Znovu u Spejbla a Hurvínka

Druhá řada veselých příhod Spejbla a Hurvínka byla poprvé odvysílána v roce 1974. Opět v režii Libuše Koutné, které byl loutkový film vlastní a vždy v něm dosahovala značných úspěchů. V autorství se vystřídalo několik scénáristů, ať už sám Miloš Kirschner, Pavel Grym, Josef Barchánek, Jiří Kubíček a další. Zdá se, že Spejbl, nestárnoucí taťulda, který všechno zná, vynalézavý Hurvínek a milá Mánička stále přitahují pozornost malých a velkých diváků. A tak se znovu rádi podíváme na cvičení oblíbené dvojice, na závod do vrchu, na Spejbla na houbách a na další příhody dnes už slavné dvojice, která už několik desetiletí baví a těší děti i dospělé. (Česká televize)

pold

Já tedy nadšení pro tuhle podivnost nesdílím. Pokud to původně vzniklo - jak jsem někde četl - jako parodie na typického českého zaprděného maloměšťáka, tak to asi víceméně sedí (neschopný pablb, který je "vtipný" tím že nic neumí, a podělá na co šáhne). Jinak je to slabé, příběhy hloupého otce a jeho neméně hloupého syna, namluvené skřehotavými hlasy, obsahující trapný humor jak z doby němé grotesky (někdo zase někam spadnul, ó to je ale vtipné). Ale věřím, že to může být dobrý televizní start pro hloupého českého diváka, který pak plynule přejde na homolkoviny a troškoviny, při kterých se rovněž dosyta zasměje. 30% ()

FeriusParfax

Předem upozorňuji, že tohle není hodnocení na základě vzpomínek z dětství či sentimentu.  V těchto Hurvíncích se mi strašně líbí ironický humor, hra s češtinou a nějaké to poučení. Úplně jsem na to dostala zase chuť, takže u vaření asi nějaký ten díl padne. Ani vlastně nevím, co k tomu napsat. Je to prostě skvělý a zdaleka nejde jen o pohádky pro děti. Nejvíc se mi líbila poslední epizoda, kdy byl Hurvínek hlavou rodiny. Pan Spejbl mi hodně připomíná Zdeňka Svěráka v roli tatínka ve filmu Na samotě u lesa. Takový správný chytrolín :) ()

Stanmi

Příběhy Hurvínka, Máničky, Žeryka, pana Spejbla a bábinky Kateřiny v tomto večerníčkovském seriálu jsou prostě skvělé a nemají chybu. Ať už se účástní automobilových závodů, jdou do lesa na houby nebo jenom pořádají ranní rozvičku jsou pořád stejně zábavní. Protože jsem na příbězích Spejbla a Hurvínka vyrůstal, pochopitelně jsem tento seriál už mnohokrát viděl a i když už mi táhne na třicítku, tak se u těchto příběhů stále královsky bavím, což je jenom doklad toho, že jejich humor si může užít každý člověk bez ohledu na věk a také toho, že jsou zkrátka kvalitně napsané a zahrané. Seriál Znovu u Spejbla a Hurvínka je tak pro mne jeden z nejlepších večerníčků, jaké kdy byly natočeny. ()

easaque

nostalgické 3* nechci snižovat kvality těchto seriálů natož světoznámého divadla Spejbla a Hurvínka, ale je fakt, že v dětství mi černobílý ani barevný večerníček s nimi nijak neuchvátil. Stejný pocit jsem měl i při krátké repríze 2 dílů. Vzpomínám si, že na gramofonových deskách mě jejich příběhy asi bavili o něco víc, takže toto zpracování víc než tři hvězdičky ode mě nedostane, ale věřím že má dostatek svých fanoušků. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Danulinda

A hajííí, a hačačááá :-))). Nejen tato rozcvičková hláška mě vždy velmi pobavila. Pan Kirschner a pan Skupa to uměli vše nádherně vymyslet velmi jednoduchým a přitom legračním způsobem. Dnešní příběhy nástupce Kláska jsou scénáristicky buď trapné, maximálně semtam poučné, ale zcela jim chybí ta správná jiskra a hlavně vtip, jako tomu bylo u prvních dvou "mluvičů". ()

• Spejbl se křestním jménem jmenuje Josef. (M.B)
  • Postava Spejbla vznikla již v roce 1920. Postava Hurvínka v roce 1926. (M.B)