hudbu až po kostýmy. Vše je minimální, chladné a šedivé. Ovšem i do takového snímku se vkradly emoce a hlavně příběh. Film rychle vtáhne do atmosféry a nepustí vás. A ty obleky. Ach. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)