S Hurvínkem za lékařem

(relácia)

Víte, proč musíme ležet, když máme chřipku? Proč máme dvě oči a proč nevidíme ve tmě? Co je to slepé střevo a proč s ním někdy musíme na operaci? Co je to zlomenina a proč se musí zlomená noha zasádrovat? Na tyto a spoustu dalších otázek se dozvíte odpovědi na výpravách Hurvínka a jeho kamarádů do nemocnic. Pravda je, že Hurvínek, který se tváří jako mistr světa a vymýšlí mnoho ztřeštěných nápadů, má z lékařů a nemocnic strach a nejradši by se jim vyhnul velkým obloukem. Na návštěvách s Karolínou a Martinem mu ale pan doktor všechno vysvětlí a ukáže a tak Hurvínek pozná, že se nemá čeho bát. Navíc se on a všichni kluci a holky dozví spoustu zajímavých informací o tom, jak co v našem těle funguje, jak se různé nemoci projevují a co dělat, abychom byli zdraví. (oficiálny text distribútora)

kingik

Od té doby, co po geniálním Kirschnerovi převzal taktovku Klásek, se mně Spejbl s Hurvínkem přestali líbit. Klásek je horší v hlasech loutek, nedokáže tak dokonale na rozdíl od Kirschnera splynout s postavami a loutky ztrácejí na životnosti. Nejslabší je to ale s nápaditostí scénáře, který je docela poučný, ale umí i pěkně nudit vlivem mírně křečovitého zpracování. Výsledkem je nezáživná návštěva u lékaře, která ničím neohromí. ()

Phobia

Nevěřím, že tahle suchá doktorská agitka může sviště bavit. Dospělý divák pronese v závislosti na věku něco ve smyslu: "To je ale blbost!" (reakce důchodců), "Vypněme tu hovadinu!"" (reakce 30-60 letých s IQ alespoň průměrným), "Pi*o, co to je za pí*ovinu, ku*va?!" (reakce teenagerů, čerstvě dospělých a primitivů). Nebudu hodnotit, možná to těm malým syslům skutečně něco může dát, ale já nejsem cílová skupina a přišlo mi to jako cypovina (reakce natural born ostravaku). ()

DaViD´82

Věřím, že škvrňatům to i nějakou tu základní znalost typu "nesahej na rozžhavenou plotnu nebo se spálíš" může i předat, ale... Děcko si to stejně zkusí tak jako tak. Nápad na osvětový pořad podobného ražení, a ještě s Hurvajzem, není vůbec špatný. Jen ta forma a "humor" jsou k nevydržení. Holt slavná série eLPíček "První pomoc" se nekoná. ()

PowPow

V každém díle už předem víte, že si hlavní hrdinové za pár minut zlomí žebra, dostanou tasemnici nebo začnou koktat, což jim za jejich otravnost vlastně i přejete. Nejvtipnější částí je obvykle akční scéna, při které se úraz stane, například pád z kola v rychlosti 5km/h, který má za následek vážné zranění hlavy, nebo nezapomenutelný sen s vodníkem v díle o nočním pomočování, ze kterého jsem se pochcal strachy i já. Ještě že je tu pan doktor, který nasadí pijavice nebo pustí žilou, a děti jsou tak připravené zranit si příště zase něco jiného! ()

hippyman

tak tohle hoooodně bolí! Hurvínku, kam s tím mám jít? :-) no je jasný, že cílové skupině ještě nejspíš dorůstají mléčné zuby, ale v takhle debilně podané problematice různých zdravotních problémů si snad Hurvínek účinkovat nezasloužil... po všech stránkách trapas! takže jen ze soucitu k jedné z mých oblíbených loutek dávám 10%. ()