Trigun: Rachot v Badlands

(festivalový názov)
  • Japonsko TRIGUN BADLANDS RUMBLE (viac)

Povráva sa, že známy zlodej Gasback má namierené do Macca. Jeho starosta si preto najal lovcov odmien, ktorí dúfajú, že získajú odmenu za dolapenie zločinca, a preto ho sledujú od mesta k mestu. Na posúdenie situácie prichádzajú do Macca i Meryl a Milly v úlohách poisťovacích agentov. Okrem iných sa tu objavia Vash the Stampede, ako aj lovkyňa odmien Ameria a Nicholas D. Wolfwood. (Trip)

SonGokussj

Jestli bych měl srovnat Trigun před 12 lety a tento film vydaný v roce 2010, mohu říci, že se jim to !náramně! povedlo :-) Příběh nás zanese do města Macca obkopeného pouští. Říká se, že ho zanedlouho napadne legendární lupič Gasback (odměna za dopadení $300 milionů), což nemůže starosta Maccy ignorovat a povolá lovce odměn ze všech možných zákoutí světa, aby město ochránili. Na scéně se také objeví Meryl s Milly, pojišťovací agentky, starý známý kněz Nicholas D. Wolfwood. Nemůže zde dozajista chybět ani Vash the Stampede, legendární pistolník, pacifista, milovník koblihů a člověk, který nemá rád krev (odměna za dopadení $60 bilionů), s nímž do města přijede i lovkyně odměn Amelia. Přikláním se k slabším 5* než silným 4*, protože po 12 letech jsem zůstal velmi potěšen zpracováním a bavil jsem se po celou dobu ^_^. Hodnocení 90% ()

mandelbrot

Obsahově celkem standardní epizoda seriálu se všemi nezbytnými prvky včetně černé kočky, pojišťovaček a spousty vystřílené munice. Tematicky je pak opět v popředí Vashova životní filozofie a úvahy, zda je dobré lpět na ní za každou cenu, když nakonec může přinášet více negativních důsledků než těch pozitivních. Je nepochybně fajn vidět opět v akci všechny staré známé, ale celkově nejde o nic mimořádného; druhá půle sice nabídne nápaditě provedenou loupež, naproti tomu závěr je poměrně zdlouhavé čekání až Vash konečně vstane z mrtvých. ()

Hitman_47

Všechny klady seriálu najdete i tady... plus samozřejmě o dost lepší animace and whatsoever ! Vash je pořád stejný a spolu s ním i ostatní postavy známé ze seriálu. Parádní odlehčené situace střídají ještě lepší akční scény, kde všechno vybuchuje a lovci hlav po sobě střílí z neuvěřitelně velkých kvérů ještě neuvěřitelnějšího designu ! Trigun se vším všudy ! ()

Davies182

Tak až po téhle neskutečné taškařici a jednom z nejpřehnanějších animáků, co jsem kdy viděl, plně chápu tu láskyplnou zarytost mnoha fanoušků anime seriálů na celém světě. Myšleno samozřejmě v dobrém slova smyslu, jen těch šíleností zde asi vážně nemuselo bý tolik. Tvůrci musí být IMHO velmi inteligentní a sršet důvtipem, když se jim podaří propašovat do děje tolik úžasných gagů: bez Japonska by filmový průmysl byl poloviční! Méně barevný, o poznání chudší v akci... ()

klerik

Výborný sushi western v tej pravej špagetovej tradícií. Postapo prostredie pekné, akcie krásne preexponované. Samozrejme, nájde sa aj nejaké tá akože vtipná uvrešťaná scénka, ale klobúk dolu ako to Japonci udržali na uzde. Postavy správne nejednoznačné, vzťahy medzi nimi umne odhaľované. Takto som si western nevychutnal už strašne dávno... ()

• Děj filmu se odehrává před událostmi epizody 23 seriálu Trigun (od r. 1998). (P. J. D.)
  • Dabér Vashe (Johnny Yong Bosch) v anglické verzi filmu je jediným z dabérů seriálu Trigun (od r. 1998), který se podílel i na tomto filmu. (Agita)