Cesty kolem světa

• USA Journey of a Lifetime
všetky plagáty
USA, 2004, 3x57 min

Nejkrásnější místa naší planety představuje série cestopisných filmů CESTY KOLEM SVĚTA.

Austrálie & Amerika  Podíváme se za krásami Austrálie, kde navštívíme moderní město Sydney i posvátnou horu Uluru v poušti. Dále budeme pokračovat přes Havajské ostrovy do obou amerických světadílů. Navštívíme San Francisco, pojedeme se podívat na úchvatný Grand Canyon, odkud si odskočíme do kouzelné jihoamerické země Peru. Nakonec navštívíme dvě místa v severovýchodní části USA, Vermont a New York.

Evropa & Blízký východ  Navštívíme Eifelovu věž, chrám Notre Dame a další místa v Paříži, zúčastníme se karnevalu v Benátkách a vydáme se doprostřed nádherné zimy v Laponsku.V Egyptě nás čekají starověké památky, projdeme se uličkami velikonočního Jeruzaléma a ocitneme se ve ztraceném skalním městě Petra.

Afrika & Asie
Naše putování začneme uprostřed afrických savan v Keni a navštívíme nejznámější přírodní rezervaci na světě. Budeme se plavit po proudu jedné z nejmohutnějších řek světa - Zambezi až k Viktoriiným vodopádům. Pak se přeneseme do Indie, kde objevíme pohoří Nilgiris a také pouště Rádžastánu. Budeme šplhat po Himálajích a v Bhútánu navštívíme buddhistický klášter. Nakonec procestujeme Čínu, od Tibetu, přes Velkou zeď až po Peking. (oficiálny text distribútora)

mcleod

Strašné... snad jediný dokument, ze kterého jsem se nedozvěděl zhola nic. Jednotlivé zastávky jsou tak letmé, že se o nich divák dozví jen pár obecně známých věcí nebo nic neříkající rádoby moudré povídačky. Každý díl se zabývá hned několika kontinenty, takže ani zvolená místa nejsou nijak originální... a pokud ano, pak jde z neznámého důvodu o nudná místa bez jakéhokoli kouzla či elementární zajímavosti... o reprezentativnosti zvolených míst již raději pomlčím. ()