Casa Carnivora

Josef Blažek

Scenár:

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

martinez.

Jednoduše řečeno, oproti Tělu a Cyborg Cheerleader: Fuckdown in Hockey Mask Camp dobrý a funkční film. Od názvu, přes herce po atmosféru, kterou má na svědomí perfektní hudba a dobře umístněná kamera plus pomalý střih. Scénárista asi nechtěl nic pokazit pointou, takže nakonec žádná není, toť bohužel není řešení, ale... Omluvím to, líbilo se mi to. ()

zdepapepa

Nemůžu si vynachválit napsané dialogy, minimalistický scénář, podobně i ztvárnění a hudba. Bohužel co filmu jasně chybí je byť jen náznak nějaké pointy. Herecké výkony jsou adekvátní místu výroby a rozpočtu. Rozhodně zlepšení po předchozích Kyberroztleskávačkách. Z recenzí jsem vyčetl, že se jedná o tzv. městskou legendu, což plně akceptuji, ovšem proč se třeba nepokusili (měšťáci) ten dům rozbourat či dle vlastníka parcely zjistit, co uvnitř vlastně je, to nechápu. Možná, že už se v tom baráku ztratilo tolik lidí, že zasypané mrtvoly (nebo kdoví, co se v tom baráku vlastně děje) by se blbě hledaly a identifikovaly. ()

Wacoslav1

Tak teda sorry ale nechapu co s tim vsichni mate vzdyt je to desna nuda bez jakyhokoliv napadu nebo pointy atmosfera a hudba by jeste usly ale celou dobu jsem cekal jak to skonci jestli alespon neco uvidime nebo se neco vysvetli ale ten konec mne utvrdil v tom ze to je natoceno bez spetky alespon sebemensiho napadu ted bacha nasleduje SPOILER nejdriv do toho baraku vleze jeden pak druhej pak policajt a treti hned za nim a kdyz tam vleze ten posledni zavrou se za nim dvere a tim to skonci delate si prdel? a z toho tu jsou vsichni vodvareny a ma to jako 60% jo?! tak to mi hlava nebere ty vrazdici nafukovaci pany mne aspon pobavily svou stupiditou tohle je bohuzel jenom donebevolajici nuda vic bych v tom opravdu nehledal nebo mi snad neco uniklo? ()

Hanys_

Většina krátkometrážních amatérských filmečků, které jsem tady měl možnost vidět, za moc nestála. Tohle je ale opravdu jiná liga. V globále by to bylo asi za 3, ale s přimhouřením očka dávám 4, protože za těch pár minut vybudovat takovouhle atmosféru..uff všechna čest. Hudba (zvuky) taky výborné. Jediná větší výtka patří závěru, kdy jsem čekal něco trošku víc údernějšího a ne jen takové "vyšumění do poloprázdna"... 7/10 ()

Vančura

Casa Carnivora funguje výrazně lépe v přítmí kinosálu, než když si to pustíte doma na YouTube. Viděno jako předfilm v kině Aero před Havlovým Odcházením, a v prvních minutách jsem to považoval za nějakou reklamu nebo trailer k nějakému jinému filmu :) Blažek je talent, ale konec je zde IMHO odfláknutý a šel by vymyslet lépe, aby se z námětu (beztak vykradeného ze Záhady Blair Witch) vytřískalo víc. ()

• Natočeno v březnu 2010. (choze)
  • Ač v pořadí čtvrtý film LudovicoFilmu, premiérován před filmem třetím (Assassin). (choze)
  • Roli policisty si zahrál režisérův otec. (choze)