Plastic Bag

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma
USA, 2009, 19 min

Životní cesta - neuvěřitelný příběh - jednoho obyčejného igelitového sáčku. (skrblik007)

Nekgro

Nádherné vyobrazení krás Země, jež jsou zahlcovány lidskými výtvory, s kterými si "naše" planeta není schopna poradit. Nesmrtelnost sáčku by v nás měla probudit jistý zájem o ekologii, alespoň se v nás takový pocit snaží vyvolat. A to podání podkreslené famózní hudbou a vynikajícím přednesempana Herzoga. Jednoduše: Krása. (Ne ta Americká krása ;) ) ()

hero_bk

Včera vyšel videoklip k Ég Ánda od Sigur Rós, který režíroval do té doby pro mne neznámý Ramin Bahrani. Klip mne zaujal, tak jsem našel tento snímek a pustil si ho. Očekával jsem bezbřehou ekologickou propagandu, místo toho jsem se dočkal (v první půli) "variace na Kukyho", která byla mnohem povedenější, než ta Svěrákova, v druhé půli potom lehké zabroušení do filozofie i ekologie, které mi ale vůbec nevadilo. Navíc velmi příjemný hlas vypravěče! ()

BalbiJirka

Závěr se mi líbil, velmi emotivní a člověk si z toho i něco odnese. A hlas Herzoga? Skvěle do toho zapadl, příjemně se to poslouchalo. ()

Thimpu

Předností tohoto filmu jsou krásné záběry, které ukazují krásy naší planety, výborná a emotivní hudba, která mě místy dokonce dohnala i k malinkému plakání, a skvělý komentář, který prováděl strastiplnou cestu pytlíku. Čekal jsem možná jen o něco lepší konec, něco jako takové ponaučení, abychom co nejméně plýtvali a nenechali smutný pytlík, který se dá využít na několik způsobů než jen na jeden nákup, celý život hledat svojí "stvořitelku." Mě se tenhle snímek ale jinak opravdu hodně líbil. Našel jsem v něm i několik pěkných symbolů, jako lásku nebo přátelství - byť jenom mezi bandou pytlíků, nebo třeba najít si aspoň jeden smysl života, jediný cíl, který nás nutí žít a třeba i bojovat, v tomhle případě šlo pytlíku vrátit se zpátky k tomu, koho měl dříve nejradši. Někdy by si i přece člověk přál vrátit čas a potkat se ještě jednou s někým, kdo nám uvízl v paměti a koho jsme někdy milovali. Navíc mě místy lákala šance stát se tím pytlíkem - ve spárech větru a vody poznat celý svět, zapomenout na všechno a být úplně volný. Strašně zajímavý film, u kterého jsem se měl možnost několikrát zamyslet - pět hvězdiček. ()