Vincent trpí Tourettovým syndromem. Po matčině smrti ho jeho otec dá do ústavu, odtud se však Vincentovi s dalšími dvěma pacienty podaří uniknout. Musí splnit poslední přání své matky - vysypat její popel do moře v Itálii…
Vincentova matka zemřela, ovšem na smrtelné posteli vyslovila své poslední přání - naposledy vidět moře. Jenže, jak se má Vincent dostat k moři, když trpí Tourettovým syndromem a jeho otec ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny? Naštěstí je tu anorektička Marie a Vincentův spolubydlící Alex, trpící obsesí. Společně utečou z léčebny a v otlučeném autě se vydají do Itálie. Jenže Vincentův otec a jejich terapeutka Dr. Roseová jsou jim v patách, naštěstí se neustále hádají, a tak sami vypadají jako pacienti kliniky. Začíná důležitá dobrodružná cesta a jisté je jen to, že na jejím konci nikdo ze zůčastněných nezůstane takový, jaký byl... (oficiálny text distribútora)

hajner

Niečo ako Klopanie na nebezkú bránu ale menej vtipné,neumierajú ale majú vady,slabší dej aj keď road vpohode. Ale je to skoro ako cez kopirák šak sú to oba Nemecké filmy. Bavilo ma to o dosť menej tak musím dať zákonite aj menšie hodnotenie. ()

Morgane

Milý, vtipný a duchaplný film, který ocení filmoví odborníci, ale i psychologové. Zejména oceňuji nadhled, s nímž je na psychické poruchy hlavních hrdinů nazíráno - nečeká nás tedy depresivní sonda do duše postiženého, ale příběh plný humoru, který bortí mýty a maže rozdíly mezi "zdravými" a "nemocnými". ()

andy60

Zpravidla hvězdičkami moc neplýtvám, ale v tomhle případě je to plná palba. Tenhle příběh mě chytil jako málo který, svojí atmosférou, tou cestou samotnou, přírodou, kamerou, postavami, jejichž stav se v průběhu filmu vyvíjí, humorem, poetikou..., no prostě - přál jsem si naskočit k těm třem do auta a namířit si to do Itálie k moři s nimi. A jen tak mimochodem, ta scéna u moře byla natočena Julii Marině, což je takové předměstí Monfalcone. Už deset let tam jezdím rok co rok na dovolenou. ()

Evan7

Neviem sa rozhodnúť medzi 3 a 4 hviezdami. Príbeh veľmi dobrý, vzťah otca a syna s postihnutím. Ťažké životné príbehy. Ale tí herci a všetko mi prišlo až príliš dokonalé. Aj postava hlavného hrdinu. Žeby chodil v psychiatrickom ústave do fitka? Možno som ovplyvnený tým, ako to vyzerá u nás na Slovensku. V Nemecku asi aj ten život s postihnutím je krajší :) ()

Sejkorka

Nejprve jsem viděl remake z roku 2014 (OUTsideři). Má 76%, čili v podstatě to samé, jako tento. Toje i můj názor. Na příběhu se nedá nic měnit, ztratil by smysl. Rozdílné detaily typu zahozené klíče do potoka/louky , na kterou horu uprchlíci vylezou či fakt, že jedou k moři v tuzemsku/do zahraničí, to není pro děj vůbec podstatné. Herci trochu vyznívají ve prospěch americké verze, i když i tady jsou skvělí, hlavně Karoline Herfurth v roli Marie. Ta jistě před natáčením musela hubnout, stejně jako Zoe Kravitz. Obě jsou kost a kůže. Jak jinak, když je postihla anorexie. ()