Legendárny hrdinovia, ktorých dobre poznáte, prichádzajú v animovanej komédii pre celú rodinu. Filmový príbeh Hurvínek a kúzelné múzeum ponúka úplne nové dobrodružstvo. Pán Spejbl pracuje ako strážca Múzea bábok, ktorému hrozí zbúranie. Hurvínek opäť nepočúva a podarí sa mu preniknúť do uzavretých priestorov múzea, kde objaví svet, skrytý pred zrakmi návštevníkov. A práve v podzemí je ukryté nielen tajomstvo čarovného múzea, ale aj kľúč k jeho záchrane. Hurvínka čaká najväčšie dobrodružstvo v živote, pri ktorom musí preukázať chytrosť, šikovnosť, odvahu a zmysel pre priateľstvo, aby zachránil 'taťuldu', ale aj kúzelné múzeum a celé mesto spod nadvlády zločineckého Pána bábok. (CinemArt SK)

Filmmaniak

Animace je překvapivě dobrá a stylizované ztvárnění postav dopadlo výtečně, takže animátoři a výtvarníci rozhodně zaslouží pochvalu, stejně jako Jiří Škorpík za skvělý rozverný hudební doprovod. Režie a scénář nicméně selhávají na celé čáře - děj filmu je totiž zoufale nesoudržný, těkavý a místy až dadaistický. Většina snímku sestává víceméně jen z různých dramaturgických a vypravěčských chyb (třeba Mánička a paní Kateřina jsou zcela zbytečné postavy, protože za celý film neudělají ani neřeknou nic zásadního, čím by v příběhu ospravedlnily svou existenci) a kupodivu chybí i jakékoli verbální vtipy nebo slovní hříčky, jimiž Hurvínek proslul. Delší recenze ZDE. ()

IvonaK odpad!

Nedávno jsem viděla pouhé ukázky které mě odradily, ale jelikož jsem fanoušek Hurvínka tak jsem film shlédla protože jsem si myslela že na něm najdu něco zajímavého, ale bohužel po klasických výborných hláškách Spejbla a Hurvínka ani stopy a obsahově počítačová slátatina. Chudák Josef Skupa se musí obracet v hrobě. ()

PetrPan

Předpokládám, že kdybych tu teď byl sprostý nebo napsal, že jsem Hurvínka neviděl, můj komentář jako kouzlem zmizí. Na POMOtiny je totiž příliš brzy. Vyvaruji se tedy veškerých peprnějších výrazů a fakt, že jsem v kině polovinu stopáže spal, popírám. Ratolestem se údajně líbil, ale vzhledem k tomu, že zrovna došel popkorn, tak jejich tvrzení příliš nepřikládám váhu. Hlad či obava, že ani po projekci nedostanou najíst, neprojeví-li dostatečné nadšení, jim možná trošku zkreslovaly úsudek. Za sebe musím Hurvínka skutečně pochválit, myslím, že v dnešní uspěchané době je taková pohádka vcelku výjimečná, při žádné jiné se tak dobře nevyspíte. To ticho v sále působilo jako balzám na duši. Dvě hvězdy za animaci a jedna dolů za zkurvení (a komentář v hajzlu) legendy. ()

Siegmund

Na tento film jsem se vypravil dokonce do kina, abych ho viděl ve 3D. Ale ani 3D z tohoto paskvilu nedokázalo udělat pěkný film. Tu jednu hvězdičku dávám za animaci. Věřím, že nebylo pro tvůrce filmu snadné rozpohybovat postavy, které jsou snad celému světu známé jen jako loutky s namalovanými výrazy v obličeji. Nyní se musely usmívat, mračit, musely jim být vidět i zuby atp. To se povedlo docela dobře. Nevadilo mi, že měl Hurvínek místo dřeváků tenisky. Má-li být Hurvínek blízký i dnešním dětem, je dobře, že se „modernizuje“. Také mi nevadilo, že příběh je založen na počítačové hře. Zvykl jsem si i na dosti odlišný hlas Spejbla. Konec konců i Miloš Kirschner dal Spejblovi jiný hlas než jeho tvůrce Josef Skupa. Co jsem však nedokázal přenést přes srdce bylo to, že se z děje úplně vytratilo to, co dělalo Spejbla Spejblem a Hurvínka Hurvínkem. Chyběly mi dialogy Hurvínka s taťuldou, kdy Spejbl napřed neví, ale pak se chytí a dělá moudrého a Hurvínka poučuje a nejednou si vzájemně nerozumí. Jako příklad uvedu třeba to, jak Hurvínek „jedl u Žofky“ a Spejbl si jeho sdělení vykládá tak, že jedl „užovky“. Tento humor, tato nedorozumění, tak typická pro Spejbla s Hurvínkem, prostě chyběla. Tvůrci vytvořili zcela podprůměrný příběh, tolik podobný stovkám jiných. Děj je v mnoha částech neskonale nudný, protože se ve filmu dlouhé minuty neděje nic jiného, než že postavy narážejí do věcí, samy do sebe a ničí vše, co jim stojí v cestě. Kam se podělo Hurvínkovo ryze české šibalství? Podle mě by děj příběhu postačil na večerníčka nebo nějaký krátký předfilm. Nepotěšila mě ani hudba – tedy pokud se u tohoto filmu dá o hudbě vůbec hovořit, neboť film je v podstatě jedno burácení. Skutečná hudba, a to dokonce pěkná a milá, se ve filmu objevuje jen na několika málo místech a vždy bohužel jen na chvíli. Proč třeba neexistují hudební motivy pro jednotlivé postavy? Podle mě se první pokus o „modernizaci“ Spejbla a Hurvínka hodně nepovedl, což je škoda. ()

maverick10

Velká škoda, že se snaží malý český kutil přiblížit věhlasnému kolegovi z Hollywoodu. Proč nejít cestou hezky českou, osvědčenou a oblíbenou? Založenou především tradici na českém humoru, hraní si s češtinou a když by se k celovečeráku podařilo napsat hezký příběh, který by však nebyl založen jenom na zběsilých akcích, mohlo by to být parádní. Takhle je to jenom snaha být pixarovější a dostat Hurvínka do povědomí západních kolegů tím, že budeme jako oni. ()

• Ve filmu je přes 1 000 triků ve více než 400 záběrech. Nejdražší bylo pukání a propadání země kolem kouzelného muzea. To zabralo několik měsíců práce trikařům ve dvou zemích. (Zdroj: hurvinek3d.cz)
  • Ide o najdrahší český animovaný film v rokoch 1993-2021 a zároveň tretí najdrahší český film v tomto období. Film bol veľkým prepadákom v kinách o čom svedčí fakt, že ide o tretí najstratovejší film v dejinách českej kinematografie. (Raccoon.city)

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)