Po celém světě proslavené postavičky ožívají v animovaném seriálu, který ve strhujícím zpracování seznámí diváky s vládci země, vzduchu, vody a lesa. Příběh Gormitů začíná velmi dávno na vzdáleném ostrově... Nádherný ostrov Gorm byl kdysi obydlen mírumilovnými a přírodu milujícími lidmi. Žili tu pod vedením Starého mudrce, strážce tajemství a kouzel, poklidně ve své vesnici na úpatí spící sopky, která nikdy neohrozila jejich domov. Až doteď... Nyní ostrov bičují a terorizují zlí tvorové, vedeni hrůzostrašným Pánem lávy. Napětí roste, jedna bitva střídá druhou a nepolapitelné zlo chystá ze svého úkrytu závěrečný útok na zničení Gormu. Zavládne na tomto překrásném ostrově ještě někdy mír? Budoucnost musí rozhodnout! (oficiálny text distribútora)

ESNYR

Někdy vstávám dost brzy, takže když zapnu TV, jdou tam tyhle pohádky ( pro děti ) Většinou mám na výběr, protože můj ovladač má takový čudlíky, kterýma to může být přepnuto jinam, ale sem tam si dopřeju i takovou animovanou plácaninu. Neříkám že je to tupotina pro vymyté mozky, ale přece jen jsem už starší ročník a tak mi to nic neříká. Tuším jsem viděl necelé 4 díly. Tu jednu si to zaslouží za ten zajímavý animovaný styl ( některé ty příšery - Gormiti - jsou zajímavé ) ()

Lilith03

Gormity jsem měla na cd jako dítě a milovala jsem to. Nedávno jsem si dala maraton a bylo to boží :⁠-⁠D. Svět gormitů je krásně zpracován, hlavní hrdinové jsou úžasní a padouchové jsou ještě lepší. No a Paula Růžovka? Nebo rodiče? Skvělí! Naprosto souhlasím s některými recenzenty v tom, že pohádka se točí stále dokola a vždycky jde jen o schéma Legouš, problém v Gormu, nový záporák, jde se do Gormu, boj se záporákem a jde se domů... Ale tohle schéma prostě funguje, baví vás to jako dospělého i jako dítě. Tvůrci dokázali udělat pokaždé zajímavou zápletku, která je originální, něčím jiná a zkrátka si vás získá. Proto absolutně nerozumím některým hodnocením. Byla bych velmi ráda, když by určitý hlupáci přestali negativně hodnotit všechny animované seriály... Zbytečně kazí hodnocení dobrým animákům, já tady vlastně ani neviděla chválu na nějaký animovaný seriál, přitom se jich najde tolik dobrých. ()

stration

Díky momentálně téměř sedmiletýmu synkovi jsem se s těmito potvorami chca nechca musel seznámit. Má to být v podstatě odpověd na japonské Pokemony. Celé je to vymyšlené dobře, reklamní masáž dokonalá. Ale s tím seriálem si mohli dát trochu načas a popřemýšlet. Příběhy jsou vesměs tupé, téměř stejné a brzo omrzí. Škoda. Vymyšlený, to, jak říkám, špatně není. ()

MnamBuchta

Seriál mého dětství, nejen, že jsem totálně miloval seriál, ale také jsem byl obrovský fanoušek obecně celé značky. Vždy jsem miloval jak uvažovali koho pošlou do dané dimenze, protože ne každý z nich by tam byl ve výhodě, také byly super hlavní postavy a jejich zvláštní, ale i přesto vtipný ještěrkovitý sidekick. Tento seriál bude navždy v mém srdíčku ()

Manarit

Povedený a opravdu moc hezky animovaný seriál. Hlavní postavy jsou milé, scénář většinou pobaví. Velký problém ale je, že tvůrci zamrzli v jednom bodě a jakmile shlédnete víc jak 15 dílů, zjistíte, že se defacto jen mění nepřátelé a díly se točí dokola a dokola. A když to už omrzí, přidá se nová postava, artefact nebo se změní brnění hlavních postav. ** až ***, tohohle seriálu je škoda. ()