Kto zachráni Jej veličenstvo britskú kráľovnú, keď je agent 007 James Bond práve nedostupný? Jeden muž už pred rokmi dokázal, že sa dá naňho spoľahnúť a že radšej Britské ostrovy zbúra, než by ich vydal napospas nepriateľovi. Volá sa Johnny English, nosí tvár Rowana Atkinsona, alias Mr. Beana, disponuje mimoriadnym registrom grimás a silným magnetom na katastrofy všetkého druhu. Po poslednej "nehode" sa Johnny English dobrovoľne uchýlil do tibetského kláštora, kde hľadá okrem vnútorného pokoja aj esprit pravého bojovníka. Až tu si ho nájdu materské tajné služby, ktoré sa práve rútia do veľkého problému. Na oficiálnu návštevu Veľkej Británie sa chystá čínsky premiér, pre ktorého to má byť podľa zaručených informácií posledná cesta v jeho živote, ak nepočítame cestu na cintorín. A pretože sa šéfka MI17 nemôže na nikoho spoľahnúť, lebo sa to v jej revíri len tak hemží dvojitými agentmi, ktorí sú do plánovaného atentátu zapojení, staví všetko na jednu kartu - na Johnnyho Englisha. (TV Markíza)

spike.sg

Ne ne ne, takhle opravdu ne. Rowan je prostě mistr ksichtu. Jeho mimický projevy jsou nepřekonatelný, nicméně se asi do druhýho dílu Johnyho Englishe neměli pouštět. Bylo tam pár světlých chvil ovšem konec byl nejlepší. Kdyby humorný pojetí co bylo ke konci přenesli do celýho filmu, nemělo by to chybu, ten konec byla taková záchrana celýho snímku. Bohužel žádný posunutí kupředu vůči přechozímu dílu se nekonalo. Škoda. ()

FallenExitus

Začátek vypadá jako ubohá pakárna a další paskvil oblíbeného Atkinsona, když se ale "zažerete" do hloubky filmu, zjistíte, že to co prvních 30 minut vypadá jako ubohost se rázem změní na akční komedii u které se nasmějete víc než u samotného Mr.Beana. ()

Amithiell

Můj osobní názor na Rowna Atkinsona je v celku dobrý ... ve stvárnění Mr.Beana nemá chybu, ale Johnny English není zrovná ten pravý šalek humoru ... ano je pár chvilek kterým se člověk zasměje , ale zbytek filmu je jen trapné čekání na tyto světlé momentky ... ()

Ollivander

Funguje to přesně tak, jak to fungovat má. Je to hrozná blbost a přesto, nebo právě proto to parádně pobaví. Hudba (Ilan Eshkeri): 4z5 (80%) ()

Mikkys

Nenáročný film na motivy Jamese Bonda. Anglický humor, takže nečekat žádné bránici beroucí vtipné scény, ale spíše humor jako součást celého filmu. ()

damapo

Zřetelně slabší než jednička. Vtipných scén je míň, jsou méně intenzivní a ve filmu je dost hluchých míst. Dále je na poměry takovéhoto filmu místy až moc překomplikovaný děj, který by měl být, alespoň podle mého, co nejjasnější, aby se divák mohl soustředit na komické prvky. Úplně hrozné to není a Englishe mám rád, takže 3 hvězdy. ()

Jirik95

V prvním díle nám tvůrci dokázali, co by ve správné parodii na akční filmy nemělo chybět. A opět se jim to povedlo. Spousta grimas, vtipných scén a nedorozumění, jaká samozřejmě k postavě Johnnyho Englishe alis Rowana Atkinsona opravdu patří. Oproti prvnímu dílu má sice trochu slabší děj a občas se vyskytne scéna, která poněkud pokulhává, ale i přesto hodnotím jako vtipnou a neurážející komedii, která vyvolá úsměv na tvářích mladších i straších generací! ()

rhodos

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky a v tomto případě to platí dvojnásob. Některé gagy pobaví, jiné vyšumí a některé jsou na hranici trapnosti. Jako celý film spíše průměr, co chvílemi pobaví, neurazí, ale ani nenadchne. Nejvíc mne těšily scény s Gillian Anderson. Kdyby mělo být nějaké příště, tak příště prosím originálnější příběh a lepší zpracování. ()

mfanta

60% - Neviděl jsem první díl. Byl jsem mile překvapen tím (i když už jsem o tom slyšel/četl), že Rowan Atkinson je schopen zahrát i něco jiného než pitvořícího se debila. Celý film je postaven na jeho výkonu a docela to ve výsledku funguje. Jsou tam hluchá místa, jsou tam části, které šly udělat líp, scénář není nic světoborného, ale často jsem se od srdce zasmál a to je přesně to, co člověk od takovéhoto filmu může očekávat. ()

vlkcz

Ještě lepší než první English. Humor je jemnější, příběh kompaktnější. Jen bych špatně popisoval to, co Oskar ve svém komentáři a skvělé recenzi. ()

Zelo

Teď si dovolím s většinou nesouhlasit, jelikož jako parodie je to skutečně naprosto dokonalé. Nejsem odborník a film mě musí v první řadě bavit - a taky že jo :) ()

topol999

Pamatuji si, že jsme na tom byli v kině a musím říct, že jsem se smál od začátku až do konce ( a to dnešní styl humoru nemusím) . A nejenom já jsem byl smíchy hyn, ale i celý kino bylo rozvášněné. První díl byl proti dvojce úplná slabota. Musím hlavně pochválit herecký výkon Rowana Atkinsona, protože toho Johnyho hrál skvěle. Neustále problémy nakonec vyřeší meditací a to mě baví nejvíce. Scéna na vozíčku byla excelentní a závěr odehrávající se ve Švajcu byl nádherný. Zbraň T2. Navíc zde hraje i Gillian Anderson, ale hlavně krásná Rosamund Pike. Proto bych se nebránil 5*. ()

TheWomenshow

Ale proč ne.Pro mě je Atkinson jeden z těch lepších komiků,vtipný je už jen ten jeho xicht :D Mně se to líbilo více než jednička,sice jsem se nepotrhala smíchy,ale na podporu dobré nálady fajn....Trochu nesrovnalostí ve filmu bylo,ale kde není. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (viac)