Chrabří bojovníci

(festivalový názov)
  • Hongkong Gallants (viac)

Grandiózní návrat stylu klasických kung fu filmů 70. let vypráví o mladém otloukánkovi, který se stane žákem dvou starých přeborníků kung fu. Typický příběh bojových filmů, kde hrdinové objevují podstatu bojových umění, obohacuje melancholická pocta fiktivním bojovníkům i jejich reálným stárnoucím představitelům po vzoru Rockyho Balboy (2006). Staří mistři předvádí v akčních sekvencích dechberoucí bojové výkony, a to bez užití speciálních efektů či dublérů. Na rozdíl od zarputilé stařecké vážnosti aktuálního Stalloneho hitu Expendables Postradatelní (2010) přicházejí „Chrabří bojovníci“ s bláznivým humorem a mladickým nadhledem. (Fresh Film Fest)

Vavča

Takhle se to dělá pane Stallone! Vzpomínání na doby zašlé slávy s nadhledem, bez křečovitosti a zbytečné zarputilosti. Staré legendy žánru o tu rozjíždí, kromě tradičního příběhu o loserovi, který se chce vypracovat, je to občas dojemné drama, skvělá komedie. Poteší ony animované části, je to velmi stylová pocta kung-fu filmům, jde to i bez drátů a cgi udělat působivý martial arts film! ()

DaViD´82

Jedna velká pocta kung-fu žánru, kde nostalgická stylizace je přesná (ty střihy, ty pazvuky, ta hudba!), choreografie nápaditá a navíc (respektive především) je to zdařilá komedie. I "bez nakoukání", byť s ním zábava úměrně roste. K naprosté dokonalosti schází již jen camea legend kung-fu filmů desetiletí (ne)dávno minulých a udržení ultimátnosti první poloviny i v horší (pohříchu vážnější, méně nadsázkové i kontaktní) polovině druhé. ()

Shit

Ach ach, ta stará atmosféra do který je film situovanej, i když je v podstatě o současnoti, podporovaná skvělou audiovizuální stránkou, je prostě perfektní, do toho tam vložili legendy ze starých kung fu mlátiček a celý to zastřešili vtipným,ale zároven i vážně působícím příběhem o podstatě bojových umění. Navíc choreografie tradičně perfektní a vidět ty stárý páký, jak to tam po 30ti letech zase rozjížděj, to bylo prostě super. ()

Malarkey

Kung-fu filmy jsem nikdy nehýřil. Nikdy mě to nijak závratně nelákalo a při jakékoliv scéně, kde jeden na druhýho ječí tak, že mi z toho praská guma od spoďárů jsem pochopil, že pro mě ty filmy nikdy nebudou. Jenže tenhle film si z toho chtěl udělat prdel. Naložil tak pár starejm dědkům poslední kung-fu štaci a ti nám ve svých šedesáti letech ukážou, že bojové umění se nezapomíná. K ním se naláduje pár naprostejch nul a máte okamžitě o hlavní hrdiny postaráno. Škoda jenom, že mě to nebavilo víc. Nápad to určitě špatný nebyl, ale nesedl mi tolik, jak si tvůrci představovali. ()

sochoking odpad!

Ten zmrd v okuliarkoch mi tam pekne pil krv , kokot otravný ! Skôr vypadal , akoby valil niekde techno na gramcoch po kluboch a nie ako adept kung - fu ! Hoci humor chcel - by -som - byť - vtipný bol skôr trápny , tréning , na ktorý som sa tak tešil , stál za úplné hovno , ako oddychovku tomu , kdo prechlastal včerajšiu piatkovu noc a teda mu neostáva nič iné , ako len čumieť doblba a nie príliš premýšlať , to môžem doporučiť .A za ten tuberácky smiech na konci by som ich všetkých postavil k múru !! Ako hovorím , trápna strata času ! ()