Filmově televizní zpracování známého románu Miloše Urbana organicky propojuje prvky thrilleru, mystiky a hermetické filozofie s poutavým historickým exkurzem. Na pozadí fascinující a znepokojivé architektury Jan Blažeje Santiniho, která světově unikátním způsobem mísí prvky baroka a gotiky, se rozvíjí příběh člověka, hledajícího na počátku nového tisíciletí ztrácející se pocit smyslu a životního naplnění... Nespokojený zaměstnanec reklamní agentury Martin Urmann je pověřen nesplnitelným úkolem, který má fakticky ospravedlnit jeho náhlý vyhazov ze zaměstnání. Martin úkol přijímá, ale je to spíše gesto vzdoru, než vážně míněná snaha zachránit své postavení. Práce ho nepřímo zavede na stopu tajemných vzkazů dávno mrtvého architekta, které se zdají promlouvat přes hloubku času přímo k němu. Martin se pouští do honby za rozluštěním těchto zpráv. Jeho cesta je lemována záhadnými vraždami, které nějakým způsobem musí souviset s jeho pátráním. Fascinující síla světa, do kterého se postupně propadá, vylučuje možnost, že by od svého záměru odstoupil. Musí dojít až na konec, kde čeká odhalení, které od základu změní celý jeho, doposavad pečlivě udržovaný, pohled na svět. (Česká televize)

cdome.82

Bohužel, Miloše Urbana mám až moc rád. Zlatej (a asi krapet podhodocenej) Hastrman, se všema jeho neduhama, než tenhle pokus... o co vlastně? ()

Amonasr

Mysticky pojatá bláznivina, která je vlastně oslavou Santiniho architektury a zároveň výsměchem reklamním agenturám coby soudobému symbolu povrchního konzumerismu.  Sice slátanina, ale vedená dobrými úmysly – a pokud někomu pomůže objevit krásu hodnotné architektury, tak to také není marné. ()

Astrebleue

Trochu zklamání. Navnadil mě skvělý výběr herců, kteří opravdu, alespoň zevnějškem konkurovali mým představám při čtení předlohy( perfektní M. Stropnický). Bohužel to bylo to, co mě pouze navnadilo. Odradilo mě především: Sestry Molnárovi-dokud se nehýbaly a nemluvily, tak dobrý, při těch honičkách neohrabané až běda/ Taclík mi nepřišel příliš vhodný na roli, záporák byl dobrý, ale ne v tomto příběhu/ a konečně Hudba - místy velmi pomáhala, ale díky tomu, že zněla skoro celou stopáž a to i ve vyloženě nevhodné scény to srazila dolu. Celkově uchopené dobře, ale oproti Urbanovi, to chvílemi hází do kýče a oproti předloze to ,,vyměklo". Mě to však nemrzí, pouze jsem pochopila, že některé skvělé věci můžou být skvělé pouze v psané podobě ;-) ()

w15

Díky špatnému scénáři není možné pochopit motivace ani jedné z figur. A co víc, záporné figury působí nepřirozeně. Jinak je vše precizně natočené a nenápadné cameo režiséra Stracha mě potěšilo. Petra a Lucie Molnárovy musí jednou skončit u mě doma - nahé - jak jinak. ()

karlee

Knížku jsem nečetl, možná nebude špatná, ale její převedení na plátno působí dost podivně. Mohl to být slušný dokument o architektuře, ale přidali do toho jakýsi chaotický děj. Tam už se logické propasti nedají omluvit mystikou, to už zavání dadaismem. Ale možná se jedná o nepochopenou parodii. Jak jinak si vysvětlit třeba už úvodní scénu, kdy hlavní hrdina srazí autem chlapíka jen kvůli tomu, že se s ním nepohodl ohledně parkování? Alespoň vizuálně to nebylo špatné, doporučuji sledovat bez zvuku a pustit si k tomu Bacha. ()

RajCZitko

Mno na českou scénu to není až tak hrozné, ale vezmu-li v potaz, že hodnotím jak se mi co líbilo a hodnocení má mít stejná pravidla jako zbytek, mno můžeme se stydět...záběry kamery jak od 3 letého kluka s kamerou v ruce - ve všech scénách je vidět půl těla, nikdy není žádným záběrem pořádné podmalové prostředí v němž hrdinové zrovna jsou, opravdu nepřirozený scénář (ten se jako opravdu nevyvedl), mno co, českým 70-tiletým divákům to k zabití večeru stačí - tam nejsou ambice jakkoli velké. ()

Godhaj odpad!

,,Do prdele, dyť to nedává žádnej smysl!" Drama, thriller ani mysteriózní film se nekonal. Místo toho šlo o komedii, částečně téměř o parodii na konspirativní teorie. Postavy jsou neuvěřitelně ploché a jejich motivace jdou naprosto proti jejich charakteru. Půlku filmu postavy procestují skrz celou republiku, aby se pokochali krásou barokní gotiky a samozřejmě objevili ,,tajemné" indicie, ale vcelku film vyznívá spíše jako reklama na turismus v Čechách. Záběry kamery jsou tristní, rozpité světlo působí jak ze socialistických seriálů. Hudba mě nesedla, protože to ,,kvílení" hrozně tahá za uši, ale chápu, že někomu to může přijít jako dobrý atmosférický prvek. Celkové vyznění příběhu je až komické a nejvíce ho vystihuje jediná srozumitelná věta Marka Taclíka, kterou v celém filmu můžete slyšet. ()

Bounded

Nechci se pouštět do silných slov o zprasení dobré knížky. Na jednu stranu mě mrzí, že Urban projekt posvětil a postavil se za něj, na druhou stranu si uvědomuji, že film je jiný formát než kniha. Co se ale u mě zřejmě nikdy nezmění, je názor, že než budgetovou televizní inscenaci, tak to radši žádnou. Kde je Řím, kde je Mini Cooper. Kde je láska k architektuře. Jako kdyby ji ve Strachově podání nahradila jenom láska k církvi. Švehlík svoje lajny odříkává, jako kdyby tam byl jen na výpomoc a ani samotné dialogy nestojí za moc, čímž propast mezi kvalitou knížky a filmu ještě zvětšují. Ve výsledku jsem měl dojem, že je to film složený z neherců, ve kterém vyčnívá akorát Taclík, trochu patetický, ale správný Pavlata a Potom Preiss. Ten sice hrát umí, ale je to zase podle mého castingová bota. ()

topi80 odpad!

Natočit mysteriózní thriller a drama bez myterióznosti, napětí a atmosféry, to už je úkon hodný skutečného mistra. ()

maoc

Mělo to chyby, motivace postav byla mnohdy podivná a hlavní hrdina mě od začátku štval, ale jako celek to bylo na českou TV produkci opravdu hodně povedené a neslo to i jakési poselství. Dále o tom však tacuit, abych Strachovo pozvednutí v mých očích nezakřikl. ()

Zadri

U filmu jsem měl neustále pocit, že se dívám na druhý díl dvoudílného filmu, aniž bych viděl díl první. Film byl neuvěřitelný guláš podivně jednajících lidí, kteří bez očividných motivů konají pro mě těžko pochopitelné věci. Během filmu má dle mého, divák alespoň tušit, předpokládat nebo domýšlet si následný děj či konec a nejlépe být nakonec překvapen. Tady to nefunguje. ()

macetoma

Takový Strachův průměr v TV tvorbě. Na české poměry stále high-end, ale už to není tak čisté, občas se mi tam vloudil falešný vzduch. Hlavní záporák je na můj vkus až moc komický, i když se snaží dělat ramena a hrát tvrďáka. Některé momenty mi nepřijdou moc uvěřitelné i když se film snaží předstírat, že "tak to mělo být". Dávám 3 hvězdy za zajímavý nápad, vkusné provedení a prohlídku po českých klášterech. ()

lolaloka

Moc jsem se na tento film těšila. Ach jo. Co napsat. Mohl být bezvadný, kdyby................... herecké výkony, některé momenty byly velmi přehnané, nevím, jestli bylo záměrem, aby vyzněly komicky. Ty trapné chvilky byly úsměvné a smutné zároveň. Mám ráda Strachovy filmy. Ďáblovu lest považuju za filmový bonbonék, který má všechno, co mít má. Pokud mám být upřímná, tohle je slabý odvar, který nenavodil tu správnou atmosféru a některé herecké výkony a scény byly velmi nepřesvědčivé. Nu, ale jsem věčný optimista, takže se těším dál.... na Sedmikostelí a držím palce. ()

Karda

Ach jo . Je mi líto , že k takové splácanině patří jméno mého oblíbence Jirky Stracha.Nedělám to často , ale vydržel jsem do půlky a to se fakt nedalo . Nevím jestli M.Taclík dostává tak špatné role nebo je to herectvím ... Bohužel,nemohu jinak než za 2**. A to jen ze sympatií k rejžovi . I když je to jiné téma,ale když to srovnám s "Operací Silver A" tak to je diametrálně odlišná liga.Že by to bylo scénářem , přátelé? ()

Davanity

Způsob jakým byl film zfilmován se mi vcelku líbil, ale scénář silně pokulhával. Spousta nelogických věcí, proložena nudnými scénami. Hlavní záporný hrdina se bohužel drží toho, že jeho jméno už o něm cosi vypovídá. No pokud bych si chtěla vychutnat podobný český snímek, tento už si znovu určitě nepustím. ()

Gyrxiur

Nebol to zlý film, záhady zaujímavé, herci tiež nie najhorší, ale ten dej, no nič moc, mám taký pocit, že si tvorca filmu musel vyliečiť komplex z toho, že to nebol on, kto natočil slávny Davinčiho kód, a tak si spravil podobný film po svojom. ()

Psycho Film 2011

Psycho Film 2011

21.05.2011

Psycho Film 2011 se uskuteční ve dnech 3. – 5. června 2011 v Praze a 8. – 10. června 2011 v Opavě. Věnuje se tématům psychiky člověka, letos se zaměřuje na hranici mezi vírou a duševní nemocí.… (viac)