Kočky

• Francúzsko Les Félins (viac)

Alain DelonJane Fondová – on prchá, ona číhá... Marc Borel je bezvýznamný tenisový trenér, možná gigolo, jak se komu líbí. Jeho život by mohl plynout i nadále lehce a bezstarostně, kdyby nesvedl manželku mafiánského bose Mac Keena. Podaří se mu utéct Mac Keenovým zabijákům do Evropy a doufá, že na slunné francouzské Riviéře se dobře skryje a bude žít dál svůj život, na který je zvyklý. Ale i tam ho dostihnou pistole zabijáků. Ukryje se v útulku pro bezdomovce, kam chodí krásná vdova Barbara a její sestřenice Melinda s laskavou tváří charity. Marcovi nabídnou místo řidiče. Marc ovšem netuší, že se stal součástí do detailu promyšleného plánu, v němž má on sehrát tragickou roli. (Česká televize)

charles3

Výborná a mně dosud neznámá kriminálka z doby, kdy Delon točil také Melodii podzemí, Geparda a Černého tulipána (přičemž už měl za sebou mj. hlavní role v Roccovi a Plném slunci). Snímek je napínavý, promyšlený, dobře napsaný, režírovaný i zahraný. Díky předloze a hlavním herečkám působí navzdory prostředí (Azurové pobřeží) poměrně americky. Díky České televizi za jeho uvedení! Dokonce se vyvedl dabing, u Delona vůbec nevadil jiný hlas než zavedeného Trávníčka (před ním jej u nás ostatně daboval kdekdo, namátkou i Cupák, Lakomý, Abrhám...). Jediné, co bylo u filmu podobného stáří a žánru možná mírně na škodu, byl vyčištěný obraz a zvuk, "jetá" dobová kopie by určitě vyzněla líp, nemluvě o velkém plátně. Plné čtyři hvězdy bez debat. Jen mě mrzí, že jsem ve filmu napoprvé nezaregistroval tehdy začínající Ann-Margret, pokud ji tedy z uváděné verze nevystřihli... ()

Cesty timem

Takový neotřelý námět. A zároveň pro nás uvězněný jako ti dva tam ve filmu. Jsem rád že film už pustili. Kočky pěkné a ta dvounohá Fonda ještě krásné koťátko. ()

milos.bradik

Vynikající herci, ale sáhodlouhé nudné scény o ničem, kdyby to mělo větší spád a sevřenější scénář tak by to jistě byly nejméně čtyři hvězdičky, ale takto to není ani krimi ani thriller. Pouze se to otřesně vleče, asi proto thriller. ()

DrifterSoul

Napínavé, neotřelé.  Alain Delon, Jane Fonda a Lola Albright hrají super. Dech 1960s také příjemný. Ale na můj vkus příliš ulítlé a crazy.  Neboť, není to ani tak Krimi / Drama / Thriller, jako spíš kriminální komedie, řekl bych. ()