Cosmopolis

• Kanada Cosmopolis (viac)

Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kakyn

Z traileru sem čekal film o nějakým mladým miliardáři, kterej vymetá jeden večírek za druhým a každý ráno se probouzí vedle jiné holky. Místo toho šlo o miliardáře, kterej je celej den zalezlej ve své limuzíně a pořád se tam s někym baví o nějaké burze a akciích či co. Bylo to takový neslaný nemastný a většinu filmu i pěkná nuda. ()

zvolis

Bohužel jeden z nejhorších zážitků ze sledování za poslední dobu. Celý film se točí v nudné smyčce kde se prakticky nic neděje, hlavní dialogy představují jen nudné plkáni o ničem, čekáním zda na konci příjde zvrat se jen připravíte o čas. ()

Xeany odpad!

Na tenhle film jsem se těšila opravdu dlouho, především jsem byla zvědavá na Roberta... ovšem po shlédnutí musím říct, že něco tak nudného a nezáživného jsem opravdu dlouho neviděla. Nudné, divné dialogy... co to má být? Pro mě absolutní propadák. ()

nosik89

Za svůj život jsem viděla hodně filmů, během nichž si říkáte: „ Má vůbec cenu to dokoukat?". V tomto případě musím bez ostychu říct, že větší kravinu jsem v životě neviděla. Můj pohled na Pattinsona se značně změnil. Pochopila bych jeho přijetí této role, kdyby patřil snímek Cosmopolis mezi jeho první, ale po filmech jako je „Voda pro slony" či „Nezapomeň na mě" je to velký propad. Jediné proč nedám filmu značku „ODPAD", ale jednu hvězdičku je Robertova charismatická osobnost. ()

Zed70

Neusnul jsem jenom proto, že jsem čekal že se něco stane. Zbytečně. Přesto nemůžu říct že by mě ten film úplně nebavil. I když vést hovory o trendech na světových trzích a přitom si nechat deset minut vyšetřovat prostatu, to vyžaduje celého muže. ()

nikkittka

Cronenberg to letos nemá lehký.Svým fanouškům dal lahůdkovou psychoanalytickou story Nebezpečná metoda a šíleně dravé Cosmopolis během půl roku a já jsem snad jediná,která u obou vrněla spokojeností! Cosmopolis je agresivním,přísně moderním snímkem,stejně jako byl ve své době Videodrome nebo eXistenZ a to,že jej nedocení všichni,mi bylo jasné.Někomu může připadat jako intoušská nabubřelost,někomu jako otravné šlápnutí vedle,já si jej užila navzdory několika výtkám a David potvrdil,že je mezi současnými tvůrci naprosto jedinečný.A tím mě velmi baví. ()

g.laudeo

Očekávání megaúchylné rádoby intelektuálské nudy se nenaplnilo. Ericův pracovní den mě totiž začal postupně pohlcovat, a to tak, že jsem se občas přistihl, že si chci udělat poznámku...:) Capitalism in a nutshell. Pattinson 100%. ()

Prochy84

Kdepak máme všechny ty kluky a holky, co vystudovali filmovou publicistiku a zabývají se výhradně filmovou teorií? Kampak se nám ti čerchmanti schovali? Neschovali se, děti, ani neumřeli, pouze zvolili strategii ústupu. Většina těchto kritiků, co v každém průhledném odvaru hledají multiúrovňový děj, přehlubokou charakteristiku a složitost postav a jejich výjimečné herectví, nejednoznačnost komplikovaného děje a epické myšlenky a sdělení, uznání režisérovi, který má po celou dobu filmu navrch nad diváky, na tenhle snímek nijak nereaguje, přestože všechno výše uvedené si tam najít můžete. Jedna věc je jistá, děj i hlavní myšlenky jsou tolik nejednoznačné, nicméně ne nudné. Dá se donekonečna polemizovat o tom, zda film vyjadřuje neodvratný konec kapitalistického systému závislého na penězích, nebo popisuje život znuděného dekadentního boháče, jehož city jsou tak nulové a konstantní, že v honbě za alespoň nějakým pocitem uvítá i bolest. Nebo je to o pomíjivosti peněz, současnosti a malichernosti všeho dění na světě? Těžko říct. Málo platné, atmosféra je hutná, nervózní a skličující a Pattinson hraje perfektně. Odmítám jet na vlně antiTwilight a antiPattinson jen pro ubohou a lacinou pózu, protože v tomhle filmu je cosi originálního a nutícího diváka přemýšlet. Pokud se budeme rozplývat nad nicneříkající pompézní nudou pana Lynche v exkrementním Inland Empire, pak je tenhle film naprosto nedoceněný a já si jeho režiséra vážím. Dávám ale 3*, protože to šlo určitě dotáhnout k dokonalosti, takže za trochu promarněný potenciál nakonec pouze tak. ()

EggO odpad!

O cem ten film je? Toz to vam nerekne vice nez 90% lidi co ho videli, nebo co u toho prospali. Uz po prvnich minutach jsem premyslel, kdy to vypnu, dodival jsem se, cekal jsem neco vic a ani tu hlavu mu neprostrelil. Reziser si z nas teda strili ale hodne. NIKDY VICE - VARUJI, JE TO JAKO HOVNO NA STROME, alespon takovy tam davaji dialogy smysl. ()

Nikkki

Opravdu nevím, co jsem čekala, ale tento film mě velmi zklamal. Zdlouhavé a o ničem říkající dialogy byly vážně marné a znuděnost hlavní postavy se přenesla hlavně na diváky. Nejen proto si myslím, že odešla polovina lidí ze sálu během prvních 15 minut. Film nezachránil ani R. Pattinson a při jeho poznámce ,,něco bych zakousl,, jsem se musela zamyslet nad tím, zda by nebylo lepší, kdyby odněkud vyběhli nějací upíři popř. Bella. Ale musím uznat, že hudba se povedla a filmový pohřeb rapera K´Naan byl velkým oživením filmu. Další komentář už asi není ani potřeba, prostě rozporuplný zážitek, který není třeba zažívat opakovaně. ()

P3tulQa

Ze začátku jsem si myslela, že to vypnu. Nemohla jsem ale uvěřit, že by to byla až taková hovadina. Tak jsem se dívala dál a udělala jsem dobře. Nakonec se mi to líbilo. Bylo to neočekávaně nepochopitelné, zvláštní a zajímavé. I když se člověk ve filmu vyzná, tak si myslím, že doslova nepochopí všechny ty postavy ve filmu. Ale klobouk dolů. Teď už vím, že bych si to pustila klidně znovu. ()

Don Maty

Cronenberg je podľa mňa špičkový feťák. Snažil sa natočiť niečo absurditické, nemajúce žiadny zmysel a zároveň kritizujúce konzumnú spoločnosť. Chcel natočiť kontroverziu, ktorá bude hltaná davmi. A viete čo sa mu podarilo? Natočiť totálnu žumpu. Pattison sa snaží. On sa tak strašne snaží chudáčik. A keď konečne podá výkon hodný aspoň lacného herca tak zrovna v najdementnejšom filme roka. Niektoré dialógy ale naozaj stoja za to(Teoretička, Pseudovrah). Posledných 20 minút malo šťavu...2* - A to som štedrý. ()

mata77

Nuda, nuda, nuda! Zvláštne nezmyselné dialógy, sterilné prostredie, kŕčovitý Patizón. Ani neviem, za čo dávam jednu hviezdu. ()

lobo87

Náročný film, ale od Cronenberga iné ani nečakajme. Čo je horšie, na konci zostal pocit, že to bol vlastne film o ničom. Film dokázal udržať moju pozornosť, kým sa v Packerovej limuzíne striedali stále nové postavy, ale záver s Giamattim bol príliš filozofický a príliš dlhý a ubral film o mierne vyššie hodnotenie... 45% ()

saillor

Rozhodně letošní největší zklamání na 47.MFFKV. Příjemně natěšená po nedávno zhlédnuté Cronenbergově Příliš dokonalé podobě jsem byla zvědavá na jeho nejnovější počin. Několikrát jsem usnula už v průběhu a konec jsem bohužel protrpěla při vědomí, protože už vysvobozující spánek nepřicházel. Tahle velká intelektuální onanie jednoduše není pro mě a nezachrání to ani kvalitní herecké obsazení nebo Pattinsonova dekadentně asymetrická prostata. ()

sharp87

Perfektní filmový zážitek. Poprvé se mi stalo, že byl kinosál prázdný a já v něm byl sám s přítelkyní. Nedivím se. Tento film byl úplně O NIČEM. Když jsme vycházeli ven, paní, co trhá lístky si z nás utahovala, že jsme dobří, že jsme vydržili až do konce a dodala poznámku, že teď už snad chápeme, proč jsme byli v kině sami. ()

kety85

Pokud bylo smyslem filmu přečíst si knižní předlohu, tak se záměr vydařil. Ale jinak se jedná o sled nudných nic neříkajících dialogů, které diváka tak akorát otráví a ani očekávaný konec neposkytne rozuzlení té pro diváka strastiplné cesty. Často mi ve scénách chyběla alespoň nějaká hudba, ale to byl možná záměr. Nakonec za vizuální dojem a pár opravdu jenom pár světlých okamžiků dávám jednu hvězdu. ()

Vidím mrtvé projekty...

Vidím mrtvé projekty...

19.08.2012

Pokračování Východních příslibů, drsný reboot Daredevila a nový animák od mága Henryho Selicka? Zapomeňte na ně... nebo si počkejte mnohem déle. David Cronenberg neoslnil Cosmopolisem a možná i to… (viac)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Cronenberg a Pattinson? Cože?

Cronenberg a Pattinson? Cože?

08.01.2011

Ale ano. Hezoun z Twilight ságy nám hodlá dokázat, že opravdu umí hrát. Uvidíme, co z něj vymáčkne David Cronenberg, který jej obsadil ho hlavní role thrilleru Cosmopolis. V adaptaci úspěšného románu… (viac)