Hurvínek na scéně

všetky plagáty
Bábkový / Rodinný / Animovaný
Česko, 2010, 53 min

Slavné loutky Spejbl a Hurvínek slaví v roce 2010 kulaté výročí (90 let). U příležitosti těchto narozenin přichází do kin speciální představení ve 3D. Poprvé se tak divákům naskýtá příležitost vidět legendárního Hurvínka a jeho přátele na velkých plátnech v celé České republice. Když se řekne Mikuláš, tak si každý představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází anděl s čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali netrpělivě na příchod Mikuláše. Roztržitý pan Spejbl však na nadílku zapomněl, a tak se Hurvínek s Máničkou rozhodnou tuto „nehoráznost“ napravit tím, že se sami hodlají převléci za čerta a Mikuláše a překvapit taťuldu s bábinkou. Bábinka však Spejblovi pozapomenutou událost připomene, a tak si i pan Spejbl musí zajistit převlek čerta… A jak to dopadne, když se čertů sejde více než by mělo? Pohádka plná napětí, ale i písniček a zimních radovánek. A už jste viděli Máničku bruslit? (oficiálny text distribútora)

rigby

Záznam divadelního představení není dobré vydávat za film. Ačkoli jsem ho viděl pouze ve 2D, tak vůbec nechápu smysl jeho trojrozměrného zpracování. Jedná se totiž o velmi prostinký příběh s jednoduchými dialogy, které jsou místy jen tlučením prázdné slámy. Vtipy, které se sem tam objeví, jsou notoricky známé a působí trapně svou vyčpělostí. Potěší snad jen upoutávka na film Hurvínek ve filmu, který by mohl zajímavým způsobem oživit tuto pomalu umírající dřevěnou legendu. Necháme se překvapit... ()

Fr

Náš Hurvínek to je kos.... 50 ti minutový mikulášský příběh mnoho radosti dospělému nepřinese. Ale dětem ve sledování nebraňte! (Třeba takový Teletubbies jsou daleko otravnější a jak si u nic mrňousové žbrblají!!...) Hurvajs a Mánička se baví a jednají jako 7-10ti letý, což syna baví. (I když mu je 11.) TAKŽE, CO NA TO ON? Krátký a málo vtipný, ale jinak se mi to líbilo.... Tak si to přeberte! Já říkám – Hurvínkovo divadlo v kině? KRAVINA! Mladej zase – filmy XXX ? Kravina! Prostě nehodnotím nic, co není pro mě! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) V mládí jsem miloval Máničku, teď mě rajcuje paní Kateřina. 2.) Chci vidět divadlo, které bylo založeno v roce 1930 a přesto jde ,,s dobou“. ()

Testament

Už dlouho jsem se takhle nezasmál, ale ne s filmem, nýbrž filmu. Spejbla a Hurvínka mám rád již drahně let, ale zhoubný nádor v podobě "Hurvínkova roku" mě měl varovat, že s hlavními postavičkami to jde hodně z kopce. Asi 5x jsem se upřímně zasmál, jinak většina vtipů je značně dětinských, děj v podstatě žádný, ale hlavně že se tu hodně zpívá (proboha, ty debilní texty!!!). Bohužel jsem se smál ve chvílích, kdy to nejspíš nebylo cílem autorů, př.: Co to bylo za scénu, jak Spejbl přišel oblečený jako čert, spadl na zem (na břicho) a Žeryk na něj zezadu skočil a skákal na něm? :-D. Žeryk pak i dával Spejblovi "umělé dýchání", i když se zde jen o tom mluvilo-zřejmě se mezi nimi vyvinul nový, daleko hlubší vztah. A debata mezi Hurvínkem a Spejblem (i když vytržená z kontextu), kdy chtěl Spejbl zjistit, jestli má synáček na zadnici roztržené kalhoty, probíhala takto: Spejbl: "Stop a teď se ohni!" Hurvínek:"Opravdu to chceš?" Spejbl: "Dělej! A jeje, to je díra, jako do metra.".:-D. Doporučení pro Helenu Štáchovou: Ještě více kreativity při tvoření takovýchto dialogů. A proboha, film co má 50 min. nasadit do kina za "plnou palbu"? Zklamání na plné čáře. ()

NinadeL

Nejsem si zcela jistá, zda tento divadelní záznam byl vhodným materiálem pro 3D kino, ale budiž. Ony všechny ty starší setkávání Hurvínka s filmem beztak vypadají dosti podobně, počínaje již Spejblovým filmovým opojením z roku 1931. Toto je malá domů, vánoční mini, na kterou nemá smysl koukat v létě, ale poslední týden v roce by to mohlo být příjemné. Mám ale radost, že tradice pokračuje a nyní bude v kinech Hurvínek poprvé bez vodících šňůrek. ()

Hismael

Hurvínek na scéně je bohužel naprosto bez nápadu. Doufám že tohle není standardní představení, já si teda takového Hurvínka nepomatuji. Vzhledem to jako původní představení vypadá, ale obsahem je to prázdné. Hodina v asi 8. kapitolách je určena pro ty úplně nejmenší diváky a myslím si, že do kina nepatří. Jediný dabing loutek bych asi označil za povedený. ()

• Snímek je záznamem divadelního představení z Divadla Spejbla a Hurvínka s názvem "Hurvínkův Mikuláš" od Heleny Štáchové. (Hollywoodman)
  • Jedná se o první film s loutkami Spejbla a Hurvínka, který byl uveden v kinech. (Hollywoodman)
  • Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)