Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

konysua

Další Twilight, který si bere ingredience z trochu jiného soudku, ale jinak je to to samé. Teenagerovská scifi akce, ve které převažují špatné a nic neříkající dialogy. Už tak nudný a recyklovaný děj mohli nějak rozvést, bohužel se divák nedozví zhola nic o zdejší mythologii. Pokud máte v pokojíčku vylepené plakáty z upírské ságy, je pro Vás Jsem číslo čtyři jasná volba. 4/10 ()

vieriX

D.J.Caruso podle mě vyloženě zklamal je to jeho nejslabší film co sem viděl. Pokud bych se na to měl dívat jako na akční scifi film tak pouze posledních 20 minut by sneslo nějaké větší měřítko. Co se týče děje není tu vůbec popsáno kdo se snaží čísla zabít a proč vlastně kdyby se aspoň trochu věnoval začátek filmu bylo by to jen dobře. Když na to nekoukám jako na sci-fi film tak je to překvapivě mnohem lepší. ()

ma883

Sci-fi pro náctileté mě vždycky bavilo, protože je to taková správná pohádka. A na ty dnešní mladé hvězdičky se tak nějak mnohem lépe kouká. Ani se mi nechce věřit, že jsou o tolik mladší. Příběh by mohl být lépe vystavěn a některé linie (zejména ta mimozemská) by nám mohly být více osvětleny, protože takhle jsem chvílemi zapomínala, že tam o nějaké to blízké setkání vůbec jde. Ale jinak mě film nenudil, líbila se mi akce a dokonce jsem si říkala, že kdyby bylo natočeno pokračování, klidně se zase doprovolně podívám. Hodnotím *** a půl. ()

Veniss

Teenegerovský film, který bohužel má v sobě dost logických lapsů, které staví diváka na úroveň trumberů. A nevím, jestli to byl tvůrčí záměr, ale ve filmu je toho tolik nakousnutýho, že vypadá spíš jak napůl ohlodaný jabko a volá po sequelu. Ale bavila jsem se dobře, jsem ochotná tohle všechno přehlédnout a někdy si ho pustit znovu. ()

wlk1

Téma, ze kterého by dobrý rejža mohl vyždímat i 5 hvězdiček. Mohlo to být docela epický, ale... Nebylo to ani dostatečně "akční", ani "sci-fi", ani "thriller", a už vůbec ne "teen", jak bylo kdesi avizováno; prostě jenom sekunďákem poslepovaný scény dohromady tak, aby to vypadalo, že je to děsně "cool movie". Postava Teresy Palmer mě neuvěřitelně rozčilovala. Jediná dobrá scéna (a to asi pětisekundová), je ta ve strašidelném lese. Hawk. Tohle fakt ne. ()

strachon

Místy pohledný, jinak dětsky připitoměloučký... Možná to opravdu chtělo zpracovat do seriálové podoby, protože na film toho bylo víc než dost a poslepované dohromady to nebylo nic extra. Potřebovalo by to propracovanější postavy a dějové linky, delší (seriálovou) stopáž a asi mladší publikum, než je moje maličkost. Ale aspoň občasná snaha se cení. ()

jprmusic

Slušně natočený blábol téměř bez chuti a bez zápachu - a taky bez konce, i když to je v tomhle případě tak nějak jedno. Jo jen BTW - popcorn je jako co ? Myslel jsem že je to jídlo. Aby se pak českým filmům nezačlo říkat "Plzeň" ....... ()

Maica

Hodnotit tohle je těžké. Přiznám se totiž, že jsem na film koukala jen kvůli Callanovi. :-) Ale jinak - co to mělo znamenat? Vždyť to nemělo pořádně žádný děj! Jen náhodný sled různých setkání a bitek s fantaskními zbraněmi. Povedlo se alespoň vytvořit pořádně děsivé Mogy a vybrat herce, na něž se dá koukat. Za ně ony 2*. ()

bezslipov007

Stále som čakal, že sa niekde objaví číslo 5 a zachráni to. To ale hralo v trošku inom filme ( Číslo 5 žije napr. ) a vôbec sa mu nedivím, že do tohto nechcelo. Film nebol až tak hrozný, ale tak je to taká typická vypínačka mozgu. Každopádne triky sú dobré, pár akčných scén bolo zaujímavých.. ()

Daryl.Dixon

Vypadly vám pojistky a vy potřebujete na něco posvítit? Tak vytočte na telefonu číslo 4. Přijde maník, co má místo rukou baterky, a když to zjistí, tak začne zběsile běhat po lese a skákat z místa na místo. Nebyl to špatný film, zvláště scény s Teresou Palmer, která by zasloužila ve filmu více prostoru než jen dva krátké prostřihy a závěrečnou scénu, kterou film gradoval. Pokračování by se pak mohlo jmenovat "Jsem číslo šest". ()

Brano

Nijak výnimočný film, čo sa týka efektov a príbehu, ale na druhu stranu to ani veľmi neurazí. Herecké obsadenie slabšie, snáď jediná postava, ktorá stojí za pozornosť bol Olyphant. Najslabší článok filmu bol určite záver, ktorý autori nezvládli najlepšie . /65%/ ()

Kimkong

Příběh velmi primitivní, ale efekty a hudba slušné. I herci byli sympatičtí. Nemám proti tomu filmu co říct. Běžet v televizi, tak se kouknu znova. ()

marek29

Já se teda celkem dobře bavil ;) je to romantický, má to místy dobrý vtipy, bylo to napínavý a vůbec přesně to, co jsem čekal. Skoro bych až sahal po maximu, ale nesplněna zůstává podmínka, že na film nemůžu přestat myslet po víc než 1 den. A to se tady teda rozhodně neděje, když jsem četl, že film měl být zjišťovačka, zda lidi budou sledovat ságu Stmívání :) Slečna Palmerová palec nahoru - ozdoba filmu bez debat a taktéž slečna Agronová. FIlm mi přijde že byl ukončen dost násilně. Dovedu si představit pokračování jak filmové, tak seriálem. Zasloužené 4z5 dost dobrý! ()

Kubi21

Žádný veliký průjem se nekonal. V celku dobrý film, který je od začátku do konce jasně čitelný. Nevadí. Je to v rámci žánru docela stravitelné a nijak úplně neurážející mozkové buňky (radši je vypnout a bavit se). Velký zápor filmu je, že to asi měl být start nové ságy, ale nějak se to nesetkalo s odezvou u diváků. Za slušnou, neurážející zábavu dávám tři. ()

Renie42

Nebylo to špatné. Tak nějak jsem tušila, že to dopadne, tak jak to dopadne. Měla jsem i vnitřní pocit, že by mohlo být i nějaké pokračování, ale asi zatím není. Nejvíc se mi líbil ten pejsek, co ho ochraňoval. ()

Gamekeeper77

Pro teenagerský outsiderovky mám slabost, takže já nemám s Číslem čtyři žádnej problém. A protože tady se na hlavní protagonisty ješté navíc moc pěkně kouká, přidávám k tomu pár bodů navíc. Pro mě zkrátka slušná filmová zábava. 80%. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)